حکاکی بر روی فلز چیست

نحوه حکاکی روی فلز

حکاکی بر روی فلز چیست، از آن دسته سوالاتی است که باید قبل از خرید هر دستگاه حکاکی، پاسخی مناسب برای آن پیدا کنید. با استفاده از این روش، علاوه بر حک کردن تصاویر، امکان حک حروف و یا کلمات را هم خواهید داشت. در زمان های گذشته، این کار را به روش دستی و سنتی انجام می دادند.

سفارش حکاکی روی فلز

 در کنار سخت بودن این کار، می توان عدم قرینه بودن یا عدم تمیزی نتیجه کار اشاره کنیم. در عین این که سرعت کار هم بسیار پایین بود.

نحوه انجام کار دستگاه حکاکی لیزر

اما با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های حک متفاوتی تولید شدند که از آن ها جهت حک نمودن هر آن چه مد نظر داریم، کارایی داشتند.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر حکاکی

دستگاه های حکاکی بر روی فلز چیست ، یک مجموعه از تجهیزات را شامل می شوند که با استفاده از نیروهای گوناگونی، فعالیت می کنند. باد، انرژی الکتریکی، مکانیکی و غیره نیروهایی هستند که می توانند بر روی سطح فلزات، طرح هایی را به وجود آورند.

دستگاه های حکاکی فلزات، از جمله تجهیزات فوق العاده پرکاربردی شناخته می شوند که از آن ها جهت حک نمودن هر آن چه در نظر دارید، استفاده می شد. دستگاه های فوق را با توجه به نوع عملکردی که دارند، دسته بندی می کنند. هریک از دسته بندی هایی که وجود دارند، از کیفیت، سرعت و همینطور ظرافت متفاوتی نسبت به سایر دستگاه ها برخوردار هستند. به منظور آشنایی بیشتر با روش های حکاکی بر روی فلز، لازم است در رابطه با آن ها، توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

دستگاه حکاکی لیزری میزدار

روش های حکاکی بر روی فلز

روش های حکاکی بر روی فلز عبارتند از:
1. حکاکی لیزری
2. حک مکانیکی
3. حک الکتروشیمیایی
4. حک پاششی
5. حکاکی رول مارکینگ
6. حکاکی پرسی
7. حکاکی براده برداری

انتخاب روش حکاکی بر روی فلز

توجه داشته باشید که جهت انتخاب روش حکاکی مناسب، لازم است تا نوع محصول، جنس و ساختار تولیدی که دارا هستند و بسیاری شرایط دیگر را در نظر داشته باشید.

در انتخاب خود بایستی مواردی همچون: میزان سرعت، کیفیت کار، عمق حکاکی، حجم صدایی که تولید می کنند و همینطور قیمت دستگاه را در نظر داشته باشید.

شاید برایتان جالب باشد:

کاربرد دستگاه حکاکی لیزر

در این میان، حکاکی های لیزری از زیباترین روش های حکاکی شناخته شده اند. دقت و کیفیتی که نتیجه کار به شما ارائه می دهد، فوق العاده دیدنی است.

در این میان، دستگاه حکاکی لیزر فایبر و همچنین CO2 بالاترین تقاضای حکاکی لیزری را دارند.

البته دقت کنید که از دستگاه لیزر CO2 برای برش و کاکی بر روی غیر فلزات استفاده می کنند. اگر به دنبال یک حکاکی بر روی فلزات هستید که کیفیت بالایی داشته باشد در عین دارا بودن سرعت فوق العاده عالی، می توانید حکاکی لیزری را انتخاب کنید.

تمامی روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، از ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خودشان برخوردارند. بنابراین لازم است قبل از خرید هریک از دستگاه های فوق، در مورد آن ها، تحقیقاتی را صورت دهید. زیرا به این ترتیب، می توانید یک دستگاه حکاکی بر روی فلزات که کیفیت لازم را داراست و پاسخگوی نیازهای شما هست را برای خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *