دستگاه لیزر فایبر راهکاری قدرتمند برای حکاکی

دستگاه فایبر راهکاری قدرتمند برای حکاکی

دستگاه لیزر فایبر راهکاری قدرتمند برای حکاکی،دستگاه فایبر را می توان از جمله دستگاه های پرکاربرد و با قدرت زیاد دانست که در حوزه حکاکی و حتی مارکینگ، مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه می تواند به راحتی بر روی مواد گوناگونی همچون پلاستیک کار کند. حکاکی که با استفاده از دستگاه فایبر لیزر ایجاد می شود، یک تصویر همراه با کنتراست بالا را با همان ماده اولیه ای که دارد، ایجاد می کند.

شاید برایتان جالب باشد:

دستگاه حکاکی لیزر

طول عمر دستگاه لیزر فایبر

حتی می توانیم طول عمر این حکاکی را به اندازه طول عمر همان قطعه بدانیم. اما دقت کنید که چاپ با جوهر می تواند در اثر سایش از بین برود. یا این که حتی می توانید آن را با استفاده از حلال پاک کنید. بنابراین با تفاوت روش حکاکی با استفاده از فایبر و چاپ جوهری آشنا شدید. حال باید بدانید که دستگاه فایبر لیزری توانایی حکاکی و ایجاد نوشته های گوناگون را بر روی سطوح مختلف دارا است. به این صورت که با استفاده از 4 روش، این کار را انجام می دهد.

روش های حکاکی با دستگاه لیزر فایبر

این 4 روش عبارت هستند از: پر کردن، پر کردن همراه با تغییر رنگ، حکاکی و همینطور حکاکی که با تغییر رنگ همراه است. شما با استفاده از این دستگاه، می توانید بر روی سطوح گوناگونی مانند پلی اتیلن، پلی کربنات، پلی پروپلین و ABS نیز کار کنید و به حکاکی بپردازید. بنابراین دستگاه فایبر راهکاری قدرتمند برای حکاکی شناخته شده است.

معرفی روش های حکاکی با استفاده از دستگاه فایبر

لازم است بدانید که یکی از منعطف ترین راه ها که از آن جهت علامت گذاری بر روی پلاستیک استفاده می شود، همین دستگاه های فایبر هستند.

می تواند تصایر با کنتراست فوق العاده عالی و متن هایی با قابلیت خواندن را تولید کند.

امکان حکاکی این دستگاه بر روی محصولات پلاستیکی از طریق کامپیوتر و با درصد اطمینان بالا میسر است.

دستگاه فایبر را از هر لحاظی که حساب کنید، بسیار مقرون به صرفه به شمار می آید.

نکته دیگر این است که علامت گذاری و همینطور حکاکی بر روی پلاستیک و با استفاده از لیزر انجام می شود. این کار از طریق بازسازی سطوح و یا تغییر رنگ میسر است. 4 نوع از حکاکی که با استفاده از دستگاه فایبر صورت می گیرد را پیشتر بیان کردیم. 

حکاکی از پرکاربردترین و به عبارتی ساده ترین روش هایی است که با استفاده از دستگاه فایبر لیزری ایجاد می شود. از این دستگاه به منظور ایجاد نوشته و یا تصویری خاص بر روی مواد پلاستیکی استفاده می کنند.

مطالب مرتبط:

لیزر حکاکی فایبر

شدت لیزر در دستگاه فایبر​

شدت لیزر در هر شیوه از حکاکی متفاوت است و در این روش هم بسیار بالاست. به این صورت که قسمتی از ماده پایه را می سوزاند. در مورد شدت لیزر این را مد نظر قرار دهید که باید حرارتی بسیار بیشتر از نقطه ذوب ماده پایه را ایجاد کند. 

روش پر کردن با تغییر رنگ را نمی توان یک روش از حکاکی نام برد. زیرا نمی توان تغییری را در سطح ماده پایه مشاهده کرد. در واقع، با تابش لیزری که شدت کمی هم دارد، مولکول ها، تفکیک پیدا می کنند و به این ترتیب می توان تغییر رنگ را در آن ها مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *