قطعات دستگاه لیزر حکاکی

در این مطلب به بررسی چهار قطعه مهم از قطعات دستگاه لیزر حکاکی می پردازیم.

  • کنترل برد مورد استفاده در دستگاه لیزر حکاکی
  • سورس 
  • لنز مورد استفاده و نوع آن
  • روتاری که برای حکاکی قطعات مدور استفاده می شود.

برد لیزر BJJCZ

کنترل برد برند BJJCZ اتوماتیک با قابلیت اتصال روتاری

سورس دستگاه لیزر(Raycus)

دستگاه لیزر حکاکی با 3 مدل از معروف ترین سورس های: 1-سورس RAYCUS QB ساعت 100000 2-سورس IPG 3-سورس JPT ارائه می گردد.

لنز لیزر حکاکی

با توجه به نیاز شما لنز با سایز 7 سانتیمتر تا 30 سانتیمتر در مجموعه ایران حک موجود می باشد.

روتاری

روتاری که روی دستگاه لیزر بسته می شود و جهت حکاکی اجسام مدور کاربرد دارد.

معرفی قطعات دستگاه لیزر حکاکی

قطعات دستگاه لیزر حکاکی

  • برد لیزر برند BJJCZ

برد لیزر برند BJJCZ یکی از خوشنام ترین کنترل بردهای مورد استفاده در قطعات دستگاه لیزر حکاکی فایبر است. در تمامی مدلهای دستگاه های ایران حک مدل اتوماتیک این برند سفارش گذاری شده است و قابلیت اتصال روتاری به همه دستگاه های حکاکی ایران حک وجود دارد .
در مطلب زیر به معرفی قطعات دستگاه لیزر حکاکی و این کنترل برد پرداخته ایم.
کنترل برد دستگاه حکاکی لیزری فایبر، کنترل سریع در لحظه و بی تاخیر سیستم اسکن و لیزر را از طریق رابط USB امکان‌پذیر می‌سازد.

کاربران به دلیل قابلیت های ورودی/خروجی، می توانند ابزاری مانند روتاری را به راحتی به کنترل برد دستگاه حکاکی لیزری فایبر متصل و روتاری را به دستگاه اضافه کنند. زمان واکنش سریع و زمان‌های کوتاه اجرا، برد دستگاه حکاکی لیزری فایبر را برای کاربردهای با کارایی بالا کاملاً مناسب می‌سازد.

ویژگی کانکتور DB 25 روی برد برای اتصال مستقیم به لیزر فایبر استفاده می شود سیگنال های دیجیتال خروجی برای اسکنر . اتصال یک کامپیوتر با 2 قطعه کارت USB LMC و حکاکی محتوای مختلف. خروجی روتاری: دو سیگنال جهت / پالس، برای کنترل سروموتور و روتاری استفاده می شود. 8 مسیر سیگنال ورودی عمومی.(TTL سازگار)/8 مسیر سیگنال خروجی عمومی. سازگار با USB2.0

پارامترها:

منبع تغذیه  : DC5V/3A

رابط: کانکتور USB/کانکتور DB

سیگنال: 16 مسیر سیگنال دیجیتال . (سازگار با TTL)

دمای کار: -20℃ ~ + 60 ℃ دمای کار: 25 ± 10 ℃

  • یکی از مهمترین قطعات دستگاه لیزر حکاکی فایبر سورس دستگاه است.

در حال حاضر لیزر فایبر تقریبا در همه مشاغل وجود دارد. با توجه به طول موج های متفاوتی که می توانند تولید کنند، آنها به طور گسترده در محیط های صنعتی برای انجام برش، حکاکی، جوشکاری، زنگ زدایی و موارد دیگر استفاده می شوند. دستگاه لیزر فایبر همچنین در زمینه های دیگر مانند مخابرات و پزشکی نیز استفاده می شوند.

لیزرهای فایبر از یک کابل فیبر نوری برای هدایت نور استفاده می کنند. پرتو لیزر حاصل از سورس لیزر فایبر از سایر انواع لیزرها دقیق تر است زیرا ظریف تر و کوچکتر است. آنها همچنین دارای اثر کوچک اما دقیق، راندمان الکتریکی بالا، هزینه نگهداری و عملیاتی پایین هستند.

  • لنز

یکی از قطعات دستگاه لیزر حکاکی فایبر لنز استفاده شده در آن است. سیستم های اسکن لیزری برای کنترل دقیق اندازه پرتو لیزر و قطر نقطه متمرکز نیاز به لنزهایی با شکس نور خاص دارند.

در لیزر فایبر از لنزهای F-theta استفاده می شود. لنزهای F-theta بسیاری از مشکلات مربوط به اسکن لیزری را حل می کند. علاوه بر این طراحی فشرده این لنز به کاربر این اجازه را می دهد که تعداد اجزای نوری اضافی را برای ارایه یک تصویر مسطح را کاهش دهد.

این لنزها توانایی تشخیص اندازه های نور باریک را دارند و می توانند آنها را تقویت و با وضوح بالاتر برای اسکن یا حکاکی تبدیل کنند و باعث می شوند اندازه و رزولوشن نقطه تقریبا در کل صفحه ثابت باشد.

روتاری : ابزاری است که برای انجام حکاکی روی قطعات گرد مانند انواع حلقه ها به دستگاه متصل می شود . برای اتصال روتاری به دستگاه از کنترل برد اتوماتیک برند BJJCZ استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *