کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی

 دستگاه لیزر فایبر حکاکی

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 1. کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی :دستگاه لیزر فایبر حکاکی در ساخت جواهرات (خصوصاً حکاکی طلا و نقره) محبوب است و می تواند برای خلق محصولات و آثار هنری مورد استفاده قرار گیرد.
 2. از کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی می توان به صنایع مختلف اشاره کرد (به عنوان مثال افزودن اطلاعات بر روی قطعات و اجزای سازنده) از حکاکی لیزر می توان برای حک کردن شماره سریال و آرم ،ایجاد بارکد و برچسب های ردیابی استفاده کرد.

کاربرد دستگاه لیزر فایبر حکاکی

مزیت های دستگاه لیزر فایبر حکاکی

 1. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر فایبر حکاکی این است که این یک فرآیند بدون تماس است. این بدان معناست که پرتوی لیزر از نظر فیزیکی ماده ای را که روی آن اعمال می شود لمس نمی کند ، در عوض با اتکا به گرما ، به نتایج دلخواه می رسد.
  این یک مزیت بزرگ نسبت به روشهای سنتی است ، زیرا آسیب سایشی که اغلب بر روی مواد به جا می ماند باعث از بین رفتن، قطعه می شد درعوض ، لیزرفقط بخشی که مورد هدف است را بخار می کند و اطراف آن دست نخورده باقی می ماند. علاوه بر این ، هزینه ها را کاهش می دهد زیرا هیچ قسمت فاسد شدنی برای فرسودگی وجود ندارد .
 2. یکی دیگر از مزایای بزرگ حکاکی لیزری این است که توانایی کار با مواد مختلفی از جمله فلز ، سرامیک ، پلاستیک و شیشه را دارد.
  بسیاری از صنایع ،بیش از یک ماده در تولید استفاده می کنند و داشتن روندی که توانایی کار با بیش از یک مورد را داشته باشد ، یک راه حل بسیار مقرون به صرفه است.
  فلز به خودی خود یک دسته گسترده است و هر فلز دارای خصوصیات مختلفی است.
  به عنوان مثال ، کار با برخی از فلزات مانند برنج و آلومینیوم با توجه به ماهیت بازتابنده آنها دشوارتر است. برخی از سیستم های لیزر برای غلبه بر این واقعیت که پرتو می تواند دوباره به سیستم منعکس شود ، آسیب می زند و به خود لیزر آسیب می زند لیزرهای فایبر چنین مشکلی ندارند و این به مزیت حکاکی لیزری می افزاید.
  در حالی که مشاغل باید به دنبال فرآیندهایی باشند که هم کارآمد ، هم برکیفیت نیز تمرکز کنند تا نتایج لازم را بدست آورند می تواند دشوار باشد. اما حکاکی با لیزر بیش از رسیدن به این هدف است.
 3. حکاکی های واضح ، خوانا و دائمی بر جای مانده به وسیله دستگاه های لیزر فایبر که به راحتی توسط انسان و ماشین قابل خواندن است،خواه برای ایجاد حکاکی های شخصی سازی باشد یا ایجاد کدهای ردیابی برای اسکن توسط بارکد خوان ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *