دستگاه حکاکی لیزری در رشت

دستگاه حکاکی لیزری در رشت، یکی از شیوه های پرطرفدار حکاکی در ایران، حکاکی با کمک دستگاه حکاکی لیزری است.

در واقع به دلیل وجود ویژگی و مشخصات و همینطور مزایای بسیاری که این روش در مقایسه با سایر روش های موجود دارد، می توانیم آن را به عنوان یکی از بهترین روش های حکاکی بدانیم.

حکاکی لیزری از سرعت و کیفیت بالای حکاکی برخوردار است، شما می توانید تفاوتی میان رنگ حکاکی همراه با رنگ قطعه ای که بر روی آن حکاکی شده است، ببینید.

به منظور حکاکی لیزری به فیکسچرسازی نیازی ندارید و جالب است بدانید که به خوبی می توانید از این طریق به تیراژزنی بپردازید.
دستگاه حکاکی لیزری در رشت، اشعه لیزر رو بر روی سطح مورد نظر می تاباند و به این ترتیب، یک لایه نازک از سطح کار را به این صورت می سوزاند.

البته که نوع دستگاه های حکاکی لیزری که می توانند در این زمینه به شما کمک ویژه ای داشته باشند نیز بسیار است. بنابراین بایستی بنابر شرایط خاصی که دارید، نسبت به انتخاب یک نوع از دستگاه ها اقدامی داشته باشید.

اگر به مشاوره در این زمینه هم نیاز دارید، کارشناسان ایران حک می توانند بهترین مشاوره را برای شما به همراه داشته باشند. به این ترتیب می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاهی که نیازهای شما را به خوبی برطرف می کند، در اختیار بگیرید.

مزایای دستگاه حکاکی لیزری در رشت

همانطور که متوجه شدید، دستگاه حکاکی لیزری از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و به این ترتیب است که می تواند نیازهای شما را به خوبی برطرف نماید. از مهم ترین مزایای این دستگاه لازم است موارد ذیل را بیان کنیم که عبارتند از:

  1. سرعت حکاکی فوق العاده بالا
  2. دقت بی نهایت عالی و عملکردی سریع
  3. بدون نیاز به هرگونه فیکسچرسازی
  4. قابلیت حکاکی بر روی هر نوع متریال و مواد اولیه
  5. امکان حکاکی انواع اعداد، حروف، علائم، لوگو، طرح های پیچیده و ساده
  6. توانایی بالا در برش هر نوع فلز
  7. حکاکی انجام شده از رنگی متفاوت با سطح قطعه برخوردار است.

به این ترتیب که مشاهده می فرمایید، این روش از مزایای بسیاری بهره مند می باشد و می تواند به این شکل، تمامی نیازهای شما را به خوبی برطرف کند.

مطالب مرتبط:دستگاه حکاکی لیزری

بنابراین اگر به دنبال یک روش مناسب و عالی جهت حکاکی بر روی سطوح گوناگون هستید، می توانید از حکاکی لیزری استفاده کنید.

 این روش به شما کمک می کند تا بتوانید در بهترین و مناسب ترین شرایط، حکاکی های خود را انجام دهید و دغدغه ای از این بابت نداشته باشید.

معایب روش حکاکی لیزری

هر دستگاه و روشی علاوه بر این که دارای مزایای ویژه ای می باشد، می تواند معایبی هم داشته باشد.

این مورد آنقدرها هم بد نیست و شما باید علاوه بر مزایای یک روش با معایب آن هم آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای خود رقم بزنید.

روش حکاکی لیزری هم دارای معایب خاصی می باشد که می بایست در رابطه با آن، اطلاعات بیشتری داشته باشید. از مهم ترین این موارد هم لازم است گزینه های ذیل را نام ببریم که شامل این موارد می شوند:

  1. دستگاه از قیمت بالاتری نسبت به سایر روش های حکاکی برخوردار است و این شاید از نظر برخی افرادی که قصد هزینه این شکلی ندارند، یک عیب بزرگ محسوب شود.
  2. تمامی عملیات حکاکی با کمک کامپیوتر انجام می شود، بنابراین اگر کامپیوتر ندارید و یا تخصصی در این زمینه ندارید هم با مشکلاتی روبرو خواهید شد. بنابراین لازم است تا به این موارد هم فکر کنید.
  3. در انتها هم باید به این مورد اشاره کنیم که دستگاه حکاکی لیزری، قابلیت حکاکی بر روی مس آبکاری شده را ندارد. پس اگر در این زمینه فعالیت دارید و تمایل به حکاکی بر روی مس آبکاری شده را دارید، بهتر است که روش دیگری را برای انجام این کار در نظر بگیرید.

همانطور که مشاهده می فرمایید، مزایای دستگاه حکاکی لیزر نسبت به معایب آن بیشتر می باشد و می توانید از آن، نهایت استفاده را داشته باشید. پس حالا با دید بازتری می توانید به این دستگاه نگاه کنید و در رابطه با آن به انتخاب دست بزنید.