دستگاه حکاکی فایبر

دستگاه حکاکی فایبر، با توجه به پیشرفتی که امروزه در تکنولوژی، شاهد آن هستیم، دستگاه حک فایبر توانست یک تحویل بزرگ در رابطه با حکاکی انواع قطعات ایجاد نماید.

این روش را به عنوان یک جایگزین مناسب برای تمامی دستگاه های حکاکی قدیمی عنوان نموده اند.

نکته مهم در مورد این نوع از دستگاه ها، آن است که متریال های گوناگونی را می توانید با استفاده از این دستگاه، مورد حکاکی قرار دهید.

با توجه به مزایای فوق العاده زیادی که این دستگاه در مقابل سایر دستگاه های حکاکی دارد، لازم است این موضوع را خاطرنشان کنیم که استفاده از دستگاه لیزر مارکینگ در میان تمامی صنایع، رونق بالایی پیدا کرده است.

بنابراین می توانید هر نوع حکاکی را با کمک آن انجام دهید و بدانید که بهترین نتیجه را از این روش، دریافت خواهید کرد.

دستگاه حکاکی بر فلزات فوق العاده ظریف

دستگاه حک فایبر را می توانیم به عنوان دستگاه حکاکی بر فلزات فوق العاده ظریف بدانیم دقت و ظرافت زیادی در این دستگاه وجود دارد که می تواند به راحتی نقره و طلا را مورد حکاکی و برش قرار دهد. بنابراین این دستگاه را گاها با عنوان دستگاه لیزر طلاسازی می شناسند. نکته جالب تری که باید در مورد این دستگاه بدانید، آن است که قابلیت برش طلا را تا ضخامتی حدودا 2 میلی متر داراست.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر حکاکی

اصلی ترین قطعه ای که در تولید این دستگاه به کار رفته، سورس آن است که در توان های 30 و 50 وات به کار می رود. هر یک از این دو سورس، می توانند دقت و ظرافت بالایی را برای امور حکاکی شما به ارمغان داشته باشند. هر پارامتری که برای حکاکی این دستگاه در نظر دارید، وابسته به سورس آن است. میزان فرکانس حک، توان و حتی سرعت حکاکی کاملا به سورس به کار رفته در آن مرتبط می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه فایبر لیزری

دستگاه حک فایبر یا همان دستگاه فایبر لیزری، از چهار شیوه کلی برخوردار است که به منظور ایجاد حکاکی طرح و نوشته بر روی سطوح گوناگون به کار برده می شوند. این چهار شیوه را می توان به صورت: پر کردن، پر کردنی که همزمان با تغییر رنگ است و همینطور حکاکی و حکاکی که تغییر رنگ دارد، برشمرد. اگر متریالی در اختیار دارید که منعطف است هم می توانید از این روش به منظور حکاکی بر روی آن بهره مند شوید.

توانایی های دستگاه حک فایبر

توانایی های دستگاه حک فایبر به قدری زیاد است که می توانید شاهد دقت و ظرافت بالای آن باشید. در مورد سرعت عمل دستگاه هم باید بدانید که فوق العاده بالاست. همچنین از نظر صرفه اقتصادی هم باید این را خاطرنشان کنیم که فوق العاده مقرون به صرفه است. امکان استفاده از دستگاه فوق را در صنایع گوناگون را دارید و می توانید به راحتی، عملیات حکاکی را انجام دهید. پس می توانید بر روی متریال های متنوعی که وجود دارد نسبت به حکاکی بپردازید و رضایت بالایی از کار صورت گرفته داشته باشید.

قیمت دستگاه حک فایبر

معمولا مشتریان در زمان خرید دستگاه های حکاکی به قیمت آن هم توجه دارند، بنابراین باید در مورد قیمت دستگاه حک فایبر هم اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید خرید خود را ثبت نمایید. توجه داشته باشید که قطعات مورد استفاده در دستگاه های حکاکی، می توانند یکی از عوامل تغییر قیمت دستگاه به شمار آیند. زیرا هرچه کیفیت این قطعات بیشتر باشد، بدون شک قیمت بالاتری هم برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

مطالب مرتبط:

دستگاه حکاکی لیزر

خرید دستگاه حک فایبر

عواملی مانند: کیفیت بدنه دستگاه، وزنی که دارد، نوع سورس به کار رفته در دستگاه مورد نظر و همچنین خدمات پس از فروش آن می تواند در تعیین قیمت نهایی دستگاه حکاکی موثر باشد. عوامل دیگری همانند نوع تولیدکننده، وارداتی و یا تولید داخلی بودن آن همگی از عواملی محسوب می شوند که می توانند به راحتی قیمت ها را دچار تغییرات کنند.

مزایای دستگاه حکاکی فایبر

در دستگاه حکاکی فایبر، از فایبر لیزر به عنوان منبع اصلی نور لیزری استفاده نمودند.

از این نوع دستگاه حکاکی لیزری جهت حکاکی بر روی سطوح فلزی و برخی متریال های دیگر استفاده می کنند. دستگاه های حکاکی فایبر دارای ویژگی های بی شماری نظیر قدرت لیزر بالا، کارایی فوق العاده، عمر طولانی، قابلیت حکاکی دقیق و کاربری آسان هستند.

این ابزار به عنوان یک ابزار حیاتی در صنایع گوناگون شناخته شده است که ویژگی های منحصر به فردی را در آن جای دادند. به همین دلیل است که مورد توجه کاربران بسیاری قرار گرفته است.