دستگاه لیزر طلا سازی قیمت

دستگاه لیزر طلا سازی قیمت متفاوتی در بازار امروزی دارد و این قیمت می تواند با توجه به اندازه و ابعادی که دستگاه دارا می باشد، توان آن، دقت و همینطور قابلیت های دیگر متفاوت باشد.

دقیقا به همین دلیل است که قیمت متفاوتی دارند و در نتیجه از مهم ترین عوامل موثری که در قیمت دستگاه لیزر طلا سازی نقش دارد هم باید نام ببریم تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

عوامل موثر در قیمت گذاری دستگاه لیزر طلا سازی

عواملی که می توانند بر قیمت دستگاه لیزر تاثیر بذارند، عبارتند از:

 1. توان دستگاه لیزر طلا سازی:

دستگاه های لیزر طلاسازی از توان متفاوتی برخوردارند و توجه داشته باشید که هرچه توان یک دستگاه بالاتر باشد، بدون شک با قیمت بالاتری از آن دستگاه روبرو خواهید شد.

 1. دقت فوق العاده دستگاه لیزر طلا سازی:

تمامی دستگاه هایی که از دقت بالاتری برخوردارند، قیمت بیشتری هم دارا می باشند.

 1. تکنولوژی به کار رفته در دستگاه لیزر طلا سازی:

توجه داشته باشید که استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و همینطور نوآورانه در طراحی و تولید دستگاه های فوق، عاملی در افزایش قیمت آن ها خواهد بود.

 1. نوع برند دستگاه لیزر طلا سازی:

هرچه دستگاه لیزر طلاسازی توسط برند خاصی تولید شده باشد و به عبارتی برند معتبر و معروفی نسبت به ساخت آن دستگاه پرداخته است، قیمت بیشتری دارا می باشد.

مزایا و معایب دستگاه لیزر طلاسازی

مزایای دستگاه های لیزری در زمینه طلاسازی بسیار زیاد هستند و در کنار آن، فردی که از این دستگاه ها جهت انجام کار خود بهره می برد، در نهایت می تواند سود خوبی را از آن دریافت دارد. مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه های لیزر طلاسازی هم شامل موارد ذیل می شوند:

 • دقت بالا: زمانی که قصد حکاکی و برش طلا را دارید، این دستگاه های لیزر هستند که می توانند با دقت بالای خود به شما کمک نمایند.
 • سرعت مناسب: در مقایسه با روش های سنتی که در زمینه برش و همینطور حکاکی بر طلا وجود دارد، باید بدانید که لیزرها با سرعت بیشتری توان این کار را دارا می باشند.
 • کیفیت بالا و عالی: دستگاه های لیزری این توانایی را دارا هستند تا به صورتی دقیق، تمامی الگوها و همینطور طرح هایی که از پیچیدگی خاصی برخوردارند را بر روی طلا ایجاد نمایند.
 • کاهش ضایعات: با استفاده از دستگاه های لیزری می توانید شاهد کاهش ضایعات مواد و همینطور افزایش بهره وری در آن باشید.

معایب دستگاه های لیزر طلاسازی

دستگاه های لیزر به منظور طلاسازی هم دارای معایبی خواهند بود که باید در کنار مزایایی که دارا می باشند، به معایب آن ها هم اشاره ای داشته باشیم که عبارتند از:

 • هزینه بالا برای افراد گوناگون: تمامی دستگاه های لیزری از هزینه بالایی برخوردارند. به همین دلیل شاید کسب و کارهای کوچک را با این مشکل روبرو سازد و توانایی پرداخت هزینه دستگاه های لیزری را نداشته باشند.
 • نیاز به نگهداری: تمامی دستگاه های لیزری را باید به صورت منظم سرویس کنید تا عمر مفیدی را در آن ها شاهد باشید.
 • پیچیدگی در استفاده از دستگاه: استفاده از دستگاه های لیزری به تجربه و همینطور آموزش نیاز دارند و از آن جایی هم که با کامپیوتر باید کار کرد تا توان حکاکی بر روی طلا را به این ترتیب داشته باشید، ممکن است برای افراد تازه کار مشکل باشد.

همانطور که مشاهده می فرمایید، دستگاه های لیزری برای طلاسازی از مزایا و معایب مخصوص به خود برخوردارند و این شما هستید که باید با دقت بالا از این ابزارهای پرکاربرد بهره ببرید و استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:دستگاه حکاکی لیزری