تولید انبوه تگ کابل

تولید انبوه تگ کابل یک فرآیند صنعتی است که ورق های خریداری شده استیل با تعداد بالا در فرآیند برش و بعد از آن زیر قالب تگ قرار می گیرند و به صورت انبوه و به شکلی حرفه ای تولید می شوند.

تگ های کابل از متریال متفاوتی همچون پلاستیک، فلز  ساخته می شوند و از آن ها جهت شناسایی و مشخص نمودن کابل های مختلف و حتی نقاط اتصال آن ها استفاده می شود.

تولید این نوع از تگ کابل ها به وسیله تجهیزات خاصی انجام می شود.این کار موجب می شود تا به صورت همزمان تعداد زیادی تگ کابل تولید شود.

ماشین آلات مخصوص انجام این کار معمولا دستگاه های برش، با استفاده از آن ها می توانید تگ کابل به صورت خودکار و سریع تولید نمایید.

انتخاب نوع مواد و متریال، طراحی مناسب آن ها، استفاده از ماشین آلاتی قدرتمند و دقیق همین طور کنترل کیفیت آن باید به درستی صورت بگیرد.

در کنار آن باید تخصص و تجربه کارکنان در زمینه تولید تگ کابل هم مورد اهمیت قرار داشته باشد.

این فرآیند، نقش مهمی در شناسایی و مشخص کردن کابل ها در صنایع گوناگون دارد و بهبود عملکرد و ایمنی سیستم های کابلی را تضمین می کند.

تگ کابل دارای چه مزایایی می باشد؟

تگ کابل  از ابزارهای مهمی در صنعت و کابل کشی محسوب می گردد. برخی از مزایای استفاده از تگ کابل عبارتند از:

 1. شناسایی آسان کابل ها از یکدیگر:

تگ کابل به وسیله نام گذاری و برچسب گذاری کابل ها و نقاط اتصال مختلف آن موجب می شود تا شناسایی آسان تری داشته باشید.

در صورت استفاده و بهره بردن از این امر، خطاهای احتمالی در انجام کار را کاهش می دهید و نصب، تعمیرات و نگهداری کابل ها در شرایط بهتری انجام خواهد شد.

 1. سهولت عیب یابی های موجود:

شما می توانید در صورت استفاده از تگ کابل، با سرعت و دقت بالایی، کابل ها و نقاط اتصال را عیب یابی نمایید.

با داشتن اطلاعاتی دقیق از هر کابل و نقاط اتصال آن ها، می توانید با سرعت بالا، مکان دقیق عیب را تشخیص داده و به راحتی آن را برطرف نمایید.

 1. افزایش ایمنی در کار:

از آن جایی که تشخیص و عیب یابی مشکلات موجود با استفاده از تگ کابل سریع تر انجام می شود، می توانید ایمنی را در محیط کاری خود تجربه نمایید.

به این ترتیب، خطراتی که در اثر اشتباهات در اتصال کابل ها وجود دارند نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 1. سهولت در نصب و نگهداری:

با در اختیار داشتن تگ کابل های مناسب، نصب و نگهداری کابل ها ساده تر است و سرعت بیشتری خواهد داشت.

تگ های کابل به عنوان یک راهنما شناخته می شوند تا راحت تر بتوانید، کابل ها و اتصالات آن ها را نصب نمایید.

 1. امکان مدیریت بهتر کابل ها:

در صورت استفاده از تگ کابل، می توانید شاهد بهبود مدیریت کابل ها و اتصالات آن ها باشید.

بنابراین می توانید دسترسی آسان به کابل ها داشته باشید و دسته بندی آن ها نیز راحت تر خواهد بود. به این ترتیب، وقت خود را صرف جستجوی کابل مورد نظر خود نخواهید کرد.

به طور کلی باید بدانید که تگ کابل ها باعث تسهیل در کار و کاهش خطاها در صنعت کابل کشی می شوند. بنابراین برای ایجاد سیستم های کابلی سازمان یافته و همینطور ایمن، بسیار مفید هستند.

مهم ترین مشخصات و ویژگی های تگ کابل

مشخصات و ویژگی های اساسی تگ کابل می تواند موارد ذیل را تحت پوشش خود قرار دهد و عبارتند از:

 • مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی:

تگ کابل باید این توانایی را داشته باشد تا در برابر شرایط محیطی همچون دما، رطوبت، نور خورشید، شوک و ارتعاشات مقاومت نماید.

بنابراین باید یک مقاومت مناسب در برابر این عوامل را دارا بوده تا شاهد عمر مفید و عملکرد بهینه آن نیز باشیم.

 • خوانایی مناسب و عالی:

تگ کابل باید بتواند به صورتی واضح و خوانا، برچسب و یا نام کابل را به نمایش بگذارد. پس بایستی قابلیت خواندن و تشخیص مشخصات کابل را به سادگی و بدون نیاز به تلاش فراهم آورد.

 • مقاوم در برابر فرسایش و سایش:

تگ کابل باید قادر باشد تا در مقابل سایش و فشار نیز مقاومت نماید. در محیط هایی که ممکن است کابل های موجود، تحت فشار باشند یا این که این امکان وجود دارد کابل با سایش و اصطکاک روبرو شود، تگ کابل باید سطح مقاومت مورد نیاز آن را داشته باشد.

 • مقاومت بالا در برابر محلول ها و مواد شیمیایی:

تگ های کابل باید از مقاومت مناسبی در برابر محلول ها و مواد شیمیایی برخوردار باشد. در برخی از محیط ها، این امکان وجود دار که کابل ها با مواد شیمیایی همچون روغن ها، اسید و غیره در ارتباط باشند. بنابراین باید این مقاومت را در برابر مواد فوق داشته باشد تا دچار آسیب جدی از این طریق نشود.

 • قابلیت اتصال و انتقال داده ها:

برخی از تگ های کابل، قابلیت اتصال به سیستم های مدیریت کابل ها را دارا می باشند. بنابراین این امکان برای کاربران فراهم است تا اطلاعات مربوط به کابل های موجود را به شکلی دیجیتال، مورد ذخیره سازی قرار دهند.

 • مقرون به صرفه بودن تگ کابل:

تگ های کابل ها باید از قیمتی مناسب برخوردار باشند. مقرون به صرفه بودن اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب لازم است به کیفیت بالا و عمر مفید تگ کابل نیز توجه داشته باشید.

این مواردی که به آن ها اشاره کردیم، تنها بخشی از ویژگی های اساسی تگ کابل محسوب می شود. با این اوصاف بسته به نیاز و محیط کاربری که دارید، جنس و سایز تگ کابل می تواند تغییر کند.

تولید انبوه تگ کابل

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

تولید انبوه تگ کابل به چه صورت انجام می گیرد؟

تولید انبوه تگ کابل معمولا در مراحل زیر صورت می گیرد:

 • طراحی و توسعه:

در ابتدا، طرح و نقشه تگ کابل توسط تیم طراحی ایجاد می گردد. مشخصات فنی، ابعاد، طرح مورد نظر و نوع مواد اولیه مشخص می گردد.

 • تهیه مواد اولیه:

پس از طراحی، لازم است تا مواد اولیه برای ساخت تگ کابل تهیه شود. این مواد شامل فلز استیل 304 و 316 می باشد.

 • فرآیند تولید:

در این مرحله، تگ کابل را با استفاده از روش های مختلفی که وجود دارد، تولید می نمایند. ممکن است در این رابطه تفاوت هایی را مشاهده نمایید.

 • حکاکی و بسته بندی آن ها:

تمامی اطلاعات مرتبط با کابل بر روی تگ کابل حکاکی می شوند سپس آن ها را در بسته بندی های مناسبی قرار می دهند.

 • کنترل کیفیت:

در هر مرحله ای از تولید، کنترل کیفیت باید انجام شود. بنابراین بررسی ابعاد مقاومت، خوانایی برچسب و سایر ویژگی های تگ کابل از اهمیت بالایی برخوردار است. این کنترل ها موجب تضمین کیفیت و استاندارد بودن تگ کابل ها می شود.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی خط تولید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *