چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز، لازم است بدانید که از چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز، به منظور شناسایی و رهگیری محصولات استفاده می شود. به این ترتیب، هر محصولی دارای یک بارکد مخصوص به خود است که اطلاعات زیادی را در آن ذخیره کردند.

با مشاهده و مطالعه این اطلاعات، می توانید جزییات بسیاری را در رابطه با محصولات، محل تولید، زمان تولید و یا غیره به دست آورید. این مورد مزایای بسیاری هم برای تولیدکننده، هم فروشنده و مشتری در بر دارد.

بنابراین باید توجه ویژه ای به این موضوع داشت تا بتوان تمامی کارها را راحت تر کرد.

انتخاب دستگاه های لیزر برای حکاکی بارکد روی فلز، به عنوان یک انتخاب ایده آل شناخته می شود و مزایای بسیاری هم دارا می باشد. کار با این دستگاه بسیار آسان است و قابلیت این را هم دارد تا حکاکی فوق العاده دقیق و در عین حال باکیفیتی را به نمایش بگذارد.

اطلاعات به دست آمده با حکاکی لیزری بارکد روی محصولات

شاید برای شما نیز این سال مطرح شده باشد که در صورت حکاکی لیزر بارکد بر روی محصولات گوناگون، قرار است چه اطلاعاتی از این طریق ارائه شوند؟! پیشتر هم بیان کردیم که از بارکد محصولات، جهت پیگیری و شناسایی محصولات گوناگون استفاده می کنند. شما این امکان را دارید تا اطلاعات متفاوتی از محصول مورد نظر را به دست آورید.

در حقیقت حکاکی تمامی اطلاعات به صورت جز به جز علاوه بر این که کار سختی است، هزینه بر هم می باشد. همچنین تمامی محصولات از فضای کافی جهت حکاکی همه نوع اطلاعات برخوردار نیستند.

پس می توانید تنها با حکاکی یک بارکد، به راحتی اطلاعات مورد نظر را ارائه دهید.

تمامی مشخصات محصول از این طریق معرفی خواهند شد و حتی تاریخ تولید آن محصول هم قابلیت اعلام دارد.

این که محصول مورد نظر در چه خط تولیدی و یا چه کارخانه ای تولید شده است، همه و همه با یک حکاکی بارکد ساده روی محصول امکان پذیر است.

بنابراین فرقی نمی کند که شما قصد بیان چه نوع اطلاعاتی را دارید، با وجود بارکد، امکان معرفی محصول در هر سطحی میسر خواهد بود.

ویژگی های چاپ بارکد با دستگاه لیزر

همانطور که متوجه شدید، چاپ بارکد یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با کمک آن، اطلاعات زیادی را انتقال دهید.

ذخیره سازی اطلاعات در هر حجمی که تمایل داشته باشید در این بارکد صورت می گیرد. چاپ بارکد می تواند با استفاده از دستگاه لیزر انجام گیرد که مزایا و ویژگی های بسیاری هم دارا می باشد.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزر

اول اینکه باید بدانید، دستگاه لیزر در ابعاد بسیار کوچکی قرار دارد.

بنابراین فضای زیادی را در محیط مورد نظر شما اشغال نخواهد کرد.

دوم در عین این که ابعاد کمی دارد، اما می توانید کیفیت فوق العاده بالایی را از آن ها مشاهده کنید.

در حقیقت، تمامی حکاکی های صورت گرفته در کیفیت فوق العاده و بی نظیری اجرا می شوند.

به این صورت که تنها با یک بار استفاده از بارکدخوان، بارکد حکاکی شده خوانده می شود و می توانید از اطلاعات درج شده در آن، استفاده کنید.

با این اوصاف، انتخاب دستگاه های لیزری جهت چاپ بارکد اهمیت زیادی دارد و می تواند مزایای بسیاری هم به همراه داشته باشد.

مزایای استفاده از بارکد کالا روی محصولات

در این میان، بهتر است در رابطه با مزایایی که درج بارکد بر روی کالا دارد هم صحبتی کنیم.

این کار، علاوه بر این که برای تولیدکننده ها مزایایی دارد، باید بدانید که برای مشتری، همینطور پخش کننده و فروشنده هم دارای اهمیت می باشد.

با انتخاب این امر برای معرفی کالاهای خود، می توانید رهگیری کالا را در بهترین شرایط ممکن انجام دهید. همچنین این امکان هم وجود دارد تا بتوانید تمامی هزینه های خود را مورد مدیریت قرار دهید.

فرآیند تولید مورد مدیریت قرار می گیرد و حتی لجستیک هم به درستی هم مدیریت خواهد شد.

در نتیجه شرایط توزیع هم به درستی صورت می گیرد و می توانید به خوبی آن ها را کنترل کنید. بنابراین استفاده از بارکد بر روی محصولات گوناگون فلزی، به نفع تولیدکننده، انباردارها و پخش کننده و همینطور توزیع کننده ها می باشد.

مشتری هم که می تواند به راحتی و تنها با یک بارکد ساده، هر نوع اطلاعاتی که از محصول مورد نظر نیاز دارد را به دست آورد. تا کنون هیچ مشتری نبوده است که از بارکدهای درج شده بر روی محصولات خویش ناراضی باشد و یا ادعا کند که هدف مورد نظر وی از این طریق حاصل نشده است.

بررسی میزان رضایت مشتریان و نظرات کاربران هم به شما کمک خواهد کرد تا یک انتخاب درست و منطقی داشته باشید.

مدل های متفاوت حکاکی لیزر

در رابطه با مدل هایی که حکاکی لیزر دارد هم باید اشاره ای به دو مدل داشته باشیم.

محصولاتی که جهت حکاکی بارکد معرفی می شوند، به دو صورت هستند. دسته اول محصولاتی می باشند که در تیراژ پایین قرار دارند.

به این صورت که شما می توانید قطعه مورد نظر را زیر دستگاه قرار دهید که به صورت ثابت در یک مکان مورد نظر است. در نتیجه بارکد مورد نظر بر روی قطعه حکاکی خواهد شد و اطلاعات مناسب در آن درج می شوند.

مدل دوم برای مجموعه هایی است که محصولاتی در تیراژهای بالا دارند. شما در نظر بگیرید که یک کارخانه از خط تولید بزرگی برخوردار است و باید بر روی تمامی محصولاتی که روی ریل تولید حرکت می کنند، این بارکد درج شود.

بدون شک حکاکی تک به تک این تولیدات، کار بسیار سخت و هزینه بر و همینطور زمان بری می باشد. پس باید فکر دیگری کرد و لیزر بر روی ریل محصولاتی قرار می گیرد که در حال حرکت هستند و همانجا به حکاکی آن چه مد نظر کارفرما است، می پردازد.

شما هم باید با توجه به حجم کاری خود، یکی از این دو مدل را برای مجموعه خویش انتخاب کنید.

بنابراین ابتدا بهتر است به نیازسنجی کار و فعالیت خود بپردازید و با دید بازتری، دستگاه لیزری را انتخاب کنید که کارایی مد نظر شما را داراست.

مزایای استفاده از بارکد بر روی قطعات فلزی

چاپ و حکاکی لیزری بارکد روی فلز مزایای بسیاری را در پی دارد که با دانستن این مزایا، ترغیب خواهید شد تا خود نیز، بر روی تولیداتی که دارید هم این مورد را اجرا کنید.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر رومیزی

ابتدا باید بدانید که سایز حکاکی از این طریق بسیار کوچک خواهد بود. بنابراین محصولاتی که ابعاد کوچکی دارند را هم تحت پوشش قرار می دهد.

ذخیره تمامی اطلاعات در همین ابعاد کوچک امکان پذیر است و تفاوتی در تعداد کلمات و یا محتوایی که جهت معرفی محصول دارید، نخواهد داشت.

مدت زمانی که برای حکاکی لازم است در نظر داشته باشید هم کاهش پیدا می کند.

پس می توانید در یک زمان کوتاه و بدون خستگی مفرط، به راحتی نسبت به حکاکی بر روی قطعات فلزی مورد نظر خود اقدام کنید. به کار بردن بارکد بر روی قطعات فلزی نیز، به عنوان بهترین حکاکی امر رهگیری شناخته می شود.

همینطور شناسایی کالاها هم در بهترین حالت ممکن انجام می شوند و مشکلی در این میان به وجود نخواهد آمد.

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید و یا سوالاتی در ذهن شما نقش بسته اند که از این طریق نتوانستید پاسخی برای آن ها پیدا کنید، می توانید با کارشناسان فروش ایران حک ارتباط لازم را برقرار کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک