نحوه چاپ بارکد با دستگاه حکاکی لیزری

نحوه چاپ بارکد روی فلز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به گونه ای انجام شود تا بتوان آن را به راحتی اسکن کرد.

 در هر بارکدی، اطلاعات منحصر به فردی از محصول درج شده است که می تواند به شما در انتخاب مناسب تر کمک کند.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری میزدار

با استفاده از این اطلاعات، می توانید   زمان تولید محصول مربوطه و یا محل تولید آن را شناسایی کنید. بارکدها  حاوی اطلاعات بی شماری هستند، علاوه بر این که کار کاربران را راحت تر کردند، به تمامی تولیدکنندگان هم کمک می کنند تا بهتر بتوانند موجودی های خود را ردیابی نمایند.

چاپ بارکد بر روی فلزات می تواند به دو طریق دستی (سنتی) و یا مدرن بهوسیله دستگاه حکاکی لیزر انجام شود روش های سنتی، این کار سخت تر انجام می شود و مشکلاتی را برای افراد به همراه خواهد داشت.

با لیزر، می توانید سریع تر از هر روش دیگری، بر روی فلزات هر آن چه که تمایل دارید را حکاکی نمایید. پس دستگاه های حکاکی لیزری فایبر، می توانند بهترین گزینه برای افرادی باشند که قصد حکاکی طرح های ساده و پیچیده را دارند.

مهم ترین ویژگی های حکاکی لیزری بارکد روی فلز

 این روش دارای مزایای بسیاری می باشد که توجه هر کاربر و مخاطبی را به خود جلب می نماید.

بنابراین لازم است ویژگی های این روش را به صورت ذیل بیان داریم تا شما هم با این موارد بیشتر آشنا شوید:

 1. حک لیزری از سرعت بالاتری برخوردار است. بنابراین می توانید در مدت زمان کوتاهی، به راحتی تعداد بالایی از فلزات را مورد حکاکی قرار دهید. این مورد برای مشاغلی که حجم کاری بالایی دارند، بسیار مهم است.
 2. حکاکی با کمک لیزر از دقت فوق العاده ای بهره مند می باشد. پس می توانید تصاویر و بارکدهایی که ریزه کاری های بسیاری دارند و از جزییات بی شماری برخوردارند را با این روش به آسانی اجرا کنید.
 3. حک لیزری دوام بالایی دارد. از آن جایی که فلزات می بایست در مقابل آب و هوای گوناگونی قرار بگیرد و باید مقاومت بالایی داشته باشد، حک آن ها نیز باید بادوام باشد و در این شرایط تنها حکاکی های لیزری است که می تواند از خود دوام بالایی را به نمایش بگذارد.
 4. کیفیت بالای حک لیزری موجب افزایش بهره وری در آن می شود. هرچه کیفیت یک بارکد بیشتر باشد، دستگاه بارکدخوان آن را راحت تر می خواند.
 5. قیمت مناسبی را می توانیم برای حکاکی های لیزری عنوان کنیم. این مقایسه قیمتی در برابر قیمت حکاکی با روش های سنتی انجام می گیرد.

با توجه به ویژگی های فوق، می توانید انتخاب درستی داشته باشید. پس با دقت زیادی در این موارد، نسبت به خرید اقدم کنید.

نحوه چاپ بارکد روی فلزات

به منظور چاپ بارکد بر روی فلزات، می توانید از روش های ذیل بهره مند شوید که عبارتند از:

 • استفاده از لیبل های چاپگر: شما می توانید از چاپگرهای لیبل استفاده کنید که قابلیت چاپ بر روی سطوح گوناگون را دارند. این نوع از چاپگرها به طور معمول از تکنولوژی حرارتی استفاده می کنند که چاپ بر روی فلزات صورت بگیرد. برنامه های بسیاری وجود دارد که برای طراحی و چاپ بارکد می توانید از آن استفاده کنید.
 • لیبل های خودچسب: از لیبل هایی استفاده کنید که قابلیت چسبیدن بر روی فلزات را داشته باشند. این لببل ها را از مواد و متریال مقاومی تولید می کنند. به این ترتیب، بارکد مورد نظر را بر روی لیبل طراحی کنید و در نهایت، آن را به سطوح فلزی بچسبانید.
 • لیزر : اگر به هیچ یک از موارد فوق دسترسی ندارید، باید به صورت مستقیم بارکد را بر روی سطوح فلزات لیزر کنید. برای این روش، باید از  دستگاه حکاکی لیزر فایبر استفاده نمایید 

 

حکاکی لیزر فایبر بر روی فلزات

برای این که بتوانید با دستگاه حکاکی لیزر فایبر بر روی فلزات حکاکی انجام دهید مراحل ذیل را بررسی نمایید :

 1. انتخاب فلز مناسب:

ابتدا باید فلزی که قصد حکاکی بر روی آن را دارید، انتخاب نمایید. فلزاتی همانند استیل های ضد زنگ، آلومینیوم ، طلا برای حکاکی لیزری، گزینه های مناسبی هستند.

 1. تنظیمات لیزر:

بر اساس نوع فلز و عمق حکاکی که در نظر دارید، باید به تنظیم لنز ، فوکوس اشعه و توان حکاکی لیزر بپردازید تا سرعت و عمق حکاکی دلخواه را به شما بدهد.

 1. طراحی بارکد مورد نظر:

با استفاده از نرم افزارهای طراحی مربوطه و همچنین نرم افزار خود دستگاه لیزر می توانید نوشته را به  بارکدی مدنظر تبدیل کنید. 

    4. حکاکی:

به این ترتیب، می توانید با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری، بارکد را بر روی فلز مورد نظر حکاکی نمایید. لیزر با تکنولوژی فایبر، دارای توان بالا است  پس حکاکی را دقیق انجام می دهد و حکاکی لیزری دارای دوام بالایی بر روی فلزات است.

حکاکی لیزری بارکد بر روی فلزات بهتر است یا استفاده از روش های دیگر؟

حکاکی لیزری بارکد روی فلزات را می توانیم یکی از بهترین روش ها برای ایجاد بارکد در نظر بگیریم.

البته روش های دیگری هم برای حکاکی بارکدها بر روی فلزات وجود دارد اما باید بدانید که این روش، مزایای بسیاری را در بر دارد. در واقع به دلیل وجود این مزایا است که آن را به صورت یک گزینه مناسب مطرح می کند.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر حکاکی

مواردی همچون دوام بالا، دقت فوق العاده، سرعت بی نظیر و قابلیت اجرای کار بر روی انواع فلزات و متریال ها می تواند مورد توجه افراد بسیاری در این زمینه قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که برخی از روش هایی غیر از لیزر، تجهیزات بیشتری نیاز دارند و ممکن است دقیقا همان چیزی که مد نظر داشته اید را هم به شما تحویل ندهند. به عنوان مثال در روش سنتی حکاکی، به قالب برای این کار نیاز دارید. این قالب ها هزینه های جداگانه ای دارند و در عین حال، هر حکاکی ممکن است با مورد بعدی یکی نباشد. پس می توانیم حکاکی لیزری بارکد بر روی فلزات را به عنوان یک روش دقیق، دوام دار و همینطور همراه با سرعت بالا بدانیم. این روش در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند نیاز تمامی این صنایع را به راحتی برطرف نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *