کاهش هزینه ها با دستگاه برش لیزری

کاهش هزینه ها با دستگاه برش لیزری از اهمیت بالایی برخوردار است و تقریبا تمامی مجموعه ها و شرکت ها تمایل به انجام این کار دارند. زیرا از این طریق می توانند به راحتی در تمامی هزینه های خود صرفه جویی کنند. برش های لیزری در تمامی مواقع کاری به صرفه نیست اما بایستی برخی نکات را در نظر داشت تا آن را مقرون به صرفه نمود.

هزینه ها با دستگاه برش لیزری

یکی از به روزترین و جدیدترین دستگاه هایی که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه برش لیزری است. بنابراین خود به تنهایی توانسته است تمامی شرایط را داشته باشد تا بتوان به راحتی، عملیات برش را با کمترین هزینه انجام داد. استفاده از دستگاه برش لیزری می تواند در کاهش هزینه ها کمک شایانی داشته باشد. افرادی که قصد خرید این دستگاه را دارند، باید اطلاعات خود را در این زمینه کاملا به روز نگه دارند.

در ادامه لازم است تا چندین روش جهت کاهش هزینه ها را در صورت استفاده از دستگاه برش لیزری بیان نماییم که عبارتند از:

• بهره وری بهینه از دستگاه برش لیزری

هرچه استفاده شما از دستگاه برش لیزری بهینه تر باشد، می توانید شاهد کاهش هزینه ها باشید. بنابراین با برنامه ریزی مناسب و همینطور استفاده از نرم افزارهای بهینه سازی، می توانید تعداد حرکاتی که دستگاه دارد را کاهش دهید. به این ترتیب در زمان و انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر برش

• انتخاب متریال و مواد مناسب

مواد و متریالی که بتوان به راحتی تحت تاثیر لیزر قرار داد، عاملی در کاهش هزینه ها محسوب خواهند شد. برخی از این موارد اشمل چوب، پلاستیک، کاغذ و مقوا می باشند.

• استفاده کردن از قدرت لیزر مناسب

در زمانی که برش انجام می گیرد، باید از قدرت لیزر مناسبی استفاده کرد که برای هر ماده ای مشخص است. پس در نتیجه، انرژی ذخیره می شود و با کاهش هزینه ها روبرو خواهیم شد.

• انتخاب یک دستگاه مناسب با حرفه شما

انتخاب دستگاه لیزری همراه با بازدهی بالا و کارایی بهینه می تواند تمامی هزینه های عملیاتی را کاهش دهد. هزینه هایی کاملا مرتبط با نیروی کار و همینطور مصرف انرژی که سود بالایی به همراه دارد.

• وجود خدمات پس از فروش

زمانی که نسبت به خرید دستگاه برش لیزری اقدام می نمایید، لازم است به خدمات پس از فروش آن هم توجه داشته باشید. این اطمینان باید در شما وجود داشته باشد که تعمیر و نگهداری دستگاه به شکلی منظم انجام می گیرد. به این ترتیب است که شاهد عمر طولانی تری از دستگاه خواهید بود. همچنین تعویض قطعات کمتر روی می دهد.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

عوامل موثر بر قیمت دستگاه برش لیزری

چندین عامل وجود دارند که به صورت مستقیم بر روی قیمت اصلی خود دستگاه تاثیر دارد. لازم است این عوامل و موارد با دقت بالایی مورد بررسی قرار بگیرند تا در زمان ثبت سفارش بتوانید انتخاب دقیق تر و مناسب تری داشته باشید. از مهم ترین این عوامل می توانیم به موارد ذیل اشاره ای داشته باشیم که عبارتند از:

  1. قدرت لیزر: یکی از عوامل اساسی و تعیین قیمت دستگاه های برش لیزری، میزان قدرت لیزر است. بنابراین هر دستگاهی بر اساس میزان قدرت خود، مورد قیمت گذاری قرار می گیرد.
  2. منطقه قابل برش: هرچه این منطقه قابل برش بزرگتر باشد، پس با قیمت بالاتری از دستگاه روبرو خواهید شد.
  3. میزان کیفیت و دقت در برش: دستگاه هایی که کیفیت و دقت بالاتری در برش ها دارا هستند، معمولا قیمت بیشتری هم دارند. سرعت برش و کیفیت نهایی هم در این دسته بندی قرار دارد.
  4. ویژگی های اضافی: در این دستگاه ها، سیستم های اضافه دیگری هم هستند که می توانند قیمت دستگاه را افزایش دهند.
  5. نوع برند و سازنده دستگاه: هرچه برند و تولیدکننده دستگاه برش لیزری، معتبر و معروف تر باشد، بر قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

به طور کلی هرچه یک دستگاه برش لیزری از امکانات و ویژگی های منحصر به فردتری برخوردار باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت. کاهش هزینه ها با دستگاه برش لیزری امکان پذیر می باشد و شما می توانید با انتخاب یک دستگاه مناسب بر اساس کار و حرفه خود، تمامی این هزینه ها را به راحتی کاهش دهید. پس اگر در شرایط تحقیق و افزایش اطلاعات نیستید، با کارشناسان فروش ایران حک در این رابطه مشورت نمایید تا شما را مورد راهنمایی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *