حقایقی جالب در مورد بست ها کمربندی

با توجه به بررسی های صورت گرفته، شاهد آن هستیم که سالانه چیزی در حدود میلیاردها بست کمربندی مورد تولید قرار می گیرند. برخی بررسی ها حاکی از آن است که این تخمین چیزی در حدود 100 میلیارد بوده است. بیشتر از 45 شرکت در سراسر جهان در جهت تولید انواع بست کمربندی فعالیت دارند.

بست کمربندی چیست؟

توجه داشته باشید که بست های کمربندی وای وای را بایستی در جعبه ابزار خود داشته باشید زیرا می توان آن ها را به عنوان دستی ترین چیزها به شمار آورد.

می توانیم از آن ها به عنوان بست های اضطراری یاد کنیم زیرا در سخت ترین شرایط و یا در اتفاقات غیر منتظره به صورت یکباره به کمک شما می آیند.

دانستن حقایقی جالب در مورد بست ها کمربندی به شما کمک می کند تا با یک دید بازتری، خرید بست کمربندی استیل را برای خود رقم بزنید.

بست کمربندی فلزی

بست های فلزی ویژگی های بی شماری دارند و از مهم ترین مزایای آن ها می توانیم به ضد اشتعال بودن آن ها اشاره داشته باشیم. اگر بستی خریداری کرده اید که برای کار مد نظر شما کمی کوتاه است، می توانید دو عدد از این بست ها را به یکدیگر متصل کنید.

برای این کار، تنها کافی است که انتهای مخروطی شکل یکی از آن ها را در فک دیگری قرار دهید تا دندانه های آن ها با یکدیگر درگیر شوند. اگر قصد بریدن بست را دارید، می توانید از ناخن گیر برای این کار، استفاده کنید.

حقایق جالب و شگفت انگیر بست های کمربندی

بست های کمربندی با نام های گوناگونی در بازار، مورد خرید و فروش قرار می گیرند. از شناخته ترین اسامی آن ها، می توان به بست زیپ دار، کراوات شلنگ، کراوات زیپ دار و یا بست سیمی اشاره کرد.

در زمان خرید و یا استفاده از این نوع بست ها، سوالی ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند که آیا می توان مجددا از آن ها استفاده کرد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. البته رعایت برخی شرایط، موجب می شود تا پاسخی که به این سوال می دهیم، مثبت باشد.

نوع کارایی بست های کمربندی

در حالت کلی، این بست ها برای استفاده یکباره طراحی شده اند اما اگر بتوانید به آرامی این بست را باز کنید، امکان مجدد استفاده از آن را خواهید داشت. باید دقت کنید که بست باز شده نمی تواند همان قدرت اولیه خود را داشته باشد. بست های کمربندی مشکی، می توانند بهترین کارایی را در برابر نور خورشید داشته باشند.

اتصالات بست کمربندی

همچنین نوع اتصالاتی که در تمامی بست های کمربندی به کار برده می شود، یکسان نیستند. از نظر نوع استحکام، تفاوت هایی میان بست های گوناگون وجود دارد. توجه به این مورد الزامی است حتی اگر بست های کمربندی استیل، در طول، عرض و یا رنگ یکسانی قرار داشته باشند. اگر لازم است از بست های کمربندی در شرایط حساس و استثنایی استفاده شود، بایستی درجه مقاومت کششی آن ها را بررسی کنید.

مطالب مرتبط:

بست کمربندی استیل

مهم است به بست هایی که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگرفته اند و یا حتی بست هایی که در معرض نور خورشید بوده اند، دقت داشته باشید که دچار مشکلی خاص نشده باشند. نکته دیگر این است که به هیچ وجه، بست هایی که نام و نشانی ندارند را خریداری نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *