5 نکته در زمان استفاده از لیزر تمیزکننده

۵ نکته در زمان استفاده از لیزر تمیزکننده، استفاده از دستگاه لیزر تمیزکننده دارای اهمیت زیادی می باشد. اما باید در این حین برخی نکات را رعایت کنید تا بتوانید در شرایط بهتری از دستگاه استفاده نمایید. بنابراین از مهم ترین نکات در این زمینه لازم است اشاره ای به موارد ذیل داشته باشیم:

توجه به دستور العمل های دستگاه لیزر تمیز کننده

1.ابتدای امر بهتر است بدانید که همیشه دستورالعمل ها و راهنمایی های تولیدکننده دستگاه را در نظر داشته باشید. این راهنماها شامل مواردی همچون نحوه استفاده از آن، تنظیمات مناسب، استفاده از لوازم و وسایل ایمنی و سایر محدودیت های استفاده می شود.

استفاده از وسایل ایمنی در حین استفاده از دستگاه لیزر تمیزکننده

2. استفاده از وسایل ایمنی مناسب را هم مد نظر قرار دهید. به این ترتیب قبل از استفاده از دستگاه، محافظ چشم، دستکش های مقاوم در مقابل حرارت و لیزر، همینطور لباس های مناسب جهت جلوگیری از بروز صدمات حاد پوستی را در اختیار داشته باشید. عینک محافظ به شما کمک خواهد کرد تا از ورود پرتوهای لیزر به چشمان خود جلوگیری کنید.

ایجاد تنظیمات دستگاه لیزر تمیزکننده

3. ایجاد تنظیمات مناسب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین استفاده را از دستگاه داشته باشید.

هر دستگاهی دارای تنظیمات متفاوتی می باشد که شامل، میزان حساسیت لیزر، قدرت آن و غیره می شود.

به منظور جلوگیری از آسیب به سطح قابل تمیز کردن، لازم است تا بر اساس نوع سطح و خصوصیاتی که دارد، آن را تنظیم نمایید.

در صورتی که در این رابطه هیچ اطمینانی ندارید، بهتر است که از حداقل قدرت لیزر در آن استفاده کنید. سپس می توانید قدرت را به ندرت افزایش دهید تا شاهد تاثیر آن بر روی سطح تمیزشونده باشید.

تست دستگاه لیزر تمیزکننده

4.استفاده از دستگاه و تست آن بر روی سطوح کوچک و مشاهده تاثیرات و عملکرد آن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در سطوح مختلف از آن بهره ببرید. بنابراین با اجرای تنظمیات درست در دستگاه، می توانید از بروز خطرات جدی بعدی پیشگیری نمایید.

نظافت و نگهداری دستگاه لیزر تمیزکننده

5.نظافت و نگهداری از دستگاه و عدم استفاده بر روی سطوح حساس را در نظر داشته باشید.

از دستگاه لیزر تمیزکننده بر روی سطوح مختلف، امکان استفاده دارید اما باید بدانید که برخی سطوح از آسیب پذیری بالایی برخوردارند، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه برای آن مشکلی به وجود نمی آورد.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر تمیز کننده

دستگاه را در محیط مناسبی نگهداری کنید و همچنین به منظور تمیز کردن دستگاه از روش هایی بهره ببرید که توسط تولیدکننده توصیه شدند.

از آن جایی که استفاده از دستگاه لیزر تمیزکننده ممکن است خطراتی را برای شما در پی داشته باشند، بایستی به نکاتی در این زمینه توجه کنید.

پس بایستی تمامی موارد فوق را مد نظر قرار دهید تا به کمترین مشکلی در زمینه کار با دستگاه فوق بر بخورید. رعایت 5 نکته در زمان استفاده از لیزر زنگ تمیزکننده که در بالا به آن ها اشاره کردیم اهمیت زیادی دارند.

مشخصات و ویژگی های دستگاه لیزر تمیزکننده

دستگاه های لیزر تمیزکننده از تنوع بالایی برخوردارند و می توانید ویژگی های مختلفی را در هر دستگاه مشاهده کنید. اما برخی از مشخصات و ویژگی های عمومی دستگاه های لیزر تمیزکننده شامل موارد ذیل می شوند:

• قدرت لیزر تمیزکننده

قدرت پرتو لیزر دارای اهمیت بالایی می باشد زیرا از آن به مظنور تمیز کردن سطوح استفاده می نمایند. این قدرت لیزر بایستی به گونه ای تنظیم شود تا توانایی حذف آلودگی و رسوبات را به خوبی داشته باشد. اما بتواند همزمان از آسیب رسیدن به سطح نیز جلوگیری کند.

• طول موج لیزر تمیزکننده

دستگاه های لیزر تمیزکننده معمولا پرتو لیزر با طول موج مشخصی دارند که از آن بر اساس نوع سطح و آلودگی آن استفاده می کنند.

• تنظیمات قدرت لیزر تمیزکننده

برخی از این دستگاه، قابلیت تنظیم قدرت دارند بنابراین کاربر این امکان را دارد تا بر اساس نوع سطح و همینطور درصد آلودگی، در میزان و توانایی آن تغییراتی را به وجود آورد.

• سرعت عمل لیزر تمیزکننده

سرعت عمل دستگاه نشان دهنده این است که چه میزان زمانی برای تمیز کردن هر واحد نیاز داریم. دستگاه هایی که از سرعت عمل بالایی برخوردارند به صورت کلی از زمان کمتری برای تمیز نمودن سطوح مختلف نیازمند هستند.

• وسایل ایمنی

تمامی دستگاه های لیزر تمیزکننده بایستی به وسایل ایمنی مجهز باشند. این وسایل می توانند شامل عینک محافظ، دستکش های مقاوم در برابر حرارت و لیزر و همینطور ماسک صورت باشند.

• قابلیت ایجاد تنظیمات لیزر تمیزکننده

برخی دستگاه ها از تنظیمات متفاوتی برخوردارند که به کاربر این اجازه را می دهند تا تنظیمی که در نظر دارد را در دستگاه ایجاد نماید.

• نگهداری و تعمیرات لیزر تمیزکننده

این دستگاه هم مانند هر دستگاه دیگری، به نگهداری و تعمیرات نیاز دارد که باید به صورت دوره ای انجام شود. باید به این مورد هم توجه ویژه ای داشته باشید.

بهترین کار، این است که قبل از خرید دستگاه، مشخصات فنی آن را با دقت بالایی مورد بررسی قرار دهید. بنابراین می توانید تعیین کنید که آیا با نیازهای شما هماهنگی دارد یا خیر! همچنین لازم است تا دستورالعمل های تولیدکننده در جهت استفاده صحیح از دستگاه را دنبال نمایید.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر تمیزکننده

استفاده از دستگاه لیزر تمیزکننده برای شما حاوی مزایای بسیاری می باشد که لازم است در ادامه به آن ها نیز اشاره ای داشته باشیم.

مهم ترین مزایای این دستگاه لیزر تمیزکننده شامل مواردی همچون کارایی بالای آن می شود.

این دستگاه با استفاده از لیزر قدرتمند، می تواند ذرات و آلودگی ها را از روی سطوح گوناگون حذف نماید. بنابراین با ساتفاده از این روش می توان به صورت عمده، در تمیز کردن سطوح صنعتی و تجاری استفاده کرد.

عملکرد این دستگاه لیزر تمیزکننده بی آسیب می باشد. به این شکل که دستگاه فوق قادر است بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر، هر نوع آلودگی را از روی سطوح پاک نماید. بنابراین نقص و خطر آسیب به سطوح از بین می رود. پاکسازی با این دستگاه به صورتی کامل انجام می گیرد. پس امکان استفاده از آن را بر روی سطوحی پیچیده و حساس را هم دارا می باشید. دیگر بستگی به نوع سطح و دستگاهی دارد که تهیه کرده اید و دیگر می توان در رابطه با توانایی های آن ها مقایسه کرد. در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می شود که این مورد هم در مقایسه با سایر روش های سنتی می باشد. به هیچ نوع مواد شیمیایی و یا ماشین آلات بزرگ و سنگین برای انجام این کار نیاز ندارید که خود یک موهبت بزرگ محسوب می شود.

مطالب پربازدید: دستگاه حکاکی لیزر

از آن جایی هم که لیزر جایگزین این مواد شیمیایی شده است، لازم است این را بدانید که در حفظ محیط زیست به شما کمک می کند.

پس می توان در منابع صرفه جویی کرد و به کاهش زباله هم کمک زیادی نمود.

مزایای استفاده از این دستگاه قابل توجه است و می توانید در صنایع گوناگون از جمله صنعت خودروسازی، الکترونیک، صنایع مرتبط با پزشکی، هواپیمایی و غیره استفاده کنید.

قیمت دستگاه لیزر تمیزکننده و موارد موثر در آن

قیمت دستگاه لیزر تمیزکننده به نوع برند دستگاه و همینطور موارد دیگری همچون قدرت لیزر، ویژگی های فنی و سایر عوامل بستگی دارد.

این موارد ممکن است در هر دستگاهی با دیگری متفاوت باشد. اما در این میان چندین مورد به صورت کلی وجود دارد که باید بررسی دقیقی روی آن داشت.

یکی از این موارد، قدرت لیزر است که هرچه این قدرت بیشتر باشد، بدون شک باید شاهد مبلغ بالاتری باشید. حتی طول موج لیزر هم در این مورد نقش ویژه ای دارد، هر طول موج دارای کاربرد خاصی است، به این مورد هم توجه کنید.

سایر مشخصات و ویژگی ها همچون توانایی ایجاد تنظیمات، مدت زمان استفاده از دستگاه، افزایش دقت و تنظیم فوکوس در آن می تواند در قیمت گذاری موثر باشد.

از این دستگاه لیزر تمیزکننده برای موارد گوناگونی بهره می برند و کاربردهای مختلفی دارد.

پاکسازی سطوح فلزی، حذف انواع رنگ، پاکسازی جوشکاری و غیره همگی از مواردی هستند که تاثیرگذار در قیمت می باشند. هر کاربرد به تجهیزات خاصی نیاز دارد و به این ترتیب است که قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

با توجه به این موضوع که مدل ها و ویژگی های آن ها متفاوت است، توصیه ما به شما این است که قبل از خرید، بازار را به صورت کامل بررسی نمایید.

به این ترتیب می توانید با دستگاه های متفاوت و بسیاری رویرو شوید و بر اساس نیاز خود، دستگاهی را خریداری کنید که توانایی بیشتری در رفع نیازهای شما دارد.

تامین کنندگان بسیار هستند و هریک برای فروش کارهای خود، قیمتی جداگانه را در نظر می گیرند. پس بررسی قیمت های ارائه شده توسط مجموعه های گوناگون هم دارای اهمیت می باشد.

البته باید بدانید که ارائه خدمات پس از فروش و همچنین گارانتی تعمیرات و یا حتی تعویض قطعات هم دارای اهمیت هستند. اگر دستگاهی از این مزایا برخوردار باشد، بدون شک با قیمت بالاتری روبرو خواهید شد. البته که موارد مهمی می باشند و در حالی که در دستگاه وجود داشته باشند، بهتر است. در صورت تمایل می توانید از کارشناسان فروش مجموعه ایران حک، در رابطه با قیمت دستگاه های فوق که با کیفیت و نوع آن کاملا هماهنگ است، اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. فروش در این مجموعه در بهترین شرایط ممکن صورت می گیرد و می توانید با توجه به روش های خرید و فروش، مناسب ترین روش را برای ثبت سفارشات خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *