مهم ترین مزایای استفاده از لیزر زنگ زدا

مهم ترین مزایای استفاده از لیزر زنگ زدا، استفاده از لیزر زنگ زدا را می توان یکی از روش های پیشرفته و  موثر جهت حذف زنگ های غیرمطلوب از سطوح مختلف محسوب نمود.

لیزر زنگ زدا از فناوری و تکنولوژی لیزر بهره می برد تا بتواند تمامی سطوحی که در نظر داریم را به راحتی زنگ زدایی کند.

در صورت تمایل، می توانید جهت خرید دستگاه لیزر زنگ زدا با کارشناسان فروش ایران حک تماس بگیرید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.

برخی از دستگاه ها، دارای قابلیت های اضافه ای هستند که این مورد می تواند در تعیین قیمت آن نیز نقش مهمی داشته باشد.

 

مزایای استفاده از لیزر زنگ زدا

از مواردی که با کمک آن می توانید، اطلاعات بیشتری در رابطه با لیزر زنگ زدا داشته باشید، کسب اطلاعات بیشتر و بهتر در رابطه با دستگاه های لیزر زنگ زدا می باشد. بنابراین مهم ترین ویژگی های این محصول عبارتند از:

 1. کارایی فوق العاده بالا:

لیزر زنگ زدا با استفاده از پرتو لیزر که بسیار قدرت بالایی دارد و کاملا دقیق است، به شکل مستقیم بر روی زنگ های ایجاد شده وارد می شود. به این ترتیب زنگزدگی را به شکلی کامل از بین می برد. حتی امکان حذف زنگزدگی هایی را دارا هستید که از روش های دیگر حذف نشدند.

 1. عدم ایجاد خراشیدگی:

از بزرگترین مزایای استفاده از لیزر زنگ زدا، عدم ایجاد خراشیدگی در سطح کار است. لیزر مورد نظر با ایجاد حرارت، آن ها را به طور کامل از بین می برد بدون این که هیچ آسیبی به سطح اصلی مورد نظر وارد آورد.

 1. قابلیت کنترل دقیق:

به راحتی و با دقت بالایی می توانید بر روی کار دقت داشته باشید. با ایجاد تنظیمات و پارامترهای گوناگونی که وجود دارد، عمق حذف زنگ را تنظیم نموده و به این طریق از آن استفاده نمایید. در این صورت، زنگزدگی ها به صورت یکنواخت و منظم از بین می روند.

 1. سرعت بالا:

با کمک این دستگاه به راحتی و با سرعت بالایی تمامی زنگزدگی ها را از بین ببرید. پس در مدت زمان کوتاه تری، کار شما انجام می شود و در زمان و هزینه ها، صرفه جویی خوبی را شاهد خواهید بود.

 1. کاربردهای گسترده:

از لیزر زنگ زدا در صنایع گوناگونی استفاده می کنند زیرا یک راه موثر در از بین بردن زنگزدگی ها شناخته شده است.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر زنگ زدا

بهترین دستگاه لیزر زنگ زدا

به طور کلی، دستگاه لیزر زنگ زدا را می توانیم به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته معرفی کنیم.

این دستگاه از پرتو لیزر بهره می برد و توانایی از بین بردن زنگ زدگی های غیرمطلوب را دارد. با این اوصاف می تواند کنترلی دقیق و منظم بر روی زنگ ها داشته باشد.

بهبود ظاهر سطوح متفاوت از زنگزدگی، در نگهداری بهتر و افزایش طول عمر آن، همینطور بالا بردن سطح زیبایی آن نیز موثر است.

پیشتر در رابطه با مزایای این دستگاه و نوع کارکرد آن صحبتی برای شما داشتیم. از آن جایی که دستگاه لیزر زنگ زدا، توانایی بالایی در حذف زنگزدگی و بهینه سازی سطح مورد نظر دارد، اصحاب کار و تولیدکنندگان، توجه زیادی به این موضوع پیدا کردند.

بنابراین اگر با سطوح و یا قطعاتی روبرو هستید که دچار زنگزدگی های نامطلوبی شدند، می توانید این دستگاه را جهت رفع این موارد، انتخاب کنید.

مشخصات دستگاه لیزر زنگ زدا

این دستگاه از مشخصات متفاوتی نیز برخوردار است که بسته به نوع دستگاه و همینطور برندی که دارد، متفاوت است. اما برخی از مشخصات و ویژگی ها به صورت مشترک در این دستگاه ها وجود دارند. توجه داشته باشید که در زمان خرید، به قدرت لیزر دقت کنید. این قدرت باید برای انجام کار مورد نظر شما کافی تلقی گردد. همچنین طول موج لیزر هم دارای اهمیت است و باید در حذف زنگ ها هم از دقت و کنترل بالایی برخوردار باشد.

نحوه کارکرد دستگاه لیزر زنگ زدا

کارکرد این دستگاه لیزر زنگ زدا ممکن است برای تمامی صاحبان صنایع مختلف، جذاب باشد. بنابراین لازم است قبل از تصمیم قطعی آن ها به منظور خرید دستگاه، اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد، بیان گردد. به این ترتیب می توانید یک انتخاب درست و منطقی داشته باشید. بر این اساس، کارکرد دستگاه را می توان به صورت ذیل بیان کرد:

 1. تولید پرتو لیزر: ابتدای کار، دستگاه فوق یک پرتو لیزر که قدرت بالایی دارد را تولید می کند. این پرتو می تواند انواع گوناگونی بر اساس نوع دستگاه داشته باشد.
 2. هدایت پرتو لیزر: سیستمی که در این دستگاه وجود دارد، پرتو لیزر را به سطحی که در نظر داریم، هدایت می کند. آینه ها و عدسی هایی را در آن تعبیه نمودند که لیزر را به شکلی دقیق و کنترل شده به سطح مورد نظر هدایت می کنند.
 3. تابش پرتو لیزر بر روی زنگ: پرتو لیزر مورد نظر بر روی سطحی که دچار زنگزدگی است، تابانده می شود و همراه با بازتاب آن از سطح، حرارتی ایجاد می شود.
 4. جذب حرارت توسط زنگ: سطح زنگزده شده، حرارت را از پرتو لیزر جذب می کند. به این ترتیب فرم زنگ تغییر می کند و انرژی به آن انتقال داده می شود.
 5. حذف زنگ: زمانی که حرارت ایجاد می شود و زنگزدگی با تغییر فرم روبرو می شود، زنگ به صورت دقیق از روی سطح حذف خواهد شد. حذف زنگ، به صورت لایه به لایه انجام می شود تا نتیجه دقیق و یکنواخت حاصل گردد.
 6. سیستم خنک کننده: در تمامی مراحل زنگزدایی، از سیستم خنک کننده استفاده می شود تا دمای دستگاه کنترل شده و آسیبی به آن وارد نشود.

دستگاه لیزر زنگزدا با استفاده از این فرآیندی که مشاهده می فرمایید، توانایی از بین بردن و حذف زنگزدگی ها را از سطوح مختلف دارا می باشد. بهبود ظاهر سطح، افزایش طول عمر و همینطور بهبود زیبایی ظاهری، از مزایای دیگر این روش می باشد.

مطالب پر بیننده : دستگاه حکاکی لیزری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *