حکاکی و برش لیزری پلاستیک

حکاکی و برش لیزری پلاستیک، برای حکاکی و برش اشیا پلاستیکی، از روش حکاکی و برش لیزری استفاده می کنند.  این فرایند با کمک دستگاه های حکاکی و برش لیزری انجام می شوند که از نوع فایبر می باشند.

 

روش کار با دستگاه حکاکی لیزری فایبر جهت حکاکی روی پلاستیک

  • انتخاب متن و یا طرح مورد نظر:

ابتدا لازم است تا متن و طرح مورد نظر خود را بر روی نرم افزار کنترل دستگاه حکاکی لیزری وارد نمایید. این نرم افزار عموما قابلیت وارد نمودن فایل های متنی، تصاویر و همینطور نمادها را دارا می باشد.

  • تنظیمات لیزر:

سپس باید تنظیمات لیزر را در دستگاه انجام دهید. این تنظیمات می تواند شامل قدرت لیزر، سرعت حکاکی و همینطور عمق برش باشد. تنظیمات فوق به نوع پلاستیک، ضخامت آن و نوع حکاکی مورد نظر وابسته می باشد.

  • ثبت و تثبیت پلاستیک:

پلاستیک مورد حکاکی بایستی به صورتی صحیح در دستگاه قرار بگیرد تا شاهد حکاکی درستی باشیم. برای انجام دادن این امر، از ابزارهای اصلی این کار استفاده می شود.

  • شروع حکاکی:

پس از تثبیت جایگاه پلاستیک، دستگاه حکاکی لیزری فایبر را روشن کنید و فرآیند حکاکی را آغاز نمایید. لیزر به طور دقیق بر روی سطح پلاستیک حک می کند و می تواند متن یا طرح مورد نظر را ایجاد کند. دستگاه های حکاکی لیزری فایبر قادر به تولید حکاکی با دقت بالا و خطوطی بسیار نازک هستند.

  • پایان فرآیند:

بعد از اتمام حکاکی، دستگاه حکاکی لیزری را خاموش کنید و پلاستیک را از دستگاه خارج نمایید. حکاکی با استفاده از این دستگاه به هیچ نوع نگهداری نیاز ندارد و این یک مزیت بزرگ برای دستگاه فوق محسوب خواهد شد.

توجه داشته باشید که حکاکی و برش لیزری پلاستیک با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری فایبر، بدون تماس با سطح قطعه انجام می شود. این به معنای کاهش خرابی و خطاهای احتمالی می باشد که باید مورد توجه کاربران گوناگون قرار بگیرد.

حکاکی و برشی که با استفاده از این نوع دستگاه ها صورت می گیرد، یک روش دقیق، سریع و انعطاف پذیر محسوب می شود. شما می توانید قطعات پلاستیکی را در کیفیت بالا و همینطور طرح هایی که مد نظر دارید، تولید نمایید.

مقایسه قیمت دستگاه های حکاکی روی انگشتر نقره و دستگاه حکاکی و برش روی پلاستیک

مهم است بدانید که قیمت دستگاه های حکاکی بر روی انگشتر نقره و دستگاه های حکاکی و برش روی پلاستیک به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توانیم به ابعاد دستگاه، نوع برند آن، قدرت لیزر و همینطور ظرفیت دستگاه، ویژگی ها و قابلیت های فنی آن ها اشاره داشته باشیم.

به صورت کلی، دستگاه های حکاکی و برش لیزری معمولا در محدوده های قیمتی متنوعی قرار دارند و قیمت آن ها می تواند در رده های متفاوتی باشد.

قدرت لیزری دستگاه حکاکی روی انگشتر نقره

دستگاه های حکاکی بر روی انگشتر نقره معمولا قدرت لیزر کمتری نسبت به دستگاه های حکاکی و برش بر روی پلاستیک دارند. همچنین می توانیم به ابعاد کوچکتر این دستگاه هم اشاره ای داشته باشیم.

بنابراین اگر بخواهیم به مقایسه دستگاه های حکاکی روی انگشتر نقره و حکاکی روی پلاستیک بپردازیم، قیمت کمتری خواهند داشت. البته این قیمت ها می توانند همراه با تغییراتی که در بازار به وجود می آید و شرایط آن متغیر باشند.

نحوه حکاکی و برش لیزری پلاستیک

مطالب مرتبط: حکاکی لیزری پلاستیک

پس به منظور کسب اطلاعات دقیق تر و بیشتر درباره قیمت دستگاه های حکاکی بر روی انگشتر نقره و دستگاه های حکاکی و برش بر روی پلاستیک، بهتر است با کارشناسان فروش ایران حک تماس بگیرید.

تمامی آن چه که از یک دستگاه حکاکی در نظر دارید را مطرح کنید تا شما را مورد راهنمایی قرار دهند که کدام دستگاه می تواند کارایی بهتر و بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

سپس میزان بودجه ای که برای خرید این نوع از دستگاه ها در نظر گرفتید را هم بیان دارید تا بر اساس آن و نوع نیازی که دارید، بهترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه به شما معرفی گردد. تمامی مشاوره هایی که پیش از خرید یک دستگاه خوب و مناسب نیاز دارید، از این طریق میسر خواهد بود و می توانید به آن تکیه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک