دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات

دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات QB را می توان محبوب ترین دستگاه لیزر حکاکی به شمار آورد. دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات با توجه به قدرت بالایی که دارد در صنایع و مشاغل مختلفی پر طرفدار است ، طلا سازی یکی از صنایعی است که دستگاه 50 وات کاربرد زیادی در آن دارد .

معرفی دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات

در این قسمت به معرفی دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات می پردازیم ، با این دستگاه می توان بر روی مواد مختلف همچون برخی پلاستیک ها، انواع فلزات و غیره حکاکی انجام داد و با توجه به قدرت بالاتر نسبت به دستگاه حکاکی لیزری 30 وات ، امکان حکاکی با سرعت بالاتر ، عمق بیشتر و گاهی برش برخی فلزات مثل طلا را ممکن می سازد.

لیزر فایبر 50QB (Q-Switched) 50W . سری لیزر فایبر پالسی 50 واتی Q-Switched  که توسط شرکت Raycus  تولید شده است، لیزر 50 وات مخصوص حکاکی و گاهی برشهای ورقهای نازک است.

این سری لیزر پالس دارای قدرت پیک بالا، انرژی پالس بالا است و می تواند به طور گسترده در زمینه هایی مانند علامت گذاری، حکاکی گرافیکی انواع فلزات مانند طلا، نقره، مس ، آلومینیوم ، آهن ، استیل و برخی غیر فلزات استفاده شود.

از دیگر ویژگی های لیزر فیبر پالس 50QB

خروجی لیزر بسیار پایدار

انرژی تک پالس و راندمان حکاکی گذاری بالا

عملکرد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

محدوده  پالس ۲۰-۸۰  

طول کابل حدودا 3 متر

توان ورودی سورس (V DC): 24 

توان (%): 1-100

روش خنک کننده: هوا خنک دمای کاری (℃): 10-40

دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات
حکاکی لیزری

کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات

تزئینات، کارت های الکترونیکی و غیره : این تکنیک بدون تماس و بسیار دقیق است ، تمام مواد با سطوح مسطح را با کیفیت خوب حکاکی می کند. همچنین می توان به راحتی صورت حرفه ای روی انواع قطعات حکاکی کرد. از دستگاه حکاکی لیزری می توان برای حکاکی تزیینی قطعات و به ویژه در صنعت طلا و زیورآلات استفاده کرد،به عنوان مثال کاربردهای زیادی در تولید و حکاکی محصولات صنعتی ، خودرو سازی ، الکترونیک و غیره نیز دارد.

مطالب مرتبط: انواع دستگاه حکاکی لیزری 

مزایای استفاده از دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات

 استفاده از دستگاه لیزر فایبر حکاکی 50 وات در صنایع گوناگون می تواند مفید واقع شود. مهم ترین مزایای استفاده از این دستگاه، عبارتند از :

  •  عدم استفاده از جوهر و مواد مصرفی در دستگاه لیزر فایبر
  • دوام بالا
  • حکاکی با وضوح بالا:حکاکی عمل حذف مواد برای به جا گذاشتن یک مسیر خوانا و آشکار است. با لیزر پالسی می توان مواد را به یک روش حذف کرد. لیزر شامل تمرکز یک پرتو لیزر به اندازه کافی قدرتمند است. این پرتو با توان بالا منجر به گرم شدن بسیار موضعی مواد و سپس تبخیر آن می شود. این تبخیر می‌تواند در کمتر از یک میکروثانیه اتفاق بیفتد، از لیزرهای پالسی برای این فرآیند استفاده می‌شوند، زیرا این لیزرها باعث می‌شوند تا توان بالای مورد نیاز برای تبخیر در زمان بسیار کوتاه به دست آید ، بنابراین می تواند به راحتی، حکاکی های دقیق و ظریفی را انجام دهد.
  • دستگاه حکاکی فایبر طول عمر بالایی دارد.
  • لیزر فایبر هزینه نگهداری پایینی دارد.
  • کاربری آسان