بست کمربندی استیل( فلزی)

بست کمربندی استیل(فلزی)، با استفاده از بست کمربندی استیل، می توانید طیف وسیعی از کاربردهای آن را در اختیار داشته باشید. در محیط های بسته، باز و یا حتی زیر زمین امکان استفاده و بهره برداری از این نوع بست ها را دارید.

حتی می توانیم به استفاده از بست های استیل و کمربندی در زیر آب اشاره کنیم. زیرا ویژگی های بی شماری دارند که به شما در داشتن یک محصول بی نظیر کمک می کنند.

این بست را می توان در گروه مقاوم ترین بست های کمربندی قرار داد. از آن جایی که بست فوق، مقاومت بالا و انعطاف پذیری چشمگیری دارد، مورد توجه تمامی صنایع قرار گرفته است.

بست کمربندی استیل (فلزی) چیست؟

بست کمربندی استیل (فلزی) چیست؟جهت اتصال تگ (تگ کابل ) به کابل یا لوله و جهت اتصال اشیا سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

بست کمربندی استیل (فلزی) از لحاظ جنس به دو دسته تقسیم می شود :

  • بست کمربندی استیل 304
  • بست کمربندی استیل 316

استنلس استیل SAE 304 متشکل از ۱۸% کروم و ۸% نیکل می باشد و در مصارف عمومی مورد استفاده قرارمی گیرد.

استنلس استیلSAE 316 متشکل از ۱۶% کروم، ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدن می باشد و در شرایط محیطی شدیدا خورنده، مانند کشتی در دریا که در مجاورت مواد شیمیایی، نمک ها، اسید ها و همچنین تغییرات وسیع دمایی است، مورد استفاده قرار می گیرد.

مولیبدن اضافه شده به استینلس استیل گرید SAE316 از خوردگی آن در مقابل کلریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) جلوگیری می کند.

با توجه به درخواست و نیاز مشتری می توان بست کمربندی استیل را به صورت کاربردی دسته بندی کرد:
1- بست کمربندی استیل معمولی ( بدون روکش )
2- بست کمربندی استیل (فلزی)روکش دار
بست کمربندی روکش دار نیز به دو دسته تقسیم می شود: الف) بست کمربندی با روکش اپوکسی ب) بست کمربندی با شیرینگ حرارتی (روکش حرارتی)

بست کمربندی استیل در سایز­های مختلف وجود دارد : سایز بست­ های کمربندی استیل 15 ،20 ،40،30 ،50 ،60 ، 70 سانتی متر می باشد.

بست کمربندی استیل (فلزی) با روکش اپوکسی :

بست کمربندی معمولی (بدون روکش اپوکسی) دارای خصوصیات یکسانی با نوع روکش دار می باشد، با این خصیصه که یک روکش اپوکسی بر روی بدنه و قفل بست وجود دارد. این پوشش مقاومت بهتررا در مقابل شرایط آب و هوایی، خوردگی، و شعله تضمین می کند.

این روکش همچنین مقاومت کششی بست را تا ۱۰ برابرافزایش می دهد.

مشخصات:

ماده تشکیل دهنده: استنلس استیل SAE304

جنس روکش: اپوکسی

ضخامت روکش: 0.25 میلیمتر

درجه حرارت کاری 80- تا 540+ درجه سانتی گراد

اپوکسی گزینه مناسبی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در صنایع هستند و مقاومت شیمیایی بسیار بالایی در برابر انواع مواد خوردنده و اسیدها و بازها دارند .

بست کمربندی استیل (فلزی)

کاربردهای بست کمربندی استیل( فلزی )

1- بست کمربندی استیل در درجه اول در صنایع الکتریکی مانند تابلوسازی و سازماندهی سیستم­های سیم کشی جهت متراکم نمودن سیم­ها در تابلو برق در واقع برای خوشه کردن سیم ها یا کابل­های الکتریکی طراحی شده اند و می توانند برای نصب تجهیزات به یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند. (کاربرد این نوع بست ها عمدتا جهت نگه داشتن کابل های خود نگه­دار در دکل­های فشار قوی به دلیل مقاومت بالا در برابر نور خورشید است. این نوع بست­ها با توجه به ساختارش فقط یک بار مورد استفاده قرار گرفته و جهت باز نمودن آن باید بست را قطع نمایید.

2-زمینه های کاربردی خاص شامل حمل و نقل، مخابرات، سیم بلندگو و تئاتر / تجهیزات خانگی است. (آنها برای استفاده در فضای باز وبسته ساخته می شوند)

3-عمده مصرف این نوع بست کمربندی نصب و راه اندازی اتصالات و لوله ها در صنایع پتروشیمی ، صنایع غذایی ، ایستگاه های برق ، معدن سازی ، کشتی سازی ، دریانوردی و سایر محیط های تهاجمی

4- بست کمربندی استیل بسیار سریعتر از سیستم تسمه فلزی سنتی قابل نصب می باشد.

( این بست برای فضاهای داخلی ، فضای باز ، زیر زمین و شرایط محیطی شدید مناسب است)

5-استفاده پلیس و نیروهای نظامی جهت دست بند زدن موقت به بازداشت شدگان

6- تعمیر سبدهای سیمی:

آیا چند لکه در سبد سیم خود وجود دارد؟ بدون نیاز به جایگزین کردن همه چیز، فقط سیم­های از دست رفته را با بست کمربندی استیل(فلزی) جایگزین کنید.

7- دوچرخه خود را به طور ایمن در برف سوار شوید. رانندگان گاهی از زنجیر استفاده می کنند تا با خیال راحت به جاده های برفی و کوهستانی دوچرخه سواری کنند. با بستن تعدادی بست به لاستیک دوچرخه اصحکاک لازم با برف را به وجود بیاورید.

8- نصب چراغ های کریسمس به درخت که در منزل متصل است.

9- نگه داشتن درست بوته گیاه گوجه فرنگی با استفاده از بست کمربندی فلزی در باغ خود

10- حمل دوچرخه در بالا یا عقب ماشین شما: برای جلوگیری از چرخیدن چرخها از بست کمربندی استیل استفاده کنید.

تماس با کارشناسان ایران حک