چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز، لازم است بدانید که از چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز، به منظور شناسایی و رهگیری محصولات استفاده می شود. به این ترتیب، هر محصولی دارای یک بارکد مخصوص به خود است که اطلاعات زیادی را در آن ذخیره شده است.

با مشاهده و مطالعه این اطلاعات، می توانید جزییات بسیاری را در رابطه با محصولات، محل تولید، زمان تولید و یا غیره به دست آورید. این مورد مزایای بسیاری برای تولیدکننده، فروشنده و مشتری در بر دارد.

با توجه به این قابلیت دستگاه حکاکی لیزری می توان در کمترین فضا بیشترین اطلاعات را حکاکی کرد.

انتخاب دستگاه های لیزر برای حکاکی روی فلز، این دستگاه به عنوان یک انتخاب ایده آل شناخته می شود و مزایای بسیاری دارد. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و قابلیت این را دارد تا حکاکی فوق العاده دقیق و در عین حال باکیفیتی را به نمایش بگذارد.

اطلاعات به دست آمده با حکاکی لیزری بارکد روی محصولات

شاید این سوال مطرح شود که در صورت حکاکی لیزری بارکد بر روی محصولات گوناگون، قرار است چه اطلاعاتی از این طریق ارائه شوند؟! پیش تر هم بیان شد که چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز یا مواد دیگر و محصولات، جهت پیگیری و شناسایی محصولات گوناگون استفاده می کنند. شما این امکان را دارید که با اسکن بارکد ، اطلاعات متفاوتی از محصول مورد نظر را به دست آورید.

در حقیقت حکاکی تمام اطلاعات به صورت جز به جز علاوه بر این که کار سختی است، نیاز به زمان و هزینه ی بیشتری هم دارد . باید توجه داشت که برخی از محصولات به خاطر سایز کوچک یا نا همواری های سطح قطعه ،فضای کافی جهت حکاکی اطلاعات را ندارند ، در این شرایط حکاکی بارکد مناسب ترین روش جهت درج اطلاعات بر روی محصول می باشد .

پس می توان تنها با حکاکی یک بارکد، به راحتی اطلاعات مورد نظر را ارائه داد.

تمامی مشخصات محصول از این طریق معرفی خواهند شد و حتی تاریخ تولید آن محصول هم قابلیت اعلام دارد.

این که محصول مورد نظر در چه خط تولیدی و یا چه کارخانه ای تولید شده است، همه و همه با یک حکاکی بارکد ساده روی محصول امکان پذیر است.

بنابراین فرقی نمی کند که شما قصد بیان چه نوع اطلاعاتی را دارید، با وجود بارکد، امکان معرفی محصول در هر سطحی میسر خواهد بود.

ویژگی های چاپ بارکد با دستگاه لیزر

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز یا پلاستیک یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با کمک آن، اطلاعات زیادی را انتقال دهید.

ذخیره سازی اطلاعات در هر حجمی که تمایل داشته باشید در این بارکد صورت می گیرد. چاپ بارکد می تواند با استفاده از دستگاه لیزر انجام گیرد که مزایا و ویژگی های بسیاری هم دارا می باشد.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزر

اول اینکه باید بدانید، دستگاه لیزر در ابعاد بسیار کوچکی قرار دارد.

بنابراین فضای زیادی را در محیط مورد نظر شما اشغال نخواهد کرد.

دوم در عین این که ابعاد کمی دارد، اما می توانید کیفیت فوق العاده بالایی را از آن ها مشاهده کنید.

در حقیقت، تمامی حکاکی های صورت گرفته در کیفیت فوق العاده و بی نظیری اجرا می شوند.

به این صورت که تنها با یک بار استفاده از بارکدخوان، بارکد حکاکی شده خوانده می شود و می توانید از اطلاعات درج شده در آن، استفاده کنید.

با این اوصاف، انتخاب دستگاه های لیزری جهت چاپ بارکد اهمیت زیادی دارد و می تواند مزایای بسیاری هم به همراه داشته باشد.

مزایای استفاده از بارکد کالا روی محصولات

در این میان، بهتر است در رابطه با مزایایی که چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز و کالای تولید شده دارد صحبتی کنیم.

این کار، علاوه بر این که برای تولیدکننده ها مزایایی دارد، باید بدانید که برای مشتری، همینطور پخش کننده و فروشنده هم دارای اهمیت می باشد.

با انتخاب این امر برای معرفی کالاهای خود، می توانید رهگیری کالا را در بهترین شرایط ممکن انجام دهید. همچنین این امکان هم وجود دارد تا بتوانید تمامی هزینه های خود را مورد مدیریت قرار دهید.

فرآیند تولید مورد مدیریت قرار می گیرد و حتی لجستیک هم به درستی هم مدیریت خواهد شد.

در نتیجه شرایط توزیع هم به درستی صورت می گیرد و می توانید به خوبی آن ها را کنترل کنید. بنابراین استفاده از بارکد بر روی محصولات گوناگون فلزی، به نفع تولیدکننده، انباردارها و پخش کننده و همینطور توزیع کننده ها می باشد.

مشتری هم که می تواند به راحتی و تنها با یک بارکد ساده، هر نوع اطلاعاتی که از محصول مورد نظر نیاز دارد را به دست آورد. تا کنون هیچ مشتری نبوده است که از بارکدهای درج شده بر روی محصولات خویش ناراضی باشد و یا ادعا کند که هدف مورد نظر وی از این طریق حاصل نشده است.

بررسی میزان رضایت مشتریان و نظرات کاربران هم به شما کمک خواهد کرد تا یک انتخاب درست و منطقی داشته باشید.

مدل های متفاوت حکاکی لیزر

در رابطه با مدل هایی که حکاکی لیزری دارد هم باید اشاره ای به دو مدل داشته باشیم.

محصولاتی که جهت چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز معرفی می شوند، به دو صورت هستند. دسته اول محصولاتی می باشند که در تیراژ پایین قرار دارند.

به این صورت که شما می توانید قطعه مورد نظر را زیر دستگاه قرار دهید که به صورت ثابت در یک مکان مورد نظر است. در نتیجه بارکد مورد نظر بر روی قطعه حکاکی خواهد شد و اطلاعات مناسب در آن درج می شوند.

مدل دوم برای مجموعه هایی است که محصولاتی در تیراژهای بالا دارند. شما در نظر بگیرید که یک کارخانه از خط تولید بزرگی برخوردار است و باید بر روی تمامی محصولاتی که روی ریل تولید حرکت می کنند، این بارکد درج شود.

بدون شک حکاکی تک به تک این تولیدات، کار بسیار سخت و هزینه بر و همینطور زمان بری می باشد. پس باید فکر دیگری کرد و لیزر بر روی ریل محصولاتی قرار می گیرد که در حال حرکت هستند و همانجا به حکاکی آن چه مد نظر کارفرما است، می پردازد.

شما هم باید با توجه به حجم کاری خود، یکی از این دو مدل را برای مجموعه خویش انتخاب کنید.

بنابراین ابتدا بهتر است به نیازسنجی کار و فعالیت خود بپردازید و با دید بازتری، دستگاه لیزری را انتخاب کنید که کارایی مد نظر شما را داراست.

مزایای استفاده از بارکد بر روی قطعات فلزی

حکاکی روی فلز مزایای بسیاری دارد که با آگاهی از این مزایا، ترغیب خواهید شد تا بر روی محصولات خود این نوع حکاکی را اجرا کنید.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر رومیزی

باید اشاره کرد که سایز حکاکی از این طریق بسیار کوچک خواهد بود. بنابراین محصولاتی که ابعاد کوچکی دارند را هم تحت پوشش قرار می دهد.

ذخیره تمامی اطلاعات در ابعاد کوچک امکان پذیر است و تفاوتی در تعداد کلمات و یا محتوایی که جهت معرفی محصول دارید، نخواهد داشت.

مدت زمانی حکاکی کاهش پیدا می کند.

به این ترتیب می توان در یک زمان کوتاه چاپ و حکاکی بارکد روی فلز یا هر محصول دیگری را به راحتی بر روی قطعات فلزی مورد نظر خود انجام دهید. به کار بردن بارکد بر روی قطعات فلزی نیز، به عنوان بهترین حکاکی در امر رهگیری شناخته می شود.

شناسایی کالاها هم در بهترین حالت ممکن انجام می شوند و مشکلات رهگیری و تعیین اصالت تا حد زیادی برطرف خواهد شد .

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید و یا سوالاتی در ذهن شما نقش بسته اند که از این طریق نتوانستید پاسخی برای آن ها پیدا کنید، می توانید با کارشناسان فروش ایران حک تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *