کاربردهای دستگاه لیزر حکاکی

کاربردهای دستگاه لیزر حکاکی در صنعت بسته بندی ، الکترونیک ،خودرو سازی، طلا و جواهر و … بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است .

با توجه به این که این دستگاه کارایی بسیاری دارد، باید بدانید که در هر صنعت و هر گروه کاری می توان از مزایای آن بهره برد.

از آن جایی که صنعت بسته بندی هم مانند سایر صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است، افراد زیادی به دنبال آن هستند تا بتوانند بیشترین و بهترین کارایی را در این صنعت از دستگاه فوق به دست آورند.

دستگاه لیزر حکاکی را می توان به عنوان یک وسیله کاربردی برای علامت گذاری و حکاکی بر روی اشیا مختلف استفاده نمود.

دستگاه حکاکی لیزری

کاربردهای دستگاه لیزر حکاکی در صنایع مختلف

1حکاکی صنعتی:

دستگاه لیزر حکاکی می تواند به عنوان دستگاهی به کار برده شود که در علامت گذاری قطعات و همین طور محصولات صنعتی استفاده می شوند. توجه کنید که با کمک لیزر، می توان بر روی متریال گوناگونی همچون فلزات، بعضی از پلاستیکها و چوب ها ، سایر مواد و متریال به صورت دقیقی حکاکی نمود.

این حکاکی می تواند مواردی مانند حکاکی بارکد، QR کد، شماره سریال و حتی لوگو را هم در بر بگیرد.

2- صنایع چوب:

از دستگاه لیزر حکاکی در حک بعضی از  چوب ها می توان استفاده کرد ، به منظور حکاکی الگوهای مورد نظر، طرح و نشانه های مختلفی استفاده می نمایند. بنابراین مصنوعات چوبی همانند مبلمان، درب و پنجره ها، زیورآلاتی که از جنس چوب هستند را شامل می شود.

3- صنعت مد:

از این دستگاه در صنعت مد و پوشاک هم بهره می برند. حکاکی بر روی چرم و محصولات دیگر، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. با استفاده از لیزر می توانید، الگو و نقش و یا هر نوع طرح خاص و لوگو را بر روی مواد و متریال نامبرده به وجود آورید.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر حکاکی

4- طلا سازی:

یکی از صنایعی که از دستگاه لیزر حکاکی ، استفاده زیادی می کند، صنعت جواهر سازی است. حکاکی دقیق بر روی طلا و نقره ، زیورآلات و برخی جواهرات با کمک این دستگاه انجام می شود. حتی از دستگاه حکاکی لیزری می توان برای برش طلا و نقره استفاده کرد.

دستگاه حکاکی لیزری مدل IH50 که به وسیله آن می توان هم حکاکی طلا و هم برش طلا را انجام داد به همین  دلیل در صنف طلا فروشان به دستگاه لیزر طلا معروف است .

5- صنعت الکترونیک:

از این دستگاه در صنعت الکترونیک کمک گرفته می شود تا بر روی مدارهای چاپی PCB به حکاکی و برش های دقیقی بپردازند. با توجه به دقت و سرعت بالایی که دستگاه لیزر حکاکی دارد، می توان فرآیند تولید را یک گام به جلو برد

 6-صنایع بسته بندی :

 دستگاه لیزر حکاکی به عنوان یک تکنولوژی موثر در صنعت بسته بندی شناخته شده است.

از آن به منظور برش و علامت گذاری های دقیق بر روی متریال گوناگون استفاده می نمایند.

مطالب پر بازدید: دستگاه حکاکی لیزری

این دستگاه با استفاده از انرژی لیزر، قادر خواهد بود تا نشانه ها، برش و حکاکی ها دائمی را بر روی سطوح مختلفی ایجاد نماید.

متریالی همچون فلزات، برخی از غیر فلزات مانند پلی اتیلن،پلکسی گلاس، پلاستیک و چوب، شیشه (شیشه هایی که رفلکس نور نداشته باشند و تیره رنگ باشند) ،چرم و … همگی می توانند با کمک دستگاه لیزر، حکاکی شوند.

شما نیز می توانید با استفاده از دستگاه لیزر حکاکی ، بر روی سطح بسته ها، اطلاعاتی همچون تاریخ تولید، شماره سری، بارکد، لوگو و هر طرح دلخواهی که مد نظر دارید را با کیفیت بالایی حکاکی کنید. حکاکی لیزری برخلاف روش های سنتی حکاکی که از چاپ جوهری استفاده می کردند، مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حرارت و فرآیندهای شست و شو دارد.

با توجه به قدرت و دقت بالایی که در دستگاه لیزر حکاکی وجود دارد، می توان در مواردی محدود برخی از قطعات را در ابعاد و اشکال مختلف از متریال گوناگونی مانند طلا ، نقره یا مولتی استایل را برش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *