لبه های بهتر در برش لیزری فلزات چگونه ایجاد می شود

در پاسخ به سوال لبه های بهتر در برش لیزری فلزات چگونه ایجاد می شود، باید بدانید که موارد و شرایط گوناگونی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید. در صورت رعایت این موارد است که می توانید برش لیزری فلزات را با مهارت بالایی انجام دهید و رضایت مشتریان خود را در این حوزه به دست آورید.

لبه های بهتر در برش لیزری فلزات

سوالی که می تواند ذهن شما را در زمینه برش لیزری مشغول کند، این است که لبه های بهتر در برش لیزری فلزات چگونه ایجاد می شود؟ در ابتدای امر لازم است تا به تنظمیات دقیق لیزر توجه کافی داشته باشید.

از تکنولوژی های پیشرفته استفاده کنید و همینطور مواد اولیه شما هم باید از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد. دقت کنید که در برش لیزری فلزات، به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارید تا بتوانید از لیزر، نهایت استفاده را داشته باشید. رعایت این موارد نامبرده، می تواند کیفیت لبه ها را بالا برده و مزایای آن را به دست آورید.

نحوه برش در دستگاه برش لیزری

دستگاه برش لیزری را می توانیم به عنوان یک تکنولوژی فوق العاده پیشرفته در حال حاضر، در نظر داشته باشیم. این دستگاه لیزر برش، با کمک تابش لیزر، قادر به برش و یا بریدن مواد مختلفی همانند فلزات، چوب، شیشه و پلاستیک و غیره خواهد بود. نحوه برش در این دستگاه به این صورت است که:

 1. تهیه طرح: ابتدا باید طرح مورد نظر را در نرم افزار مخصوص طراحی کنید که شامل هر نوع طرحی هم می شود.
 2. وارد نمودن طرح: سپس طرح مورد نظر را وارد دستگاه برش لیزری فلزات نمایید که از طریق اتصال کامپیوتر به آن انجام خواهد شد.
 3. تنظیمات دستگاه: با توجه به نوع ماده ای که باید برش دهیم، باید تنظیمات آن را درست کنیم. توان لیزر، سرعت حرکت برش و حتی عمق برش را هم تنظیم کنید.
 4. برش: پس از انجام تنظیمات دستگاه برش لیزری، عملیات برش را آغاز کنید. تابش لیزر با دقت بالایی انجام می گیرد و می تواند به صورت اتوماتیک، طرح مورد نظر را برش دهد.
 5. پایان عملیات: پس از این که عملیات برش تمام شد، دستگاه شاید به خنک شدن نیاز داشته باشد. بنابراین منتظر خنک شدن آن باشید و سپس قطعه بریده شده را بردارید.
 6. مطالب مرتبط: دستگاه برش لیزری

دستگاه های برش لیزر جدید

دستگاه برش لیزر جدید را می توانید با ویژگی های جذاب و منحصر به فردی تهیه کنید. به طور کلی توجه داشته باشید که وجود ویژگی های اصلی و اساسی در این دستگاه لیزر برش، فوق العاده پراهمیت است و باید به آن توجه داشته باشید. از مهم ترین خصوصیات آن می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم که عبارتند از:

1. قدرت و توان لیزر بالا

مهم ترین ویژگی دستگاه برش لیزری، توان و قدرت آن است. این ویژگی می تواند کاملا مستقیم بر سرعت و حتی عمق برش تاثیر بگذارد.

2. دقت بالا

این دستگاه های جدید، معمولا از دقت بالایی برخوردارند و می توانند با دقت کاملا بالایی، قطعات مورد نظر را برش دهند.

3. سرعت برش آن ها

دستگاه های به روز و جدید، معمولا سرعت بیشتری هم دارند و می توانند به صورت بهینه و موثر، تمامی قطعات را برش بدهند. هرچه سرعت بیشتر باشد، کارایی دستگاه هم بیشتر خواهد بود و در صنایع گوناگون، اهمیت دارد.

4. قابلیت برش مواد مختلف

دستگاه هایی که جدیدا تولید شده اند، می توانند مواد مختلفی را برش دهند

5. سهولت کاربری و کنترل آن

دستگاه های برش لیزری مدرن، رابط های کاربری عالی دارند و سیستم کنترل آن ها نیز پیشرفته است..

6. امنیت بالا

دستگاه های برش لیزری فلزات که جدی هستند، از امنیت بالایی برخوردارند و سیستم های اضطراری بسیاری را در خود جای داده اند.

نحوه برش لیزری فلزات

برش لیزری فلزات را می توانیم به عنوان یک فرایند صنعتی معرفی کنیم. این دستگاه برش فلزات، با استفاده از تکنولوژی لیزر کار می کند و در زیر می توانید به نحوه عملکرد آن توجه داشته باشید:

1. انتخاب لیزر

در ابتدای امر، باید یک لیزر مناسب را برای بهترین برش لیزری فلزات انتخاب کنید. لیزرهای فایبر در حال حاضر، پرکاربردترین ها شناخته می شوند.

2. هدایت لیزر

لیزر را از طریق یک سیستم هدایت کننده به نقطه برشی که در نظر داریم، هدایت می کنیم. این سیستم می تواند شامل عدسی ها و آینه ها باشد تا لیزر، عملیات دقیق تری را انجام دهد.

3. تنظیم پارامترها

تنظیم قدرت، سرعت، نوع برش و غیره را باید به خوبی انجام دهید و تمامی این موارد به نوع فلزی که قرار است برش داده شود، مرتبط و وابسته می باشد.

4. برش لیزری

کامپیوتر آن را تنظیم کنید و دستگاه را راه اندازی نمایید، به این ترتیب، لیزر به صورت پیوسته و یا پالسی بر روی فلز می تابد. انرژی که لیزر دارد، موجب می شود تا فلز ذوب و یا بخار شود و برش صورت بگیرد. برای خنک نمودن فلز هم ممکن است قطعاتی را به کار برده باشند.

5. جداسازی قطعه

بعد از این که عملیات برش تمام شد، قطعه فلزی برش داده شده جدا خواهد شد.

نکات لازم در زمان برش لیزری فلزات

در زمان برش لیزری فلزات، باید مواردی را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

مطالب پر بازدید: دستگاه لیزر برش

 1. انتخاب دستگاه لیزر برش فلزات مناسب:

مطمئن شوید که دستگاه خریداری شده از توان و قدرت کافی برخوردار باشد. همچنین لازم است قادر باشد تا اندازه و شکل پرتو لیزر را کنترل نماید.

 1. ماده فلزی:

نوع ماده فلزی که باید تحت برش باشد، خیلی مهم می باشد. بنابراین از دستگاه برش استفاده کنید که توان و تکنولوژی مناسبی برای برش مورد نظر داشته باشد.

 1. کیفیت سطح:

لیزری که بر روی فلزات تابیده می شود، ممکن است حرارت و دگرگونی خاصی را به همراه داشته باشد. جهت جلوگیری از این اتفاق، بایستی سرعت و توان لیزر را تنظیم کنید. همچنین سیستم خنک کننده در اختیار داشته باشید.

 1. تراشه زدایی:

در هنگام استفاده از برش لیزری فلزات، تراشه هایی تولید خواهند شد که باید به درستی جمع آوری شوند. حتی نیاز دارید تا تراشه ها حذف و دفع شوند.

 1. ایمنی:

ایمنی در انجام این کار اهمیت زیادی دارد. از چسم و بدن خوددر مقابل پرتو لیزر محافظت کنید. تمامی دستورالعمل ها را رعایت کرده و از تجهیزات ایمنی مناسب ضروری هم بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *