دستگاه لیزر فایبر صنعتی

دستگاه لیزر فایبر صنعتی، امروزه با توجه به پیشرفتی که در تکنولوژی لیزر مشاهده می کنیم، دستگاه لیزر فایبر صنعتی می تواند به عنوان یک تحول بزرگ در صنعت حکاکی محسوب شود. به گونه ای که می توان به راحتی و با استفاده از این دستگاه به حکاکی محصولات کارخانه ها و قطعات گوناگون پرداخت. این دستگاه را می توانیم، جایگزینی عالی برای تمامی دستگاه های قدیمی به شمار آوریم.
از مهم ترین مزایای دستگاه لیزر فایبر می توانیم به کوچک و جمع و جور بودن آن، وزن کم، سرعت بالا و همینطور کاربری آسان اشاره داشت. عملیات حکاکی با استفاده از این دستگاه تا حداکثر سرعتی معادل 10000 میلی متر بر ثانیه انجام می شود. نکته دیگر این است که هزینه نگهداری و تعمیرات مرتبط با دستگاه بسیار پایین است.

دستگاه لیزر فایبر صنعتی چیست؟

دستگاه لیزر فایبر صنعتی چیست؟ از آن دسته سوالاتی است که باید در همان ابتدای امر، پاسخی مناسب برای آن پیدا نمود. دستگاه فوق را به عنوان یک دستگاه صنعتی می شناسند که با استفاده از نور لیزر کار می کند. نور لیزر موجود در دستگاه جهت نشانه گذاری، حکاکی و همینطور مارکینگ بر روی سطوح گوناگون کاربرد دارد. فیبر نوری به کار رفته در این دستگاه می تواند عاملی در بالا بردن دقت آن باشد.

مطالب مرتبط:

فروش دستگاه لیزر حکاکی

قابلیت های موجود در دستگاه فایبر لیزر بسیار زیاد است. در واقع می توان تنوع بالایی را برای آن در نظر گرفت. قابلیت های نامبرده به دلیل وجود قطعاتی ریز و حساس است که در ساختار اصلی دستگاه لیزر فایبر به کار برده شده اند. دستگاه های فایبر را در سایزهای متنوعی تولید می کنند. هریک از آن ها را می توان در حوزه ای خاص مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثل از دستگاه های فایبری که در ابعاد کوچک هستند در قطعات ساعت، صنایع مرتبط با پزشکی و محصولات صنعتی این چنینی به کار می برند.

روش کار دستگاه لیزر فایبر صنعتی

در رابطه با روش کار دستگاه لیزر فایبر صنعتی باید اعلام داریم که این دستگاه با استفاده از نور لیزر نسبت به حکاکی و همینطور مارکینگ اقدام می کند. نور لیزر را می توان از مهم ترین و حتی اصلی ترین تکنولوژی هایی نام برد که در دستگاه های برش و حکاکی به کار رفته اند. اشعه لیزر موجود در این دستگاه، قابلیت تنظیم پذیری دارد. دقیقا به دلیل وجود همین موارد است که دستگاه های لیزری فوق در زمینه تبلیغات، از اهمیت بالایی برخوردارند.

اهمیت استفاده از دستگاه لیزر فایبر صنعتی

در تولید این دستگاه از فیبرهای نوری استفاده شده است. زمانی که دستگاه را روشن می کنید، نور لیزری که مد نظر است، ایجاد می شود. این نور با استفاده از فیبرهای نوری که در آن تعبیه شده است، به سر نازل انتقال پیدا می کند. دستگاه فایبری که از آن نام می بریم، دو قسمت مکانیکی و دیجیتال دارد. در قسمت دیجیتالی آن، طرحی که برای حکاکی مد نظر کاربر است، کشیده می شود.
سپس آن را به عنوان یک دستور به قسمت مکانیکی انتقال می دهند. این قسمت، دستور را اجرا می کند. در واقع با چرخاندن دستگاه در جهات گوناگون، حکاکی که مد نظر کاربر است، ایجاد می شود.