دستگاه لیزر حکاکی ابزارآلات

دستگاه لیزر حکاکی ابزارآلات، یکی از مهم ترین کاربردهایی که حکاکی لیزری در صنایع گوناگون دارد، حکاکی بر روی ابزار، یراق آلات و خدمات مرتبط با ماشین کاری است.

در این رابطه، از دستگاه لیزر حکاکی ابزارآلات، به منظور حکاکی آرم و لوگوی شرکت های سفارش دهنده بر روی ابزارآلات و همچنین قطعاتی استفاده می کنند که نیاز دارند.

قطعاتی مانند موارد الکترونیکی، تجهیزات پزشکی، وسایل مخابراتی و غیره که لازم است برند مورد نظر بر روی آن ها ثابت باقی بماند.

حکاکی فلزات ابزار آلات

در کنار آن ثابت ماندن حکاکی، بایستی به گونه ای باشد که ظرافت و زیبایی را هم خدشه دار نکند.

بنابراین بهترین روش حکاکی بر روی این نوع از ابزارآلات، همان روش لیزر است.

در این میان، دستگاه های حکاکی لیزری داریم که برای غیرفلزات در نظر گرفته می شوند و برخی از آن ها که هم شامل فلزات هستند هم غیرفلزات را در بردارند.

این دستگاه می تواند مزایای بسیاری را شامل حال مشتریان خود می کند که عبارت از دقت فوق العاده بالا و سرعت انجام کار هست که بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است.

حک لیزری روی ابزارآلات فلزی

همینطور باید بدانید که کار کردن با این دستگاه، فوق العاده کار راحتی است. جالب است بدانید که تمامی ابزارآلاتی که شما مشاهده می نمایید، از فلز نیستند.

بنابراین لازم است بعضی از این دستگاه های حکاکی به گونه ای طراحی و تولید شده باشند که بتوان با کمک آن ها بر روی متریال هایی که فلزی نیستند هم نسبت به امر حکاکی اقدام نمود.

نکته دیگر در رابطه با دستگاه های حکاکی لیزری، آن است که هم می توانند در خط تولید کارخانه مورد استفاده قرار بگیرند، هم این که به عنوان سری از آن ها بهره برد.

مزایای حکاکی ابزارآلات فلزات و غیرفلزات

پیشتر در همین مقاله در مورد چند مزیت استفاده از دستگاه لیزر حکاکی ابزارآلات، اشاره ای داشتیم.

حال لازم است باز هم بیان داریم که حک لیزری بر روی ابزارآلات، کیفیت فوق العاده عالی دارد.

زمانی که با کمک این دستگاه، اقدام به حک لیزری می شود، می توانید دوام بالایی را مورد مشاهده قرار دهید.

با این کار، هزینه های مرتبط با تولید، کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

بنابراین زمانی که شما یک دستگاه حکاکی به صورت کامل در اختیار خود داشته باشید، راحت تر می توانید در مورد همه چیز آن تصمیم گیری کنید.

به این معنی که، در هر زمان و هر شرایطی می توانید از آن استفاده کنید و نسبت به حکاکی اقدام نمایید.

هم در زمان شما صرفه جویی می شود و در حقیقت می توانید بر آن مدیریت داشته باشید. هم این که در هزینه های نسبت به حکاکی هم، می توانید به خوبی، شاهد کاهش آن باشید.

مطالب مرتبط:

دستگاه حکاکی لیزر

نکته دیگر آن است که با استفاده از دستگاه های لیزر حکاکی، می توانید شاهد وجود بهره وری و راندمان بالایی در این زمینه باشید.

طراحی و استفاده از آن طرح نیز به راحتی میسر است و می توانید آن را به صورت تیراژ، حکاکی کنید یا این که در تعدادی مشخص، نسبت به انجام این کار اقدامی داشته باشید.

متریال قابل حکاکی با دستگاه لیزر حکاکی

با کمک دستگاه لیزر حکاکی ابزارآلات، می توانید نسبت به حکاکی بر روی متریال های گوناگونی اقدام نمایید.

با توجه به این که برخی دستگاه ها تنها قابلیت حکاکی بر روی فلزات را دارا هستند، باید در زمان خرید دستگاه، دقت بالایی داشته باشید.

اما برخی دستگاه ها علاوه بر قابلیت حکاکی بر روی متریال های فلزی، می توانند روی متریال هایی هم که غیرفلزی هستند، حکاکی کنند.

فلزاتی همچون آلومینیوم، فولاد، فلز و آلیاژهای سخت و غیره همگی را می توان در گروه متریال هایی قرار داد که قابلیت حکاکی با کمک این دستگاه را دارا هستند.

متریال هایی که غیر از فلز هستند هم شامل چوب، پلاستیک، شیشه، سنگ، چرم، پارچه و مقوا و مواد دیگری می شوند.

همانطور که مشاهده می فرمایید، با کمک دستگاه های حکاکی لیزری که قابلیت حک بر روی انواع متریال را دارند، می توانید اقدام به حکاکی های لیزری کنید و از مزایای آن ها برخوردار شوید.

با تمامی توضیحاتی که ارائه دادیم، به منظور حفظ کسب و کاری که دارا هستید، می توانید از این دستگاه در هر مدلی که تمایل دارید، خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.

دستگاه های فوق توسط شرکت ایران حک، در کیفیت بالا و قیمت مناسبی عرضه می شوند.