دستگاه حکاکی لیزر خط تولید

دستگاه حکاکی لیزر خط تولید، یک ابزار فوق العاده قدرتمند و به عبارتی پیشرفته است که از آن به منظور حک کردن و برش مواد مختلف استفاده می شود. این دستگاه از فناوری لیزر به منظور ایجاد علامت گذای های دقیق و همینطور دائمی بر روی سطوح متفاوت استفاده می نماید.

اصل کاری که این دستگاه انجام می دهد با تابش نور لیزر می باشد.

لازم است بدانید که لیزر یک نوع نور خاص است که توسط پرتوهای الکتریکی تولید می شود.

دستگاه حکاکی لیزر خط تولید از یک مبدل نوری استفاده می کند که نور لیزر را تقویت و همینطور متمرکز می کند.

سپس این نور به شکل یک نقطه بر روی سطح قرار خواهد گرفت و حرکتی خطی مانند دارد که بر روی سطح ایجاد می شود. از این دستگاه حکاکی لیزر در صنایع گوناگونی استفاده می کنند و کاربردها و مزایای فراوانی هم دارا می باشد. این دستگاه از ویژگی های بی شماری هم برخوردار است که دانستن آن ها نیز دارای اهمیت هست. با توجه به قابلیت ها و کاربردهای متنوعی که   خط تولید دارد، این دستگاه را می توانیم یکی از ابزارهای اساسی در صنایع تولیدی و ماشینی به شمار آوریم.

ویژگی های دستگاه حکاکی لیزر خط تولید

همانطور که متوجه شدید، دستگاه حکاکی لیزر خط تولید مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستگاه از فناوری لیزر جهت ایجاد علامت گذاری های دقیق و دائمی بر روی سطوح مختلف استفاده می کند. در ادامه لازم است اشاره ای به ویژگی های این دستگاه حکاکی لیزر خط تولید داشته باشیم که عبارتند از:

 1. دقت فوق العاده بالا

این دستگاه از دقت بالایی برخوردار است و قادر می باشد تا الگوها، نقوش متفاوت و نشان ها را به راحتی و کاملا دقیق بر روی سطوح مختلف حک کند. با استفاده از این دستگاه، حکاکی های بسیار ریز و جزئی امکان پذیر خواهد بود.

 1. سرعت بالا و مناسب

دستگاه مورد نظر با سرعت بالایی بر روی سطوح مورد نظر حرکت می کند و علامت هایی که ما در نظر داریم را به راحتی حک می کند. با وجود این ویژگی، زمانی که باید صرف حکاکی و تولید کنیم، کاهش پیدا می کند و کیفیت تولیدات بالاتر خواهد رفت.

 1. قابلیت ایجاد طرح های پیچیده

با استفاده از این دستگاه می توانید طرح های پیچیده را ایجاد کنید. نور لیزر کمک خواهد کرد تا بتوانید الگو و طرح های پیچیده را با دقت و همینطور کیفیت بالایی روی سطوح حکاکی کنید.

 1. قابلیت تکرارپذیری

حکاکی لیزری، از قابلیت تکرارپذیری بالایی برخوردار است. بنابراین تولید مکرر قطعات باکیفیت و یکنواخت صورت خواهد گرفت.

 1. کنترل دقیق توان لیزر

ویژگی فوق به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند توان لیزر را به صورتی دقیق تنظیم کند. به این ترتیب، میزان عمق حکاکی را هم کنترل خواهد کرد. پس می توانید بر اساس نیاز و نوع سطحی که در اختیار دارید، عمق حکاکی خود را تنظیم نمایید.

 1. سازگاری با مواد و متریال متفاوت

دستگاه حکاکی لیزر خط تولید، توانایی این را دارد تا با مواد مختلف سازگاری داشته باشد. این دستگاه قادر است تا بر روی مواد مختلفی همچون چوب، فلز، پلاستیک، شیشه، چرم و غیره به حکاکی بپردازد. پس از این دستگاه در صنایع گوناگونی استفاده می شود.

 1. قابلیت کنترل کامپیوتری

اتصال این دستگاه حکاکی لیزر خط تولید به کامپیوتر موجب می شود تا بتوانید تمامی طرح هایی که در نظر دارید را با نرم افزار مخصوصی ایجاد کنید. بنابراین هر نوع الگو و یا طرحی که در نظر دارید، به شکلی دقیق تر در نرم افزار تنظیم و حک می گردد.

 1. دوام و ماندگاری بالای حکاکی

دستگاه حکاکی لیزر خط تولید، علامت و حکاکی هایی را ایجاد می کند که از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. با کمک نور لیزر، این دستگاه قادر خواهد بود علامت و نشان ها را به صورت دائمی و بدون خوردگی و یا حتی پوسیدگی بر روی سطوح متفاوت حک کند. پس با تولیدات باکیفیتی روبرو خواهیم بود.

روش کار دستگاه حکاکی لیزر خط تولید

با توجه به این که بیان کردیم، دستگاه حکاکی لیزر خط تولید، یک ابزار پیشرفته می باشد از آن به منظور ایجاد علامت گذاری های دقیق و همچنین، دائمی بر روی سطوح مختلف استفاده می نمایند.

دستگاه فوق از فناوری لیزر استفاده می کند تا نور مرئی تولید کرده و آن را به صورت یک نقطه و یا خط بر روی سطح مورد نظر تولید خواهد کرد.

روش کار حکاکی با استفاده از این دستگاه بر اساس تابش نور لیزر است. نور لیزر مورد نظر توسط پرتوهای الکتریکی تولید خواهد شد، در نهایت توسط مبدل نوری، تقویت شده و متمرکز می گردد.

سپس این نور به شکل یک نقطه و یا خط بر روی سطح قرار می گیرد و با حرکت دستگاه به صورت خطی بر روی سطحی که در نظر داریم به حکاکی می پردازد. این نقطه و یا خط نور لیزر موجب می شود تا برش صورت بگیرد. در نتیجه علامت گذاری های دقیق و دائمی بر روی سطح مورد نظر ایجاد خواهد شد.

دستگاه مورد نظر به کاربر این امکان را می هد تا میزان توان لیزر را تنظیم نماید. به این ترتیب، میزان عمق حک را هم کنترل خواهند کرد. در صورتی که تنظیم توان لیزر به درستی انجام شود، می توان از حکاکی بر روی سطوح نرم و حساس تا حکاکی بر روی سطوح سخت و مقاوم بهره برد. پس کاربر می تواند بر اساس نوع کاری که در نظر دارید، ویژگی های دستگاه را با تغییراتی روبرو سازد تا بهترین نتیجه را از آن دریافت دارد.

قیمت دستگاه حکاکی لیزر خط تولید و عوامل موثر در قیمت نهایی

قیمت دستگاه حکاکی لیزر می تواند متفاوت باشد و همینطور تحت تاثیر عوامل مختلفی هم قرار بگیرد. عواملی که در تعیین قیمت دستگاه حکاکی لیزر موثر هستند، عبارتند از:

 • قدرت لیزر: یکی از عوامل مهمی که در تعیین قیمت دستگاه حکاکی لیزر نقش اساسی دارد، قدرت لیزر است. این مورد بیانگر توان خروجی لیزر می باشد و باید با دقت بالایی آن را تعیین کنید. هرچه قدرت دستگاه بالاتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت زیرا قادر است تا سطوح سخت تر را هم مورد حکاکی قرار دهد.

 

 • منطقه کاری دستگاه: هرچه میزان مساحتی که دستگاه قادر است بر روی آن به حکاکی بپردازد، بزرگتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهند داشت. زیرا می توانند به حکاکی بر روی قطعات بزرگتر بپردازند و تولید بیشتری را به همراه داشته باشند.

 

 • نوع لیزر به کار رفته در ساخت دستگاه لیزر حکاکی: نوع لیزری که این دستکاه ها از آن برخوردارند هم می تواند در تعیین قیمت نقش مهمی داشته باشد. لیزرهای فایبر به دلیل دارا بودن قدرت فوق العاده عالی و کارایی بیشتر، عموما از قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه های حکاکی لیزری برخوردارند.

 

 • تکنولوژی های استفاده شده: هرچه تکنولوژی های به کار رفته در ساخت دستگاه مورد نظر، پیشرفته تر باشند، می توانید افزایش قیمت را به همراه آورد. بنابراین دستگاه هایی که ویژگی ها و تکنولوژی های متفاوتی را در خود جای دادند، با قیمت بالاتری در دسترس قرار می گیرند.

به منظور آشنایی بیشتر با دستگاه های حکاکی لیزری و دریافت مناسب ترین نوع قیمت آن ها، می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش ایران حک مشورت کنید. این مجموعه، دستگاه های حکاکی لیزری را در کیفیت عالی و بالا همراه با قیمت مناسبی در اختیار شما قرار خواهند داد.