راه حل برش لیزری اجسام خیلی کوچک

برش لیزری اجسام خیلی کوچک، با کمک تکنولوژی لیزر و همینطور دستگاه های خاصی امکان پذیر است. روش های متفاوتی وجود دارد که جهت انجام این کار، استفاده می شوند. اما یک روش متداول برای برش اجسام خیلی کوچک وجود دارد که عبارت است از:

1. انتخاب دستگاه برش لیزر مناسب

توجه داشته باشید برای این که بتوانید اجسام خیلی کوچک را مورد برش قرار دهید، انتخاب یک لیزر با مشخصات مناسب، اهمیت بالایی دارد. لیزرهایی که طول موج کوتاه تری دارند، دقت و قدرت بیشتری دارا هستند و برای اجسامی که ابعاد کوچکی دارند، گزینه مناسبی خواهند بود.

2. تمرکز دستگاه برش حکاکی

شما می توانید با کمک عدسی ها و سیستم های تمرکز لیزر، نقطه تمرکز لیزر را بر روی سطح اجسام خیلی کوچک قرار دهید. با انجام این کار، انرژی لیزر به صورت متمرکز بر روی نقطه ای که در نظر داریم، تابیده و می تواند اجسام را برش دهد.

3.کنترل دقیق دستگاه برش حکاکی

برای این که بتوانید اجسام خیلی کوچک را برش دهید، به کنترل دقیق لیزر نیاز دارید و حرکات دستگاه برش لیزری هم دارای اهمیت زیادی است.

4. حفاظت و ایمنی دستگاه برش حکاکی

جهت برش این نوع از اجسامی که ابعاد کوچکی دارند، باید تجهیزات و مواد حفاظتی داشته باشید. به این ترتیب از خطرات احتمالی مرتبط با لیزر جلوگیری می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، این است که در اختیار داشتن تجهیزات و دستگاه های مخصوص برای برش اجسام خیلی کوچک اهمیت زیادی دارد.

بنابراین دقت فراوان و احتیاطات لازم را در انجام این کار داشته باشید.

مطالب مرتبط: دستگاه برش لیزری

همچنین بهترین کار، این خواهد بود که از متخصصین این کار، اطلاعاتی کسب کنید و به مشورت با آن ها بپردازید. در این صورت، برترین تکنولوژی و دستگاه را تهیه کرده و می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

راه حل برش لیزری اجسام خیلی کوچک

روش های برش لیزری اجسام خیلی کوچک

به منظور برش لیزری اجسام خیلی کوچک، می توان روش های متفاوتی را بیان کرد. انتخاب این روش ها به موارد و عوامل بسیاری بستگی دارد که بایستی در مورد آن هم اطلاعاتی داشته باشید تا در این رابطه، یک تصمیم درست بگیرید. چند روش برش لیزری اجسامی که در سایز و ابعاد خیلی کوچک هستند را معرفی می کنیم که عبارتند از:

1. تکنولوژی میکرونیزاسیون

در این روش، می توانید لیزر با توان پایین داشته باشید که در کنار آن، شاهد دقت بالایی هستید و از آن به منظور برش و حکاکی اجسام خیلی کوچک استفاده می نمایند. جهت استفاده از این تکنولوژی، دستگاه های خاصی همچون میکروسکوپ ها و سیستم های کنترل دقیق نیاز دارید.

2. تکنولوژی نانوسکالپینگ

در این روش از لیزر به شکل پالسی و در توان بالا و همینطور بازدهی زیاد استفاده می نمایند. به این ترتیب می توان اجسام خیلی کوچک را برید. با این روش می توان الگوهای گوناگونی را بر روی سطوح متفاوت به وجود آورد.

3. تکنولوژی برش لیزری نانویی

لیزر توان کمی دارد اما در کنار دقت بالا، کاربرد بسیاری در برش اجسام خیلی کوچک دارا می باشد. استفاده از این روش، نیازمند دستگاه های خاصی است که قادر باشند، لیزر را به صورت دقیق کنترل نمایند.

4. تکنولوژی لیتوگرافی نانویی

استفاده از لیزر به جهت ایجاد الگو و ساختارهای نانویی بر روی سطوح گوناگون انجام می شود. با کمک این روش، می توانید الگوها و یا ساختارهای بسیار دقیق و همراه با جزییات ریزی را بر روی اجسام خیلی کوچک ایجاد نمایید.

هر روش برش لیزری را که انتخاب می کنید، باید به نوع ماده، انداه و شکل اجسام توجه ویژه ای داشته باشید.

بنابراین لازم است تا با کارشناسان فروش مجموعه ایران حک، در این رابطه مشورت نمایید تا امکان انتخاب بهترین روش را جهت برش اجسام خیلی کوچک داشته باشید.

مطالب مرتبط:دستگاه لیزر برش

معمولا اجسامی که خیلی کوچک هستند، کاربردهای مخصوص به خود را دارند و در تمامی صنایع مورد استفاده قرار نمی گیرند.

پس اگر در شغل و حرفه ای قرار دارید که ممکن است با این اجسام خیلی کوچک روبرو شوید و به آن ها نیاز داشته باشید، بهترین کار، تهیه نمودن یک دستگاهی است که توانایی برش این نوع از متریال ها را هم داشته باشد.

مزایای دستگاه برش لیزری اجسام خیلی کوچک

دستگاه های مخصوص برش لیزری اجسام خیلی کوچک، مزایای بسیاری دارند که از مهم ترین این مزایا، می توانیم به موارد ذیل اشاره ای داشته باشیم. این مزایا عبارتند از:

  1. دقت فوق العاده بالا: این دستگاه ها معمولا از دقت بی نهایت بالایی برخوردارند. بنابراین با وجود این حجم از دقت، می توانید تاثیر زیاد آن را در محصولات نهایی مشاهده کنید.
  2. سرعت بالای برش لیزری: همه ما تمایل داریم تا برش لیزری اجسامی که خیلی کوچک هستند با سرعت بیشتری صورت بگیرد. این سرعت بالا به دلیل قدرت و دقت زیادی است که دستگاه دارد.
  3. قابلیت انعطاف پذیری: انواع اجسام و سطوح متفاوت با متریال های متنوع می توانند مورد برش قرار بگیرند. پس به آسانی می توان نیازهای مختلف را تحت پوشش قرار داد.
  4. کاهش ضایعات: شما نیز با استفاده از دستگاه برش لیزری اجسام خیلی کوچک، می توانید ضایعات را به حداقل ترین حالت ممکن برسانید. در این شرایط، شاهد صرفه جویی بسیاری هم خواهید بود که اهمیت زیادی دارد.
  5. تمیزی و دقت برش زیاد: لیزرها قادر هستند برش های تمیزی را به وجود آورند. حال اگر اجسام مورد نظر خیلی کوچک باشند، بهتر می توانید شاهد یک برش تمیز و همراه با دقت بالایی باشید.

زمانی که قصد قطعی خود را مبنی بر تهیه دستگاه برش لیزری بیان کردید، باید بدانید که دقیقا خواسته ها و نیازهای شما به چه صورت است.

با توجه به نوع ماده و متریال و همینطور اندازه اجسام مختلف، تکنولوژی و دستگاه مورد نظر را با توجه به تمامی نکاتی که به آن ها اشاره نمودیم، انتخاب کرده و خرید خود را در این زمینه قطعی نمایید.

شاید گاهی اوقات، مزایا و ویژگی های هر دستگاه بنا بر دلایلی با دیگری تفاوت هایی داشته باشد.

دقت کنید که دقیقا همان چیزی را انتخاب کنید که در نظر داشته اید. در حقیقت باید بر اساس نوع نیاز خود، دستگاه مورد نظر را انتخاب نموده و آن را خریداری کنید.

هرچه انتخاب شما دقیق تر باشد، در نهایت، رضایت بالاتری از خرید خود خواهید داشت.

2 پاسخ

    1. سلام
      یکی دیگر از تنظیمات دستگاه برش لیزر تنظیم عدسی دستگاه لیزر می باشد. عدسی دستگاه لیزر بعد از آخرین آینه دستگاه لیزر قرار دارد. هر دستگاه لیزر تنها دارای یک عدسی می باشد. تنظیمات دستگاه برش لیزر باید به گونه ای باشد که اشعه ای که از تیوب دستگاه لیزر به آینه های اول، دوم و سوم برخورد می کند در نهایت به عدسی دستگاه لیزر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *