لیزر فایبر مارک زنی

از دستگاه لیزر مارک زنی به منظور حکاکی بر روی تمامی سطوح فلزی استفاده می نمایند. البته باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که مس را باید از این دسته، جدا کنید. نکته دیگر آن است که شما می توانید بر روی چیزی در حدود 70 درصد از متریال غیرفلزی هم با کمک این دستگاه، به حکاکی بپردازید. در رابطه با نحوه انجام حکاکی توسط این نوع دستگاه ها، باید بدانید که لیزر به سطح فلزات مورد نظر ما برخورد می کند که موجب تبخیر شدن یک لایه از سطح فلزات می شود.

کاربرد لیزر فایبر مارک زنی

در سطح آن فلزی که به حکاکی اش پرداخته ایم، یک فرورفتگی ایجاد شده و در واقع انجام این فرآیند، موجب می شود تا عملیات حکاکی صورت بگیرد. دستگاه لیزر فایبر از یک نرم افزار مخصوص پشتیبانی می کند که می توانید آن را در اکثر دستگاه هایی که به صورت لیزری، حکاکی می کنند، مشاهده نمایید. نرم افزار معروفی با عنوان EZCAD که فوق العاده کارایی خوب و عالی دارد.

مطالب مرتبط:

دستگاه حکاکی لیزر

اگر بخواهیم در مورد مزایای لیزر فایبرها موضوعی را بازگو نماییم، لازم است بگوییم، استفاده و به کار بردن دستگاه های لیزر فایبر، ارزان ترین روشی است که در صنعت برش فلزات، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر به این روش از تکنولوژی دقت بیشتری داشته باشید، مشاهده می کنید که در ساختار و پیکره بندی پرتو لیزری که داریم، یک سری تغییرات ایجاد کرده اند. لیزری که در این دستگاه به کار برده شده است، توانسته در صنعت برش فلزات، یک انقلاب بزرگ را راه بیندازد.

حکاکی لیزر فایبر مارک زنی

در صنایعی مانند طلا و همینطور جواهرسازی، می توانید نسبت به حکاکی انواع متن و طرح بر روی فلزات و طلا بپردازید. حتی در شاخه های پزشکی هم از این روش استفاده های بسیاری می کنند تا بتوان به راحتی، هر نوع  استفاده ای را از آن لیزر داشت. حتی می توانیم به صنعت الکترونیک اشاره داشته باشیم که در ساخت انواع سیلیکون به کمک ما می آید و کاربرد دارد.

کاربردهای دستگاه لیزر فایبر

در رابطه با کاربردهای دستگاه لیزر فایبر باید بدانید که این دستگاه در صنایع گوناگونی کاربرد دارد. اما برخی صنایع هستند که به صورت متداول دنبال استفاده از این دستگاه می باشند. یک نکته مهم که باید در زمان خرید این دستگاه و یا استفاده از آن، مد نظر داشته باشید، آن است که اگر متریالی که قصد حکاکی آن را دارید، نیمه شفاف یا شفاف باشد، نمی توانید به منظور حکاکی آن، از این دستگاه بهره ببرید.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر حکاکی

کاربردهایی که برای این دستگاه می توانیم بیان نماییم عبارتند از:

 1. صنایع پزشکی و داروسازی
 2. در زمینه طلاسازی
 3. الکترونیک
 4. کابل سازی و همینطور تولید انواع لوله
 5. صنایع مرتبط با ساختمانی و بهداشتی
 6. هدایای تبلیغاتی
 7. تولید انواع قالب
 8. لوازم خانگی

ویژگی های فنی دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

ویژگی های فنی دستگاه لیزر فایبر مارکینگ فوق العاده زیاد است و در حقیقت، دانستن آن ها می تواند به شما در یک خرید خوب و حرفه ای،کمک به سزایی داشته باشد. از مهم ترین این ویژگی ها، می توانیم موارد ذیل را بیان داریم که عبارت هستند از:

 1. امکان حکاکی بر روی غیرفلزات و انواع فلزات جز فلز مس
 2. با توجه به میزان توان دستگاه، در برش فلزات از محدودیت ضخامت برخوردار هستید.
 3. حکاکی با نهایت سرعت
 4. وجود ظرافت در حین کار و همینطور دقت فوق العاده بالا
 5. امکان چاپ انواع تصویر مد نظر شما بر روی مواد
 6. امکان بارکدزنی بر روی متریال متنوع
 7. عمر طولانی و مفید منبعی که به تولید لیزر می پردازد.
 8. استهلاک بسیار پایین
 9. مصرف برق عالی و کم
 10. جابجایی آسان و قابلیت حمل آن به راحتی
 11. قابلیت اتصال به روتاری و همینطور نصب آن بر روی خط تولید