نحوه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

نحوه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره، در صنعت طلاسازی از دستگاه حکاکی لیزری استفاده بسیاری می شود و در واقع می توان آن را به عنوان یک فرایند متداول هم بیان نمود.

با استفاده از دستگاه لیزر قدرتمند، می توانید به راحتی نسبت به برش و حکاکی بر روی طلا و نقره بپردازید.

پرتو لیزر پس از تماس با سطح طلا و نقره ، الگو، طرح های متنوع، متن و تصاویر را بر روی آن ها حک خواهد کرد.

حکاکی طلا

مزایای حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره دارای مزایا و همینطور محدودیت های خاصی است.

شاید دستگاه هایی که مورد توجه و بررسی قرار می دهید، هریک ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را داشته باشند که اهمیت زیادی هم دارد. اما به صورت کلی باید این مورد را برای شما بازگو کنیم که، تمامی ویژگی هایی که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم، به شکل عمومی هستند و در تمامی دستگاه های لیزر حکاکی، عمومیت دارند.

به طور کلی، می توانیم مزایای این روش را به صورت های ذیل بیان داریم که عبارتند از:

1.دقت بالا حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

لیزر قادر است تا به صورتی کاملا دقیق، الگو و طرح های پیچیده را بر روی سطوح طلا و نقره حکاکی کند.

بنابراین تفاوتی میان طرح های مورد نظر شما وجود ندارد و هر طرحی، از این طریق قابلیت اجرا دارد.

اگر طرحی در نظر دارید که شامل ظرافت و ریزه کاری های بسیاری است، این دستگاه می تواند بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد.

2. ماندگاری و دوام بالا حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

حکاکی لیزری با اثر گذاری روی قسمتی از سطح فلز مورد نظر ، یک حک ماندگار در زمان طولانی و قابلیت مشاهده دارد. به این صورت که پس از گذشت سالها شاهد از بین رفتن یا پاک شدن آن نخواهید بود.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

دستگاه حکاکی لیزری مناسب برای طلا
دستگاه حکاکی لیزری میزدار

3. سازگار با محیط زیست

از دیگر مزایای اصلی این نوع از حکاکی، سازگار بودن لیزر با محیط زیست است. زیرا در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود و پسماندی وجود ندارد .

4. سرعت بالای حکاکی

توجه داشته باشید که این روش در مقایسه با روش های سنتی، بسیار بهتر عمل می کند و سرعت بالاتری دارد. بنابراین اگر چنانچه قصد تولید و حکاکی بر روی طلا و نقره بسیاری را دارید، می توانید از حکاکی لیزری کمک بگیرید.

5. هزینه مناسب و به صرفه

با توجه به این که حکاکی لیزری سریع و دقیق انجام می شود، لازم است به نیروی انسانی کمتری هم در تولید آن اشاره کنیم. به این ترتیب، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید در عین این که زمان شما هم نگهداشته می شود.

6. قابلیت تکرار طرح به هر تعداد

جالب است بدانید که این دستگاه می تواند هر طرحی که در نظر دارید را در تعداد متفاوتی حکاکی نماید. هر طرح کاملا مشابه طرح قبلی است و تفاوتی را میان آن ها مشاهده نخواهید کرد.

طریقه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

دستگاه های لیزر فایبر از جمله دستگاه هایی شناخته می شوند که قابلیت اجرای برش و همینطور حکاکی را بر روی فلزات گوناگونی همچون طلا و نقره را دارند. این دستگاه ها از ظرافت و کیفیت بالایی برخوردار هستند، بنابراین توانایی اجرای پیچیده ترین و حتی ظریف ترین طرح ها را هم بر عهده دارند.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

پس هر طرحی که در نرم افزار قابلیت طراحی دارد را می توانید به راحتی و با کمک این دستگاه بر روی طلا و نقره پیاده کنید.

زمانی که از حکاکی بر روی طلا و نقره صحبت می کنیم، در واقع منظور حکاکی اعداد، اسم، متن و عکس و غیره بر روی آن قطعه ای است که فرد تمایل دارد. دقت داشته باشید که قطر طلا باید با توان دستگاه همخوانی داشته باشد.

همچنین لازم است از لنزهای خوب و به صرفه ای در این کار استفاده کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را به دست آورید.

دستگاه های حک لیزری را می توانیم به عنوان قابل اعتمادترین و موثرترین دستگاه های در این زمینه بدانیم. با استفاده از این روش، یک لایه از روی طلا و نقره تبخیر می شود.

در حقیقت، لیزر موجب می گردد تا لایه ای که قصد حکاکی آن را دارید، از بین برود. برای انجام این کار به گرمای زیادی نیاز داریم که در حال حاضر، لیزر این وظیفه را انجام می دهد.

نحوه انتخاب دستگاه حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره

زمانی که تصمیم قطعی خود را مبنی بر استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری در برش و حکاکی اعلام نمودید، با این مشکل روبرو خواهید شد که کدام دستگاه می تواند بهتر عمل کند؟!

بنابراین لازم است تا به بررسی دقیق تمامی این دستگاه ها بپردازید و به این ترتیب، دستگاهی که بیشترین کارایی را برای شما دارد، انتخاب نمایید.

در میان تمامی دستگاه های حکاکی لیزری، می توانیم به دستگاه لیزر فایبر اشاره کنیم. ویژگی های این دستگاه بسیار هستند و توجه هر فرد و مخاطبی را به خود جلب می نمایند.

توجه کنید که لیزر فایبر می تواند دقت و ظرافت بسیاری را در این امر به نمایش بکشد. این روش جایگزین بسیار مناسبی برای تمامی روش های سنتی است.

این دستگاه علاوه بر حکاکی، توانایی برش هم دارد بنابراین طلاسازان و جواهرسازان، آن را بیشتر از هر دستگاه دیگری می پسندند.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزری

نوع توان دستگاه ها با یکدیگر تفاوت دارند و لازم است تا قدرت و توان آن را مد نظر قرار دهید. توان 30 و 50 وات از پرمتقاضی ترین توان های دستگاه حکاکی لیزر است.

قطعات آن باید بالاترین کیفیت را داشته باشند و این مورد می تواند در عمر مفید آن نیز نقش به سزایی را ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *