نحوه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

نحوه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره، در صنعت جواهرسازی از این فرایند استفاده بسیاری می کنند و در واقع می توان آن را به عنوان یک فرایند متداول هم بیان نمود.

با استفاده از دستگاه لیزر قدرتمند، می توانید به راحتی نسبت به حکاکی بر روی طلا و نقره بپردازید.

لیزر مورد نظر پس از تماس با سطح طلا و نقره، بخشی از مواد را از سطح اصلی این فلزات حذف خواهند کرد و به این ترتیب، الگو، طرح های متنوع، متن و تصاویر بر روی آن ها حک خواهند شد.

نحوه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

مزایای حکاکی لیزری طلا و نقره

حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره دارای مزایا و همینطور محدودیت های خاصی است.

شاید دستگاه هایی که مورد توجه و بررسی قرار می دهید، هریک ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را داشته باشند که اهمیت زیادی هم دارد. اما به صورت کلی باید این مورد را برای شما بازگو کنیم که، تمامی ویژگی هایی که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم، به شکل عمومی هستند و در تمامی دستگاه های لیزر حکاکی، عمومیت دارند.

به طور کلی، می توانیم مزایای این روش را به صورت های ذیل بیان داریم که عبارتند از:

1. دقت فوق العاده بالا و عالی حکاکی لیزری طلا و نقره

لیزر قادر است تا به صورتی کاملا دقیق، الگو و طرح های پیچیده را بر روی سطوح طلا و نقره حکاکی کند.

بنابراین تفاوتی میان طرح های مورد نظر شما وجود ندارد و هر طرحی، از این طریق قابلیت اجرا دارد.

اگر طرحی در نظر دارید که شامل ظرافت و ریزه کاری های بسیاری است، این دستگاه می تواند بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد.

2. دوام بالا حکاکی لیزری طلا و نقره

حکاکی لیزری به این صورت است که قسمتی از روی سطح فلز مورد نظر را از بین می برد، پس حکاکی برای مدت زمان طولانی، قابلیت مشاهده دارد. به این صورت که پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، شاهد پاک شدن آن نخواهید بود.

مطالب مرتبط: حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

دوام بالا حکاکی لیزری طلا و نقره

3. سازگار با محیط زیست

از دیگر مزایای اصلی این نوع از حکاکی، سازگار بودن لیزر با محیط زیست است. زیرا در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی و پسماندی استفاده نمی شود.

4. سرعت بالای حکاکی

توجه داشته باشید که این روش در مقایسه با روش های سنتی، بسیار بهتر عمل می کند و سرعت بالاتری دارد. بنابراین اگر چنانچه قصد تولید و حکاکی بر روی طلا و نقره بسیاری را دارید، می توانید از حکاکی لیزری کمک بگیرید.

5. هزینه مناسب و به صرفه

با توجه به این که حکاکی لیزری سریع و دقیق انجام می شود، لازم است به نیروی انسانی کمتری هم در تولید آن اشاره کنیم. به این ترتیب، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید در عین این که زمان شما هم نگهداشته می شود.

6. قابلیت تکرار طرح به هر تعداد

جالب است بدانید که این دستگاه می تواند هر طرحی که در نظر دارید را در تعداد متفاوتی حکاکی نماید. هر طرح کاملا مشابه طرح قبلی است و تفاوتی را میان آن ها مشاهده نخواهید کرد.

طریقه حکاکی لیزری روی طلا و نقره

دستگاه های لیزر فایبر از جمله دستگاه هایی شناخته می شوند که قابلیت اجرای برش و همینطور حکاکی را بر روی فلزات گوناگونی همچون طلا و نقره را دارند. این دستگاه ها از ظرافت و کیفیت بالایی برخوردار هستند، بنابراین توانایی اجرای پیچیده ترین و حتی ظریف ترین طرح ها را هم بر عهده دارند.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر حکاکی

پس هر طرحی که در نرم افزار قابلیت طراحی دارد را می توانید به راحتی و با کمک این دستگاه بر روی طلا و نقره پیاده کنید.

زمانی که از حکاکی بر روی طلا و نقره صحبت می کنیم، در واقع منظور حکاکی اعداد، اسم، متن و عکس و غیره بر روی آن قطعه ای است که فرد تمایل دارد. دقت داشته باشید که قطر طلا باید با توان دستگاه همخوانی داشته باشد.

همچنین لازم است از لنزهای خوب و به صرفه ای در این کار استفاده کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را به دست آورید.

دستگاه های حک لیزری را می توانیم به عنوان قابل اعتمادترین و موثرترین دستگاه های در این زمینه بدانیم. با استفاده از این روش، یک لایه از روی طلا و نقره تبخیر می شود.

در حقیقت، لیزر موجب می گردد تا لایه ای که قصد حکاکی آن را دارید، از بین برود. برای انجام این کار به گرمای زیادی نیاز داریم که در حال حاضر، لیزر این وظیفه را انجام می دهد.

انتخاب دستگاه حکاکی مناسب

زمانی که تصمیم قطعی خود را مبنی بر استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری در برش و حکاکی اعلام نمودید، با این مشکل روبرو خواهید شد که کدام دستگاه می تواند بهتر عمل کند؟!

بنابراین لازم است تا به بررسی دقیق تمامی این دستگاه ها بپردازید و به این ترتیب، دستگاهی که بیشترین کارایی را برای شما دارد، انتخاب نمایید.

در میان تمامی دستگاه های حکاکی لیزری، می توانیم به دستگاه لیزر فایبر اشاره کنیم. ویژگی های این دستگاه بسیار هستند و توجه هر فرد و مخاطبی را به خود جلب می نمایند.

توجه کنید که لیزر فایبر می تواند دقت و ظرافت بسیاری را در این امر به نمایش بکشد. این روش جایگزین بسیار مناسبی برای تمامی روش های سنتی است.

این دستگاه علاوه بر حکاکی، توانایی برش هم دارد بنابراین طلاسازان و جواهرسازان، آن را بیشتر از هر دستگاه دیگری می پسندند.

این وسیله از توان های متفاوتی برخوردار است که در هنگام خرید باید به این موضوع هم دقت کنید. جنسی و متریالی که قابلیت حکاکی بر روی آن را با کمک این دستگاه دارید هم دارای اهمیت می باشد. بنابراین از همان ابتدا، دستگاه حکاکی لیزری را انتخاب کنید که بتواند بر روی متریال های گوناگون به حکاکی بپردازد.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری

هنگامی که تصمیم قطعی خود را گرفتید تا بتوانید دستگاه حکاکی لیزری را تهیه کنید، بهتر است نکات مهمی را در نظر داشته باشید.

ابتدا به نیازسنجی خود بپردازید و این اطمینان را کسب کنید که دقیقا به دنبال خرید چه نوع دستگاهی می باشید.

در واقع باید مطمئن شوید که کدامیک از دستگاه های لیزری می تواند نیاز شما را به صورت کامل برطرف نماید.

نوع توان دستگاه ها با یکدیگر تفاوت دارند و لازم است تا قدرت و توان آن را مد نظر قرار دهید. توان 30 و 50 وات از پرمتقاضی ترین توان های دستگاه است.

قطعات آن باید بالاترین کیفیت را داشته باشند و این مورد می تواند در عمر مفید آن نیز نقش به سزایی را ایفا کند.

به برند آن نیز دقت کنید تا دستگاه مورد نظر را در برندی تهیه کنید که شهرت خوبی دارد. به این ترتیب، هیچ دغدغه ای از بابت کیفیت دستگاه نخواهید داشت.

همچنین باید به نوع و ظرفیت و ابعاد دستگاه هم توجه کنید تا متناسب با مکانی باشد که قصد قرار دادن آن را دارید. دستگاه های حکاکی به صورت پایه دار و رومیزی هستند و هریک از آن ها را که با کار شما هماهنگی بیشتری دارد، می توانید تهیه نمایید.

اگر در حین انتخاب با مشکلی روبرو شدید و یا به هر دلیلی نتوانستید انتخاب درستی داشته باشید، بهتر است که با کارشناسان خبره و اهل کار مجموعه ایران حک در این رابطه مشورت نمایید.

به این مورد هم توجه کنید که کارشناسان فروش، بهتر از هر فرد دیگری می توانند به راهنمایی شما بپردازند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک