مزایای دستگاه برش لیزر

مزایای دستگاه برش لیزر، همانطور که می دانید، دستگاه برش از مزایای بسیاری برخوردار است که باید به آن ها توجه کنید تا یک خرید بدون نقص داشته باشید.

از مهم ترین این مزایا، می توانیم موارد ذیل را بیان داریم که عبارتند از:

 

1. دقت فوق العاده بالا در برش و حکاکی

این دستگاه ها، از قابلیت برش با دقت فوق العاده بالایی برخوردارند و در زمان استفاده از آن ها، می توانید شاهد کمترین خرابی و مشکلات در آن ها باشید.

به عنوان مثال، ترک و همینطور خط و خش در قطعات آن کمتر خواهد بود و همین مورد موجب می شود تا قطعات تولید شده از کیفیت بالاتری برخوردار باشند.

2. توانایی برش قطعاتی با طرح های پیچیده در دستگاه برش لیزر

یکی دیگر از مزایای این دستگاه، آن است که می توانید به راحتی تمامی قطعات پیچیده و همینطور سخت را با دقت بی نهایت بالایی، برش دهید.

3.دستگاه برش لیزر دارای سرعت بالا و عالی

جالب است بدانید که دستگاه برش فلزات، سرعت بالایی دارند و در عین حال، می توانید شاهد دقت و سرعت بالا در کنار یکدیگر باشید. به این ترتیب، بهره وری افزایش پیدا می کند و زمان تولیدی که در نظر دارید نیز کاهش شدیدی پیدا خواهد کرد.

4. کاهش تمامی هزینه های مرتبط با تولید

لازم دانستیم، این موضوع را به شما یادآوری کنیم که با کمک دتسگاه لیزر برش فلزات، می توانید تمامی هزینه های تولید را برای خود کاهش دهید.

توجه کنید که اگر روش سنتی را برای انجام کارهای خود در نظر بگیرید، به دستگاه های برش و جوشکاری مختلفی نیاز دارید.

این در حالی است که اگر از دستگاه های لیزری برای این کار بهره ببرید، هزینه های تولید تا حد زیادی کاهش پیدا خواهند نمود.

5. صرفه جویی بی نظیر در زمان

با کمک دستگاه لیزر برش فلزات، تمامی قطعات به صورت خودکار و در مدت زمان کوتاهی، برش داده می شوند و به این ترتیب، زمانی که برای تولید خود قبل از خرید این دستگاه، مشخص کرده بودید، کاهش چشمگیری خواهد داشت.

6. کیفیت بالای قطعات تولید شده

با استفاده از دستگاه برش لیزری، شما می توانید قطعاتی را تولید کنید که کیفیت فوق العاده بالایی دارند. بنابراین در مقایسه با دستگاه های برش سنتی، می توانیم به کیفیت دستگاه های لیزری در این رابطه، اشاره کنیم که اهمیت زیادی هم دارد.

7. کارایی زیاد دستگاه لیزر برش

کارایی این دستگاه های برش فلزات بسیار زیاد است و همین مورد موجب افزایش بهره وری و همینطور کاهش تلفات خواهد شد.

معایب موجود دستگاه برش لیزر

در کنار مزایای دستگاه برش لیزر، معایبی هم وجود دارد که باید در مورد آن ها نیز بیشتر بدانید.

از مهم ترین معایبی که می توانیم نام ببریم، هزینه خرید نسبتا بالایی است که برای این دستگاه وجود دارد. بنابراین در زمان خرید، نیاز دارید تا سرمایه بیشتری داشته باشید که بتوانید بهترین دستگاه را تهیه کنید.

پس کسب و کارهای کوچکی که تازه تصمیم به فعالیت گرفته اند، ممکن است در این راه، دچار مشکل شوند.

نکته دیگر آن است که برخی کشورها به تکنولوژی های روز دنیا دسترسی ندارند. در این شرایط، لازم است دستگاه هایی که نیاز دارند را از سایر کشورها بخرند و از آموزش ها و گارانتی که آن ها ارائه می دهند، در این رابطه استفاده نمایند.

البته که مشکلات بسیاری در این رابطه وجود دارد و ممکن است حتی در مرحله وارد کردن دستگاه هم با مشکلاتی روبرو باشند.

گاهی مشاهده شده که دستگاه دچار مشکلی شده است و برای تعمیرات آن نیز با معضل بزرگی روبرو شده اند.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر برش

زیرا باید منتظر بمانند تا کشور فروشنده برای آن ها قطعاتی که نیاز دارند را ارسال نماید. پس ممکن است مدت زمانی را مجبور به استپ کاری باشند تا تمامی کارها همانند قبل روی روال بیوفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *