طریقه بستن بست کمربندی فلزی

بست کمربندی به نوعی از بست ها گفته می شود که از آن ها جهت نگهداری و یا خوشه بندی چندین کابل و محصول در کنار یکدیگر استفاده می کنند.

دقت داشته باشید که در بست های کمربندی، شاهد وجود یک دندانه هم سطح با طرف دیگر آن خواهید بود. در صورت تمایل، امکان قفل شدن یک طرف در این دندانه میسر است.

در حقیقت، روش قفل نمودن بست کمربندی به همین شکل می باشد که یک طرف را داخل طرفی که دندانه دارد، قرار دهید و آن را چفت کنید.

بست کمربندی فلزی چیست؟

بست های کمربندی در دو نوع فلزی و پلاستیکی در بازار مورد خرید و فروش قرار می گیرند.

شما نیز باید با توجه به نوع عملکرد و کارایی که از این محصول، انتظار دارید، در جهت خرید یک مدل از آن اقدام کنید. البته که هریک از مدل های فوق، کارایی متفاوتی دارند و باید در زمان ثبت سفارش به تمامی نکات آن دقت داشته باشید تا دقیقا همان چیزی را خریداری کنید که نیاز دارید.

مطالب مرتبط:

بست کمربندی فلزی

نحوه بستن بست کمربندی فلزی

از آن جایی که بست های کمربندی استیل، از نوع بست های خاص محسوب می شوند، لازم است تا آن ها را به درستی نصب کرد تا کارایی اصلی آن ها نمایان شود. با استفاده از دو مورد، می توانید بست های کمربندی فلزی را ببندید. در واقع طریقه بستن بست کمربندی فلزی به دو صورت میسر است.

مراحل بستن بست کمربندی فلزی

 • نصب بست کمربندی فلزی بدون ابزار تخصصی خاصی که در این مورد، فرد باید بست ها را سریعا بکشد و با استفاده از یک پیچ گوشتی، آن ها را سفت کند.
 • جهت بستن هر آن چه که نیاز به بسته شدن دارد، بایستی بست های کمربندی را در سایز و ابعاد مورد نظر خریداری کرده و سپس آن چیزی که باید بسته شود را داخل آن ها قرار دهید. یک طرف بست را در دخل دندانه قرار دهید.
 • سپس با سرعت آن را بکشید. در این صورت، بست کاملا سفت خواهد شد.دقت داشته باشید که این کار را به درستی انجام دهید زیرا باز کردن این نوع بست، بسیار دشوار است و در صورت باز شدن، دیگر آن کارایی سابق را ندارد.
 • نصب بست کمربندی فلزی با استفاده از ابزارهای خاص هم میسر است. به این منظور، یک ابزار خاصی وجود دارد که برای کشیدن و بستن بست تولید شده است. در واقع هم ابزارهای برقی در این زمینه وجود دارد هم این که ابزارهای دستی هم می توانند همین کار را برای شما انجام دهند.

3 پاسخ

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز
   بست کمربندی استیل برخلاف بست های پلاستیکی چند بار مصرف بوده و در صورت نیاز قابل باز و بسته شدن مجدد را دارند.

  2. سلام دوست عزیز
   قفل این بست کمربندی استیل از نوع توپی می باشد، بدین معنی که ساچمه ای از جنس استینلس استیل داخل محفظه قفل قرار دارد که در هر نقطه از بدنه بست می نشیند و بست را در یک مسیر قفل می کند و بست های جدید نیز قابلیت باز شدن و استفاده مجدد را دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *