مزایای استفاده از دستگاه لیزر پرتابل

مزایای استفاده از دستگاه لیزر پرتابل، با استفاده از دستگاه حکاکی لیزر پرتابل، می توانید بر روی متریال های متفاوتی به حکاکی بپردازید.

بنابراین هر نوع مواد و متریالی که اعم از فلزات و غیرفلزات می شود و نور از آن ها عبور نمی کند، قابلیت حکاکی با استفاده از این دستگاه را دارا می باشد.

البته توجه داشته باشید که استفاده از این دستگاه را زمانی به شما توصیه می کنیم که آن قطعه ای که برای حکاکی در نظر دارید، از نظر وزن، ابعاد و همینطور حجم، قابلیت جابجایی نداشته باشد.

دقیقا در همین شرایط است که پیشنهاد می کنیم تا از دستگاه حکاکی پرتابل جهت حکاکی بر روی آن قطعه بهره ببرید.

همانطور که می دانید دستگاه های حکاکی لیزری دارای مزایا و ویژگی های مخصوص به خود هستند که توجه هر کاربری را به خود جلب می نماید.

در صورتی که اطلاعاتی در رابطه با این دستگاه ندارید، می توانید به ادامه مطلب توجه داشته باشید.

دستگاه حکاکی لیزری پرتابل

مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر پرتابل

با توجه به این موضوع که هر دستگاه حکاکی دارای مزایای مرتبط با خود می باشد، لازم است به مزایای استفاده از دستگاه لیزر پرتابل نیز اشاره ای کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

 1. در تولید آن دستگاه از یک گان سبک استفاده شده است که در نتیجه می تواند کار اپراتور را آسان تر کند.
 2. هیچ گونه نیازی به فیکسچرسازی ندارد.
 3. حکاکی که بر روی قطعه با استفاده از این دستگاه ایجاد می شود، رنگ متفاوت تری از سطح قطعه اصلی دارد.
 4. شما می توانید به راحتی دستگاه مورد نظر را در بین مکان های متفاوت، مورد جابجایی قرار دهید.
 5. امکان حکاکی بر روی فلزات و حتی برخی از غیرفلزات به راحتی وجود دارد.
 6. توانایی برش هرگونه فلز با ضخامت های کم را هم می توانید با این دستگاه تجربه کنید.
 7. مجهز به نشانگر نور قرمزی می باشد که به فوکوس بهتر کمک می کند.
 8. سرعت بالای حکاکی
 9. دقت بی نهایت زیاد و مناسب
 10. اشغال فضای کم به دلیل سایز و ابعاد مناسب
 11. امکان قرارگیری بر روی هر نوع میز کار
 12. قیمت فوق العاده مناسب با توجه به کارایی و ابعاد

توجه داشته باشید که این دستگاه به دلیل قابلیت جابجایی که دارا می باشد، در هر صنعتی، قابلیت استفاده دارد. همچنین کاربردهای آن نیز فراوان بوده و می تواند در دسته بندی های متفاوتی به شما کمک نماید.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

کاربرد دستگاه لیزر پرتابل

بر اساس ویژگی ها و مزایایی که پیشتر به آن اشاره نمودیم، می توانید در رابطه با کاربردهای دستگاه لیزر پرتابل هم اطلاعات بیشتری داشته باشید. این دستگاه کارایی فراوانی دارد و از آن در صنوف متفاوتی می توانید استفاده کنید.

استفاده از این روش حکاکی با سرعت باورنکردنی در حال افزایش است و جایگاه محکمی را پیدا خواهد کرد. از مهم ترین کاربردهای دستگاه لیزر پرتابل، بهتر است به بیان موارد ذیل بپردازیم که عبارتند از:

 • ساخت انواع طلا و جواهر
 • امور مرتبط با آسانسورسازی
 • تولید انواع قطعات خودرویی
 • لوازم آشپزخانه
 • تولید قطعات الکترونیکی و مدارهای چاپی گوناگون
 • انواع قطعات پلاستیکی و رزین
 • شیرآلات و لوازم بهداشتی
 • صنایع گوناگون

بنابراین با استفاده از این دستگاه، می توانید در زمینه های گوناگون فوق نیز دستی داشته باشید و به راحتی در هر حیطه ای که مد نظر شما است، فعالیت نمایید.

در صورتی که کاربرد دیگری را مد نظر دارید و در میان این موارد مشاهده نکردید، بهتر است با کارشناسان فروش ایران حک ارتباط لازم را برقرار نموده تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

به هر حال کارایی این دستگاه زیاد است و می توانید به خوبی از مزایای آن در هر زمینه ای که مد نظر شما می باشد، بهره مند شوید.

نوع کارکرد دستگاه حکاکی لیزری پرتابل

از آن جایی که دستگاه حکاکی لیزری پرتابل، طراحی خاصی دارد و باید به گونه ای باشد که بتوان به آسانی آن را مورد جابجایی قرار داد، بنابراین قطعاتی از آن در زیر دستگاه تعبیه شده است.

به این ترتیب، سورس لیزر، مین برد دستگاه و تمامی قطعات الکترونیکی آن نیز در زیر دستگاه قرار دارد و می توانید آن را داخل یک باکس جداگانه مشاهده کنید. پرتو مورد نظر از طریق فیبر نوری به galvo منتقل می شود و در نهایت باید منتظر خروج آن از لنز باشید.

شما می توانید هد دستگاه را با استفاده از دکل موجود، بر روی متریالی که تمایل به حکاکی روی آن را دارید، تا حداکثر ارتفاع مد نظر مورد جابجایی قرار دهید.

کاربردهای بسیاری را می توان برای این دستگاه عنوان کرد که قابل توجه افراد بسیاری قرار می گیرد.

دستگاه فوق می تواند به راحتی فلزاتی که از قطر 2 میلی متر برخوردارند را مورد برش و حکاکی قرار دهد. طلاسازانی که در زمینه تولید طلاهای سفارشی با استفاده از دستگاه فعالیت دارند، نام آن را دستگاه لیزر پرتابل طلاسازی تعیین کردند.

نکته ای که باید در مورد این دستگاه در نظر بگیرید، این است که دستگاه پرتابل لیزری، فاقد کامپیوتر است و این شما هستید که باید طرح های مورد نظر خود را با استفاده از لپ تاپ ایجاد کنید و به دستگاه دستور حکاکی بدهید.

پس بایستی در زمینه کار با نرم افزارهای طراحی و گرافیکی دستی توانا داشته باشید تا بتوانید طرح هایی که در نظر دارید را به خوبی اجرا کنید.

به این ترتیب رضایت بالایی از طراحی و حکاکی های ایجاد شده توسط این دستگاه خواهید داشت که اهمیت فراوانی هم دارا می باشد.

محاسن و معایب دستگاه لیزر پرتابل

دستگاه حکاکی لیزری پرتابل

برخی افراد این را ترجیح می دهند تا علاوه بر کسب اطلاعات در رابطه با مزایا و همینطور نوع کاربرد دستگاه های فوق، با محاسن این دستگاه نیز آشنا شوند. محاسن آن هم چیزی شبیه به مزایای این دستگاه است که حال می توانیم آن را با کمی تفاوت برای شما بازگو کنیم. از مهم ترین محاسن این دستگاه های لیزر پرتابل، لازم است موارد ذیل را بیان نماییم که عبارتند از:

 1. حکاکی های ایجاد شده از زیبایی و دقت خوبی برخوردار هستند.
 2. از آن جایی که دقت و سرعت بالایی در حکاکی شاهد هستیم، می توانید از این دستگاه در تیراژهای متفاوت حکاکی بهره ببرید.
 3. بی صدا بودن دستگاه هم می توانید یک حسن بزرگ محسوب شود تا قابلیت استفاده از آن را در صنایع گوناگون داشته باشید.
 4. امکان برش ورق های فلزی که از ضخامت مناسبی برخوردارند را هم دارا می باشید. پس می تواند بهترین دستگاه برای صنعت شما به شمار آید.
 5. دستگاه فوق کاملا سبک است و حجم کمی را اشغال می کند.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر تمیز کننده

البته در میان تمامی ویژگی ها، مزایا و حتی محاسنی که برای این دستگاه بیان نمودیم، لازم است در رابطه با معایب آن هم اطلاعاتی برای شما به همراه داشته باشیم. معایب دستگاه لیزر پرتابل هم می تواند مواردی همچون گزینه های ذیل را تحت پوشش خود قرار دهد که عبارتند از:

 • این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های حکاکی از قیمت بالاتری برخوردار است.
 • در هنگام جابجایی دستگاه باید به فیبر نوری آن توجه زیادی داشته باشید تا با مشکلی روبرو نشود. زیرا فیبر نوری نسبت به جابجایی های مکرر حساسیت زیادی دارد.
 • بدون کامپیوتر عملا هیچ کاری برای شما نخواهد کرد. بنابراین همیشه باید یک لپ تاپ همراه خود داشته باشید که توانایی کار با نرم افزارهای گرافیکی مورد نظر را هم داشته باشد.
 • با این دستگاه نمی توانید بر روی فلزی همچون مس، به حکاکی بپردازید.
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک