دستگاه لیزر تمیز کننده

در رابطه با دستگاه لیزر تمیز کننده باید بدانید که یک تکنولوژی پیشرفته می باشد که با استفاده از انواج لیزر، قادر است تا نسبت به تمیز نمودن و پاکسازی سطوح مختلف، اقدام نماید.

دستگاه فوق، توانایی از بین بردن تمامی ذرات آلودگی، گرد و غبارهای موجود، روغن، رنگ و کربن و تمامی آلودگی های دیگر را دارا است.

با توجه به بهبودهایی که در این دستگاه حاصل شده است، دستگاه لیزر زنگ زدا، یکی از ابزارهای اساسی در صنعتی همچون کلینر و پاکسازی تبدیل شده است.

از ویژگی های بارز این دستگاه می توانیم به قدرت و دقت فوق العاده بالای آن اشاره ای داشته باشیم.

دستگاهی که از آن صحبت می کنیم، قادر است تا با کمک امواج لیزر، به نقاط دشوار و غیرقابل دسترس، دسترسی پیدا کند و به پاکسازی عمیق بپردازد.

دستگاه زنگ زدا قادر است تا بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی و همراه با حرارت کم، سطوح مختلف را پاکسازی نماید.

پس با وجود این ویژگی، به خوبی می شود از این دستگاه در پاکسازی سطوح حساس و قابل آسیب کمک گرفت.

از این دستگاه در صنایع گوناگونی بهره می برند. در خودروسازی هم از این دستگاه به منظور پاکسازی سطوح مختلف خودرو استفاده می کنند.

حتی درصنعت الکترونیک نیز شاهد پاکسازی مدارهای الکتریکی، لنز و قطعات گوناگون آن هستیم.

در رابطه با دیگر کاربردهای دستگاه لیزر تمیزکننده هم می توانیم به پاکسازی سطوح سنگین و آلوده ای که در صنایع نفت و گاز قرار دارند، اشاره کنیم.

به این ترتیب، عملیات پاکسازی بسیار سریع تر و البته، دقیق تر از هر زمان دیگری امکان پذیر خواهد بود.

ویژگی های دستگاه لیزر تمیز کننده

با توجه به ویژگی های متعددی که در دستگاه لیزر تمیز کننده مشاهده می شود، می توانیم آن را به عنوان یک ابزار بی نهایت قدرتمند در صنعت تمیزکاری و همینطور پاکسازی بدانیم. برخی از ویژگی های مهمی که در این دستگاه وجود دارد عبارتند از:

 1. قدرت فوق العاده عالی: دستگاه لیزر ضد زنگ، از قدرت لیزر بالایی برخوردار است. با این قدرت و خصوصیات می تواند به راحتی ذرات آلودگی را پاک کند. در نهایت، به پاکسازی سطوح نیز بپردازد. قدرت لیزر به قدری بالا است که دستگاه می تواند به نقاط دشوار دسترسی پیدا کند و به پاکسازی عمیق آن ها بپردازد.
 2. دقت بالا: از آن جایی که این دستگاه از امواج لیزر استفاده می کند و طول موج دقیقی دارد، لازم است بدانید که دقت فوق العاده ای را می توان برای آن بیان کرد. بنابراین امکان پاکسازی سطوح حساس و دستگاه های پیچیده را هم دارد.
 3. عملکرد بدون استفاده از مواد شیمیایی: از دیگر ویژگی های بارز این دستگاه، عدم نیاز آن به استفاده از مواد شیمیایی است. پس با استفاده از امواج لیزر و حرارت کمی می تواند به راحتی، سطوح گوناگون را پاکسازی نماید.
 4. کاربری آسان: دکمه های تنظیم شده بر روی دستگاه، موجب می شود تا کارایی فوق العاده آسان و راحتی را داشته باشیم. کاربران می توانند به راحتی، سطوحی که در نظر دارند را با کمک این دستگاه تمیز کنند.
 5. کارایی بالا و عالی: دستگاه لیزر تمیزکننده ترکیبی از قدرت، دقت و سرعت بالا است. بنابراین همین موارد، کارایی دستگاه را تا حد زیادی بالا می برند. این عملکرد مناسب در تمامی صنایع مشاهده می شود.

نحوه کارای لیزر کیلینر (لیزر زنگ زدا – لیزر تمیز کننده)

کاربرد دستگاه لیزر زنگ زدا

از دستگاه لیزر تمیز کننده در صنایع گوناگونی استفاده می کنند. این دستگاه کاربردهای فوق العاده زیادی را دارا است که می توانیم در ادامه به برخی از کاربردهای اصلی آن اشاره ای داشته باشیم:

 1. صنعت خودروسازی: از این دستگاه به منظور پاکسازی سطوح خودرو استفاده می کنند. پس به طور دقیق و قدرتمند، تمامی ذرات آلودگی، گرد و غبار، رنگ، زنگ زدگی و غیره را از روی سطوح خودرو پاک می کند.
 2. صنایع الکترونیک: تمامی مدارهای الکترونیکی، لنزهای موجود، قطعات و غیره به پاکسازی دقیق نیاز دارند. دستگاه از دقت بالایی برخوردار است و از آن جایی که مواد شیمیایی هم استفاده نمی کند، می تواند سطوح را به صورت کامل پاک نماید.
 3. صنایع نفت و گاز: سطوح مرتبط با صنایع نفت و گاز فوق العاده آلوده هستند. بنابراین رسوبات، زنگ زدگی ها و غیره را می توان به راحتی از لوله ها، سطوح دیواره ها و همینطور تجهیزات مربوطه پاک نمود.
 4. صنعت پزشکی: از دستگاه لیزر تمیز کننده به منظور پاک کردن سطوح و تجهیزات پزشکی هم استفاده می شود. بنابراین کاربردهای این چنینی هم دارا است. خاصیت کلینر بودن در این دستگاه به وضوح دیده می شود.

همانطور که متوجه شدید، از این دستگاه زنگ زدا، در صنایع گوناگونی استفاده می کنند و کاربردهای بی شماری دارد. بنابراین عملکرد و کارایی آن زبانزد عام و خاص خواهد بود.

معایب دستگاه لیزر کلینر

دستگاه های لیزر کلینر هم مانند هر تکنولوژی دیگری که می شناسید، معایب خاص و مرتبط با خود را دارد. برخی از معایب این دستگاه نیز عبارت است از:

 • میزان قدرت و عمق پاکسازی:

دستگاه های لیزر کلینر از قدرت پاکسازی بالایی برخوردارند اما عمق پاکسازی که در آن ها مشاهده می شود، ممکن است با محدودیت هایی روبرو باشد. پس برای این که بتوان به پاکسازی عمیق بپردازیم، شاید لازم باشد تا چندین بار عملیات مورد نظر را تکرار کنیم.

 • حساسیت دستگاه به سطوح شفاف:

توجه داشته باشید که دستگاه های لیزر کلینر اصلا گزینه مناسبی بریا سطوح شفاف نیستند. این سطوح شفاف شامل شیشه ها و همینطور لنزها می شوند. لیزر قدرتمند بر روی سطوح شفاف عاملی در ایجاد نور و خطوط و لکه های نامطلوب می گردد.

 • وجود محدودیت و ظرفیت کار مشخص:

برخی از دستگاه های لیزری که در زمینه کلینر فعالیت دارند، در جریان و ظرفیت کاری خود با محدودیت هایی روبرو هستند. پس این امکان وجود دارد که تعویض و تعمیر قطعات را در صورت استفاده مداوم، نیاز داشته باشید.

 • وجود هزینه های بالا و زیاد:

معمولا خرید دستگاه های لیزر ضد زنگ آهن، با هزینه بالایی روبرو است. هرچه قدرت و کیفیت بیشتری داشته باشند، قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود. همچنین لازم است تا هزینه های مرتبط با نگهداری و تعمیرات را هم در نظر داشته باشید.

 • وجود خطرات مرتبط با ایمنی:

در صورتی که از دستگاه های لیزر نامبرده به درستی استفاده نکنید، ممکن است با خطراتی روبرو شوید. لیزرهای قدرتمند آسیب جدی به چشمان و پوست شما وارد می کنند. پس بایستی اصول ایمنی را با دقت و شدت بالایی رعایت کنید تا با مشکلاتی این چنینی روبرو نشوید.

 • محدودیت کاربردی:

هر دستگاهی را نمی توانید برای کاربرد مورد نظر خود به کار ببرید. گاهی اوقات به منظور پاکسازی و تمیز کردن سطحی که در نظر دارید، به مواد شیمیایی نیاز دارید. بنابراین باید بدانید که استفاده از دستگاه های لیزر کلینر برای شما کارایی نخواهد داشت. در این موارد دقت کنید تا با مشکلاتی از این دست مواجه نگردید. البته بهترین کار در زمان خرید، توجه به اطلاعاتی است که فروشنده بیان می کند.

قبل از این که بخواهید نسبت به استفاده از دستگاه های لیزر زنگ زدا، اقدام نمایید، می توانید دستورالعمل ها و راهنمایی های تولیدکننده را با دقت زیادی مورد مطالعه قرار دهید. از این اصول و راهنمایی ها پیروی کنید تا مشکلات اساسی دامن گیر شما نشوند.

عوامل موثر در قیمت دستگاه لیزر زنگ زدا

قیمت دستگاه لیزر زنگ زدا بنا بر دلایل متفاوتی تغییر می کند. برخی از عوامل هستند که می توانند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت این دستگاه بگذارند و آن را به خوبی تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین لازم است تا در رابطه با این عوامل صحبتی داشته باشیم تا بتوانید بیشتر با این موضوع آشنا شوید. مهم ترین عوامل موثر در قیمت دستگاه فوق، عبارتند از:

 1. قدرت و میزان عملکرد دستگاه زنگ زدا: هرچه میزان قدرت و عملکرد بالاتری را از دستگاه مورد نظر مشاهده کنیم، بدون شک با قیمت بالاتری از آن روبرو خواهیم شد. هرچه قدرت لیزر بیشتر باشد و توانایی آن در زدودن زنگ زدگی از سطوح گوناگون بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد بود.
 2. تکنولوژی استفاده شده در دستگاه: با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در دستگاه، می توانیم اعلام کنیم که قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. تکنولوژی هرچه جدیدتر و پیشرفته تر باشد، معمولا بایستی هزینه بالاتری را برای آن در نظر بگیریم. بنابراین تکنولوژی می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دستگاه ها داشته باشد.
 3. سایز و قابلیت های متفاوت دستگاه: دستگاه های لیزر تمیزکننده را در ابعاد متفاوتی تولید می کنند. هریک از آن ها می توانند کاربردهای مختلفی را به نمایش بگذارند. دستگاه هایی که در ابعاد بزرگتری هستند، معمولا قیمت بیشتری هم دارند. پس در زمان خرید، توجه داشته باشید که دقیقا دستگاهی را خریداری کنید که با نوع نیاز شما سازگاری دارد.
 4. برند و شرکت سازنده دستگاه: دقت داشته باشید که برند و همینطور شرکتی که نسبت به ساخت دستگاه اقدام نموده است، می تواند قیمت دستگاه را به راحتی افزایش دهد. پس هرچه یک برند، معروف تر باشد، می توانیم قیمت بالاتری را برای آن ها در نظر بگیریم.
 5. ارائه خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت سازمده، معمولا شامل گارانتی، نحوه نگهداری و همچنین تعمیرات دستگاه ها می شود. هرچه یک دستگاه از خدمات پس از فروش کامل تری برخوردار باشد، پس باید منتظر قیمت بیشتر آن هم باشیم.
 6. وجود نیازهای خاص هر مشتری: در برخی از موارد مشاهده شده است که مشتریان، نیازهای خاصی از دستگاه های مورد نظر دارند. این نیازها شامل مواردی می شود که تاثیر مستقیمی در قیمت دستگاه مورد نظر دارند.

روش های خرید دستگاه لیزر کلینر

با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با دستگاه لیزر ضد زنگ آهن بیان نمودیم، اگر تمایل زیادی نسبت به خرید این دستگاه دارید، لازم است تا روش های ذیل را امتحان کنید. برخی از این روش های خرید دستگاه لیزر کلینر عبارتند از:

 • خرید از فروشگاه های تخصصی در همین زمینه

به منظور خرید دستگاه لیزر کلینر می توانید به فروشگاه هایی مراجعه کنید که در این زمینه از تخصص بالایی برخوردارند. بنابراین تمامی کار و تخصص آن ها در زمینه دستگاه های لیزری است. این نوع فروشگاه ها، همچون مجموعه ایران حک، به صورت تخصصی انواع دستگاه های لیزر را دارا هستند. محصولات از تنوع بالایی برخوردارند و می توانید حتی از کارشناسان فروش آن ها، مشاوره ای هم دریافت دارید.

 • خرید آنلاین و غیرحضوری

از دیگر روش های خرید دستگاه های لیزر ضد زنگ، این است که به سایت ها و فروشگاه های آنلاین مراجعه ای داشته باشید. با استفاده از این روش، امکان مقایسه قیمتی و همینطور مشاهده نظرات کاربران دیگر برای شما فراهم می شود. پس می توانید با دقت بیشتر و در عین حال، بررسی های مداوم، دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده و خرید خود را ثبت کنید.

 • خرید از تولیدکننده اصلی

از دیگر روش های مهم در خرید دستگاه های فوق، این است که به صورت مستقیم به تولیدکننده اصلی مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید قیمت واقعی محصول را در اختیار داشته باشید. البته که معمولا شرکت های خارجی در زمینه فروش دستگاه های لیزر فعال هستند و کمتر کسی می تواند به راحتی خرید خرده از آن ها داشته باشد. مجموعه هایی که مستقیما به عنوان واردکننده شناخته می شوند، راحت تر می توانند به شما در این زمینه ها کمک داشته باشند.

 • خرید دستگاه دست دوم

یک روش دیگر که برخی از افراد با توجه به کمبود بودجه ای که با آن روبرو هستند، بر سایر روش ها ترجیح می دهند، خرید دستگاه کلینر به شکل دست دوم است. بنابراین به دنبال مجموعه ها و یا افرادی هستند که دیگر به دستگاه های لیزر بیان شده نیازی ندارند. پس ترجیح می دهند آن ها را با قیمت مناسب تری از این افراد خریداری کنند.این هم به هر حال، یک روش خوب و جالب است. البته معایبی هم دارد که باید به آن توجه داشته باشید تا بعدها در زمان استفاده با مشکلاتی روبرو نشوید.

قبل از این که نسبت به خرید دستگاه لیزر کلینر اقدامی داشته باشید، بهتر است که بازار را به صورت کامل و دقیق بررسی نمایید. تمامی قیمت ها و ویژگی های آن ها را مورد مقایسه قرار دهید و نظرات کاربران اصلی را بررسی کنید. پس حتما از فروشنده و یا همان تولیدکننده بخواهید که تمامی ریز به ریز جزییات دستگاه را برای شما شرح دهد.

 

تماس با کارشناسان ایران حک