حکاکی سیم و کابل با دستگاه حکاکی لیزر

حکاکی سیم و کابل با دستگاه حکاکی لیزر، ثبت اطلاعاتی همچون اعداد مورد نیاز، کدها و سایر اطلاعات بر روی سیم و کابل ها از اهمیت بالایی برخوردار است و تمامی این امور با استفاده از دستگاه حکاکی لیزر انجام می شود.

دقت داشته باشید که تمامی اطلاعاتی که بر روی سیم ها درج می شوند، می توانند به نوعی در شناسایی آن ها، نصب و حتی مراحل بعد از نصب هم اهمیت به سزایی داشته باشند.

علامت گذاری بر روی سیم ها شاید با روش های متفاوتی، قابل اجرا بوده اما در این میان، علامت گذاری سیم لیزری، بهتر از هر روش دیگری به نظر می رسد.
با توجه به این که علامت گذاری لیزری به هیچ وجه، خواص سیم را دچار تغییر نمی کند، می تواند روش مناسبی برای این کار باشد.

البته مزایای دیگری را هم می توان برای این روش بیان کرد که شامل ایجاد علامت گذاری های دائمی، دقت فوق العاده بالا و کیفیت انجام این کار می باشد.

دستگاه های حکاکی لیزری را می توانیم به عنوان دستگاه های پیشرفته ای بیان کنیم که تنها با کمک تابش لیزر بر روی سطوح گوناگون، عملیات حکاکی را صورت می دهند.

از آن جایی که حکاکی اهمیت بالایی دارد، باید توجه ویژه ای داشته باشید که روش درستی را برای این کار انتخاب کنید.

اهمیت حکاکی بر روی سیم و کابل

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که حکاکی بر روی سیم و کابل از چه نظر دارای اهمیت است؟

دلایل زیادی را می توان برشمرد تا بدانید که حکاکی بر روی سیم و کابل، یک امر درست است. در ادامه به بیان برخی از این موارد و ویژگی ها می پردازیم تا بیشتر با اهمیت امر فوق آشنا شوید.

تاسیساتی که وجود دارند، بایستی از ایمنی کامل برخوردار باشند. این ایمنی با سیم هایی هم که به کار رفتند، مرتبط می باشند.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

اکثرا سیم های موجود از جریان ولتاژ بالایی برخوردار هستند، بنابراین اگر اطلاعات نادرستی بر روی آن ها درج شده باشد، ممکن است یک فاجعه وحشتناک را به دنبال آورد.

به عنوان مثال، ممکن است یک برق کار با توجه به اطلاعات اشتباهی که بر روی سیم و کابل درج شده است، نسبت به قطع آن اقدام نماید و این کار وی، اشتباه باشد.

انجام یک کار اشتباه آن هم به این صورت، می تواند خطراتی همچون آتش سوزی و یا برق گرفتگی را به همراه آورد.

با این وجود می توانید از حکاکی لیزری استفاده کنید و اطلاعات اصلی سیم و کابل مورد نظر را بر روی آن درج نمایید.

در این صورت تمامی امور به درستی انجام خواهند شد و در نهایت، از به وجود آمدن سناریوهای وحشتناک هم جلوگیری می شود.

این که بتوانید به سیم و کابل مورد نظر در انجام کارهای خود اطمینان کنید، فوق العاده مهم است. زمانی که علامت گذاری بر روی سیم ها به درستی انجام شده باشد، از سناریوهای وحشتناک جلوگیری خواهید کرد و این اطمینان را در سیستم های یک مرکز به وجود می آورید.

زمانی که از حکاکی لیزری جهت حکاکی اطلاعات بر روی سیم و کابل ها استفاده می شود، باید بدانید که با توجه به دوام بالایی که دارا می باشد، امکان تمایز خوبی نسبت به سایر روش ها را در این رابطه دارید.

ویژگی های روش حکاکی با دستگاه حکاکی لیزر

چندین دلیل را می توانیم بیاوریم تا به حکاکی با استفاده از دستگاه حکاکی لیزر بپردازید. این موارد عبارتند از:

• دقت بالای دستگاه حکاکی لیزر

لازم است بدانید که دستگاه حکاکی لیزر از دقت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد. از آن جایی که سیم و کابل ها در ابعاد کوچکی تولید می شوند، به یک دستگاه دقیق نیاز داریم تا دقت بالاتری را نسبت به سایر روش های حکاکی داشته باشد. به این ترتیب، تنها یک دستگاه حکاکی لیزری است که می تواند سیم های نازک را به راحتی و بدون حتی کوچکترین آسیبی، مورد علامت گذاری قرار دهد.

• توانایی انجام حکاکی بر روی متریال های گوناگون

دقت کنید که دستگاه حکاکی لیزری به هیچ وجهی به سیم آسیبی وارد نخواهد کرد. اما در روش های دیگر شاهد این هستیم که این اختلال و یا آسیب به وجود می آید.

یکی از قدیمی ترین روش های حکاکی، مهرزنی داغ است که موجب ایجاد فشار زیادی به سیم ها می شد.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر فایبر

اما دستگاه حکاکی لیزری توانایی این موضوع را دارا می باشد تا با بسیاری از مواد کار کند. در این میان بهتر است اشاره ای به این موضوع داشته باشیم که با استفاده از مهر زنی داغ نمی توانید تفلون را مورد علامت گذاری قرار دهید در صورتی که با کمک حکاکی لیزری، این امر میسر است.

• سرعت بالای لیزر و حکاکی

سرعت بالای حکاکی بر روی متریال های گوناگون هم دارای اهمیت زیادی است. تصور کنید که فعالیت شما و تولید سیم و کابلی که دارید در حجم بالایی انجام می شود.

به این ترتیب، هرچه سرعت انجام حکاکی بر روی آن ها بیشتر باشد، زمان کمتری صرف خواهید کرد و درعین حال، می توانید تولیدات خود را بیشتر کنید. در نتیجه سود شما هم به همین نسبت افزایش پیدا می کند.

• عدم نیاز به استفاده از نیروی انسانی

از آن جایی که دستگاه حکاکی لیزری تمامی امور مرتبط با حکاکی لیزری را خود انجام می دهد، باید بدانید که خطاهای آسیب زننده به سیم و کابل کمتر می شوند. حتی از این امر می توانید در کاهش هزینه های مرتبط با نیروی انسانی هم کمک بگیرید.

• عدم نیاز به هر نوع ماده شیمیایی جهت حکاکی

شاید با استفاده از سایر روش های حکاکی، به مواد شیمیایی هم جهت انجام این کار نیاز داشته باشید.

اما لازم است بدانید که دستگاه حکاکی لیزری به هیچ چیز دیگری جهت مارک زنی نیاز ندارد.

به عنوان مثال، در صورتی که تمایل به علامت گذاری با استفاده از جوهرافشان داشته باشید، به جوهر برای انجام این کار نیاز دارید.

اما جالب است بدانید که دستگاه حکاکی لیزری به هیچ نوع موادی نیاز ندارد. پس تنها استفاده از پرتو لیزر کمک می کند تا امر حکاکی به راحتی انجام شود.

• امکان تغییر توان لیزر

دستگاه های حکاکی لیزری را با توان های متفاوتی تولید می کنند تا بتوانید بر اساس نوع متریال و کاری که با آن دارید، به راحتی توان آن را تغییر دهید. توان لیزر می تواند بر روی قدرت آن نقش به سزایی داشته باشد و همینطور تاثیر بسیار مستقیمی هم بر روی عمق و میزان سرعت حکاکی دارد.

• قابلیت اجرا و حکاکی طرح های متنوع

این دستگاه قادر است تا نقشه ها، طرح و تصاویر و تمامی اطلاعاتی که مد نظر افراد است را به آسانی و با عمق مناسب بر روی سطح کار، ایجاد نمود. از این نوع حکاکی در صنایع گوناگونی استفاده می کنند و کارایی آن نیز بسیار زیاد می باشد.

بر اساس تمامی موارد و ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره داشتیم، می توانید به راحتی تفاوت های موجود میان حکاکی سیم و کابل با دستگاه حکاکی لیزر را همراه با سایر روش ها متوجه شوید. این موارد به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. توجه کنید که هرچه نتیجه کار رضایت بخش تر باشد، شما می توانید علاوه بر تولید بیشتر، درآمد بالاتر و سایر موارد، نسبت به ایجاد برندسازی هم اقدامی را صورت دهید. بنابراین حکاکی لیزری در تمامی موارد می تواند کارآمد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *