حکاکی روی انگشتر نقره

یکی از روش های حکاکی روی انگشتر نقره ، حکاکی با استفاده از دستگاه لیزر فایبر است در این فرآیند پس از تولید پرتو لیزر توسط سورس و عبور از گالوانومتر و لنز ، طرح مورد نظر کاربر با استفاده از نرم افزار EZCZD ساخته شده که می تواند شامل هر نوع متن، نماد و یا طرح و … باشد و پس از جاگذاری قطعه و بررسی نهایی توسط اپراتور با فشردن کلید F2 ، روی سطح انگشتر حکاکی کرد . البته علاوه بر طلا و نقره، امکان حکاکی لیزری روی انگشترهایی که از برنج، استیل و یا سایر فلزات ساخته شدند هم وجود دارد .

مطالب بیشتر : دستگاه حکاکی لیزری

مزایای حکاکی روی انگشتر نقره

مزایای حکاکی روی انگشتر نقره با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری عبارتند از:

 • دقت حکاکی فوق العاده بالا دستگاه حکاکی لیزری روی انگشتر نقره 

دستگاه های حکاکی لیزری از فوکوس و دقت بالایی برخوردارند به طوری که هر نوع متن و یا طرح مورد نظر را با ظرافت و دقت بسیار بالایی روی سطح انگشتر و یا سایر زیورآلات حک می کنند.

 • سرعت بالای دستگاه لیزر حکاکی روی انگشتر نقره 

حکاکی با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری به دلیل استفاده از نرم افزار به روز و گالوانومتر سوپر اسکن بسیار سریع انجام می شود، بنابراین می توانید در زمانی کوتاه ، انگشترهای بسیاری را مورد حکاکی قرار دهید.

 • انعطاف پذیری فوق العاده دستگاه حکاکی روی انگشتر نقره 

با کمک این فناوری می توانید، اسامی ، اعداد و یا اشکال مورد نظر خود را بر روی سطح انگشتر به طور کاملا سفارشی و با کیفیت حکاکی کنید.

 • دوام و استحکام مناسب حکاکی لیزری روی انگشتر نقره 

حکاکی هایی که با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری اجرا می شود، از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند. حکاکی صورت گرفته بر روی سطح نقره، تحت تاثیر عوامل خارجی مانند رطوبت، حرارت و یا فشار قرار نخواهد گرفت. 

 • امکان ایجاد طرح های خلاقانه با حکاکی لیزری روی انگشتر نقره 

با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری، می توانید اسامی طراحی شده ، ایموجی ، تصاویر و حتی اشکال هنری پیچیده را بر روی سطح انگشتر حک کنید. این امکان وجود دارد تا انگشتری با طرح منحصر به فرد و خاص را بسازید و آن را به عنوان یک هدیه ویژه ارائه نمایید.

مشخصات دستگاه های حکاکی لیزری به منظور حکاکی روی انگشتر نقره

مشخصات این نوع دستگاه ها عبارتند از:

 • قدرت لیزر: دستگاه های حکاکی لیزری برای حکاکی روی انگشتر نقره باید دارای قدرت لیزری مناسبی باشند. قدرت لیزر بایستی به گونه ای تنظیم شود که بتواند سطح نقره را به صورتی عمیق و همراه با دقت بالا حک کند.
 • نوع لیزر: در حال حاضر یکی از روشهای برتر حکاکی روی زیورآلات استفاده از دستگاه حکاکی لیزر فایبر است که این نوع از لیزر برای حکاکی روی نقره و سایر زیورآلات گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.
 • استفاده از نرم افزار EZCAD : دستگاه های حکاکی لیزری باید دارای نرم افزار کنترل مناسبی باشند که به کاربر امکان دهند، متن، نماد یا طرح مورد نظر را به راحتی و با دقت فراوان بر روی سطح انگشتر حک نماید ، نرم افزار EZCAD علاوه بر کاربری آسان قابلیتهای فراوانی در زمینه طراحی و تایپ در اختیار اپراتور قرار می دهد .
 • ابعاد و ظرفیت دستگاه: دستگاه حکاکی لیزری در دو مدل میزدار و رومیزی ارایه می گردد ، دستگاه میزدار با امکانات بیشتر و کامل تر است و ابعاد تقریبا بزرگی دارد و مناسب برای کارگاه هایی با فضای کافی می باشد و دستگاه رومیزی با ابعاد بسیار کوچک تر است که برای مکانهایی با فضای محدود پیشنهاد می گردد . توانایی های فنی هر دو دستگاه در حکاکی زیورآلات یکسان است و می توانند یک حکاکی با دقت و ظریف داشته باشند. همچنین هر دو مدل ، دارای ظرفیت کافی برای حکاکی تعداد بالایی از محصولات می باشند. دستگاه حکاکی لیزری
حکاکی طلا

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
   بله همینطوره که میفرمایید حکاکی لیزری بر روی طلا و نقره هم کار جذابی ست و هم دقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *