دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 متریال کاربردی دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، این فرایند می تواند با استفاده از انرژی لیزر فایبر، بر روی هر نوع سطحی، به حکاکی و علامت گذاری بپردازد.

بر این اساس این روش را در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می دهند. در ادامه لازم است تا به برخی از موارد متریال کاربردی حکاکی لیزر فایبر مارکینگ اشاره ای داشته باشیم که عبارتند از:

لیزر فایبر مارکینگ فلزات

دستگاه  لیزر فایبر مارکینگ را می توان بر روی انواع فلزات من جمله آلومینیوم،  فولاد ضد زنگ و غیره انجام داد. از این روش جهت علامت گذاری بر روی هر نوع از قطعات صنعتی، شماره گذاری روی آن ها و ایجاد لوگو بهره برد.

لیزر فایبر مارکینگ پلاستیک

پلاستیک های گوناگونی هستند که می توان بر روی آن ها از فناوری لیزر فایبر استفاده نمود. این پلاستیک ها شامل آکریلیک، پلی کربنات، پلی پروپلین، نایلون و غیره است. بدون شک کاربرد وسیعی چون علامت گذاری، ایجاد لوگو، انواع نوشته ها و غیره را دارا می باشد.

لیزر فایبر مارکینگ چوب

 دستگاه لیزر فایبر مارکینگ می تواند بر روی انواع چوب های روکش دار انجام گیرد. چوب هایی تحت عنوان MDF غیره همگی قابلیت حکاکی را دارند.

ساخت انواع تابلو، ایجاد نقوش مختلف، لوگوها و غیره همگی در صنایع چوب و مبلمان اهمیت بالایی داشته و باید مورد توجه قرار گیرند.

مطالب مرتبط: حکاکی لیزر فایبر مارکینگ

لیزر فایبر مارکینگ چرم

این روش از حکاکی بر روی انواع چرم طبیعی و مصنوعی کاربرد دارد. پس به منظور علامت گذاری بر روی انواع چرم، ایجاد لوگو، طرح و الگوهای مختلف در صنایع چرمی از این روش بهره می برند.

لیزر فایبر مارکینگ شیشه

بر روی سطوح شیشه ای هم می توان از حکاکی لیزر فایبر استفاده کرد. انواع نام، طرح های متفاوت، علامت گذاری و غیره همگی در صنایع شیشه سازی استفاده می شوند.

نکته ای که باید در هنگام کار با لیزر فایبر مارکینگ به آن توجه داشته باشید، این است که در عمل با متریال های گوناگونی روبرو خواهید بود. بنابراین توانایی این را هم دارید تا از این متریال بهره برده و به حکاکی لیزری بر روی آن ها بپردازید.

ویژگی دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

1. قدرت و دقت حکاکی فوق العاده بالا

حکاکی لیزری فایبر همراه با دقت بی نهایت بالایی انجام می شود و به این ترتیب قادر خواهد بود تا به صورت کاملا دقیق، هر نوع نوشته، الگو، طرح و یا غیره را بر روی سطوح گوناگون اعمال نماید.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

2. سرعت زیاد

حکاکی های مورد نظر در این روش، با سرعت بالایی صورت می گیرند. پس می توان سرعت این روش را به طور معمول از سایر روش های حکاکی معمولی بیشتر بیان نمود.

3. دوام و مقاومت

حکاکی های لیزر فایبر معمولا دوام و مقاومت بالایی دارند. تمامی علامت و حکاکی هایی که با لیزر فایبر صورت می گیرند، مقاومت عالی در مقابل فشار، رطوبت و همینطور حرارت را دارا هستند.

4. امکان ایجاد و حکاکی طرح های پیچیده

با استفاده از حکاکی لیزر، می توانید طرح های دقیق و پیچیده ای را بر روی متریال های گوناگون اعمال نمود. با وجود این فناوری، می توانید هر نوع جزییات ریز را به راحتی اجرا کنید.

5. عدم نیاز به برقراری تماس مستقیم

لیزر مورد نظر در این روش، بدون تماس مستقیم با سطح متریال عمل می نماید. در حقیقت به این معنا می باشد که نیازی به قطعات و یا ابزارهای فیزیکی وجود ندارد و حکاکی به راحتی انجام خواهد شد. پس سطح متریال هیچ آسیبی نخواهد دید.

6. امکان ایجاد هر نوع حکاکی بر روی سطوح گوناگون

حکاکی لیزر فایبر را می توانید بر روی انواع سطوح همچون فلزات، پلاستیک، چوب، شیشه، چرم و سایر متریال ها انجام دهید.

7. کنترل پارامترهای موجود

با استفاده از تکنولوژی لیزر فایبر، می توانید پارامترهای مختلفی را همچون سرعت حکاکی، قدرت لیزر و عمق حکاکی را مورد کنترل قرار دهید. با وجود همچنین امکانی، کاربر اجازه دارد تا بهترین نتیجه را برای متریال مورد نظر و همینطور نوع حکاکی آن در نظر بگیرد.

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
    دستگاه حکاکی لیزر برای مواد پلاستیکی هم کاربرد دارد؟

    1. با استفاده ازخدمات دستگاه لیزر می توان طرح های بادوام و ظریفی را بر روی قطعات پلاستیک حکاکی لیزری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *