حک لیزر چدن

حک لیزر چدن، باید بدانید که چدن از آن دسته فلزاتی است که کمتر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین استفاده آن ها در تولید و ساخت قطعات خاص است. جاب است بدانید که حکاکی بر روی چدن، کار بسیار سختی است و کمتر شاهد انجام این کار هستیم.

حکاکی چدن

چدن ها نیز مدل های مختلفی دارند که هریک کارایی مخصوص به خود را دارند. اگر تمایل زیادی به حکاکی بر روی این فلز را دارید، می توانید از حکاکی لیزری بهره ببرید که بهترین نتیجه را برای شما در بر دارد. با حکاکی لیزری بر روی قطعات چدنی می توانید هر نوع اطلاعاتی که به آن نیاز دارید را بر روی این فلز حک نمایید.

مطالب مرتبط:

دستگاه حکاکی لیزر

نحوه حک لیزر چدن

حکاکی های صورت گرفته روی چدن به سه روش انجام می شود. حکاکی لیزری، ضربه ای و خراشی که هریک کاربردها و مزایای خاص خود را دارا می باشند.

اما در این بین، حکاکی لیزری بیشترین کاربرد را دارا است و می تواند بهترین نتیجه را برای کاربران گوناگون به همراه داشته باشد. حتی در زمینه هزینه ها و قیمت نهایی انجام کار هم این روش به نظر روش مناسب تری است. سرعت انجام کار هم با این روش بسیار بیشتر از دو روش دیگر خواهد بود.

دستگاه حکاکی لیزر چدن

در میان انواع فلزات، می توانیم به چدن اشاره ای داشته باشیم که کمتر در صنایع گوناگون به کار برده می شوند اما در تولید قطعات خاص، کاربردهای بسیاری دارند.

حکاکی چدن فوق العاده کار سختی است که باید از روش مناسب و مدرنی برای این کار بهره برد.

پس حک لیزر چدن را می توانیم به عنوان بهترین روش حکاکی آن در نظر داشته باشیم.

حکاکی لیزری چدن

حک لیزر چدن را می توان یک روش حکاکی با کمک تکنولوژی لیزر دانست که بر روی سطوح چدنی قابلیت اجرا دارد.

با استفاده از نور لیزر، تغییرات شیمیایی و فیزیکی در سطح فلز مورد نظر ایجاد می شود که در نتیجه، الگو، علامت، متن و طرح های مورد نظر بر روی آن ایجاد خواهند شد.

حکاکی لیزری بر روی چدن بسیار دقیق و پایدار است و می توانید جزییات فوق العاده ریز و دقیق را به راحتی ایجاد کنید.

فلز چدن از خواص و ویژگی های بی شماری برخوردار است و به همین دلیل، در صنایع گوناگون هم از آن نهایت استفاده را می نمایند. پس باید به درستی و با دقت بالایی به حکاکی روی آن ها پرداخت.