کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی

فهرست مطالب

 دستگاه لیزر فایبر حکاکی

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 1. کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی :دستگاه لیزر فایبر حکاکی در ساخت جواهرات (خصوصاً حکاکی از طلا و نقره) محبوب است و می تواند برای خلق آثار هنری مورد استفاده قرار گیرد.
 2. همچنین کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی در موارد صنعتی کارایی بالایی دارد (به عنوان مثال افزودن اطلاعات بر روی قطعات و اجزای سازنده) از حکاکی با لیزر می توان برای اهداف حک کردن سنتی مانند شماره سریال و آرم ،ایجاد بارکد و برچسب های ردیابی استفاده می شود که شباهت هایی به مراحل علامت گذاری دارد و مهمتر که از مزیت عمق برخوردار است .
کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی

مزیت های دستگاه لیزر فایبر حکاکی

 1. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر فایبر حکاکی این است که این یک فرآیند بدون تماس است. این بدان معناست که پرتوی لیزر از نظر فیزیکی ماده ای را که روی آن اعمال می شود لمس نمی کند ، در عوض با اتکا به گرما ، به نتایج دلخواه می رسد.
  این یک مزیت بزرگ نسبت به روشهای سنتی است ، زیرا آسیب سایشی که اغلب بر روی مواد به جا می ماند باعث از بین رفتن، قطعه می شد درعوض ، لیزرفقط بخشی که مورد هدف است را بخار می کند و اطراف آن دست نخورده باقی می ماند. علاوه بر این ، هزینه ها را کاهش می دهد زیرا هیچ قسمت فاسد شدنی برای فرسودگی وجود ندارد .
 2. یکی دیگر از مزایای بزرگ حکاکی لیزری این است که توانایی کار با مواد مختلفی از جمله فلز ، سرامیک ، پلاستیک و شیشه را دارد.
  بسیاری از صنایع ،بیش از یک ماده در تولید استفاده می کنند و داشتن روندی که توانایی کار با بیش از یک مورد را داشته باشد ، یک راه حل بسیار مقرون به صرفه است.
  فلز به خودی خود یک دسته گسترده است و هر فلز دارای خصوصیات مختلفی است.
  به عنوان مثال ، کار با برخی از فلزات مانند برنج و آلومینیوم با توجه به ماهیت بازتابنده آنها دشوارتر است. برخی از سیستم های لیزر برای غلبه بر این واقعیت که پرتو می تواند دوباره به سیستم منعکس شود ، آسیب می زند و به خود لیزر آسیب می زند لیزرهای فایبر چنین مشکلی ندارند و این به مزیت حکاکی لیزری می افزاید.
  در حالی که مشاغل باید به دنبال فرآیندهایی باشند که هم کارآمد ، هم برکیفیت نیز تمرکز کنند تا نتایج لازم را بدست آورند می تواند دشوار باشد. اما حکاکی با لیزر بیش از رسیدن به این هدف است.
 3. حکاکی های واضح ، خوانا و دائمی بر جای مانده به وسیله دستگاه های لیزر فایبر که به راحتی توسط انسان و ماشین قابل خواندن است،خواه برای ایجاد حکاکی های شخصی سازی باشد یا ایجاد کدهای ردیابی برای اسکن توسط ماشین ها

1-لینک آپارات دستگاه لیرز حکاکی:

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک