فرآیندهای اصلی برش لیزری

فرآیندهای اصلی برش لیزری، لازم است بدانید که با استفاده از دستگاه برش لیزری، می توانید بر روی متریال های مختلفی، نسبت به برش، اقدام کنید.

شما نیز می توانید شرکت ها و مجموعه های گوناگونی را مشاهده کنید که از این روش، جهت حکاکی بر روی قطعاتی که به تولید آن می پردازند، استفاده می نمایند.

در مورد این نوع از دستگاه ها باید بدانید که از قدرت و همینطور دقت بالایی برخوردارند. بنابراین امکان حکاکی پیچیده ترین نقش ها را هم دارا هستند.

دستگاه برش لیزری

تولید و همچنین طراحی هر نوع ابزارآلات فلزی توسط این دستگاه میسر است. حتما می دانید که حکاکی و برش انواع فلزات، یک کار فوق العاده سخت است اما با استفاده از این دستگاه، می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

مطالب مرتبط:

دستگاه برش لیزری

فرآیندهای اصلی برش لیزری به گونه ای است که می توان به راحت میان نمونه های داخلی و خارجی، تفاوت گذاشت. توجه داشته باشید که در مورد قیمت این دستگاه هم باید بدانید که هرچه میزان قدرت اشعه و لیزری که در این دستگاه به کار برده شده است، بیشتر باشد، شاهد قیمت بیشتری از آن خواهید بود.

ویژگی های دستگاه برش لیزری

از مهم ترین ویژگی های دستگاه برش لیزری، سرعت بالایی است که این دستگاه دارد. پس امکان ایجاد سخت ترین و پیچیده ترین طرح ها بر روی متریال متفاوت، توسط این دستگاه میسر است. در حقیقت با استفاده از این دستگاه می توانید در طول روز، چیزی در حدود میلیون ها طرح را حکاکی نمایید.

فرآیندهای اصلی برش لیزری چیست؟

فرآیندهای اصلی برش لیزری به این صورت است که قبل از انجام هر کاری، باید ابتدا آن طرح ذهنی که مشتری برای خود در نظر گرفته است را به عنوان یک نقشه طرح ریزی کرد. همچنین بررسی نمود که طرح مورد نظر قرار است بر روی چه متریالی حکاکی شود که تمامی موارد و نکات اصلی را با دقت فراوانی چک کرد. توجه داشته باشید که اگر قرار است بر روی متریال های متفاوتی به حکاکی بپردازید، لازم است تمامی آن ها را بررسی نمایید تا یک دستگاه خوب و همراه با امکانات مناسب را خریداری کنید.

کاربرد دستگاه برش لیزری

با استفاده از برش لیزری، می توانید یک جداسازی به صورت حرارتی را تجربه کنید. به این صورت که پرتو لیزر مورد نظر به سطح موادی که قصد حکاکی داریم، برخورد می کنند و نسبت به گرم سازی آن ادامه می دهد تا زمانی که عملیات ذوب و یا تبخیر به صورت کامل انجام شود. زمانی که این پرتو لیزر، به طور کامل به ماده و متریالی که در نظر داریم، وارد شد و نفوذ کرد، می توانیم ادعا داشته باشیم که فرآیند برش واقعی انجام شده است.

نحوه کارکرد دستگاه برش لیزری

نکته ای که در مورد نحوه کارکرد این دستگاه وجود دارد، این است، زمانی که ورقه مورد نظر را داخل دستگاه قرار می دهید، توسط لیزر موجود در آن، حرارتی ایجاد می شود که در نهایت شاهد حکاکی و برش آن خواهید بود. با این اوصاف از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری، این است که ضایعات کمتری را برای شما رقم می زند. امکان ایجاد طراحی های یکسان در یک زمان و به صورت مشخص، برای شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *