تفاوت های حکاکی لیزری و سایر انواع حکاکی

تفاوت های حکاکی لیزری و سایر انواع حکاکی، حکاکی را می توان از جمله فرآیندهایی به شمار آورد که با استفاده از ابزارهای گوناگون، توانایی تزیین طرح های متفاوت بر روی اشیا را دارا است. در حکاکی های لیزری، به مظنور حکاکی بر روی سطوح گوناگون از پرتوهای لیزر استفاده می نمایند. این تکنولوژی را می توانیم یکی از مدرن ترین و به عبارتی دقیق ترین روش های حکاکی برشمریم که از آن در صنایع گوناگونی استفاده می نمایند.

مقایسه حکاکی لیزری با سایر روش های حکاکی

در ادامه لازم است تا به بررسی تفاوت های حکاکی لیزری و سایر انواع حکاکی بپردازیم که شامل موارد ذیل می شوند:

• دقت فوق العاده بالا و عالی

یکی از بزرگترین و بهترین مزایایی که حکاکی لیزری دارد، دقت فوق العاده عالی آن می باشد. پرتوهای لیزر با دقت فوق العاده بالایی بر روی سطوح مورد نظر به حکاکی می پردازند. حتی می توانید کوچک ترین جزییات را هم با وضوح عالی مشاهده نمایید. پس می توانید از این امر در حکاکی قطعات کوچک و حساس نیز بهره ببرید و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

مطالب پر بازدید: دستگاه لیزر تمیزکننده

• سرعت فوق العاده حکاکی

دستگاه های حکاکی لیزری از سرعت حکاکی بالایی برخوردارند. به همین دلیل است که شاهد کاهش قابل توجه زمان لازم برای حکاکی هستیم. بنابراین صنایعی که به حکاکی در تیراژ بالا نیاز دارند، می توانید از این دستگاه نهایت استفاده را داشته باشند.

• انعطاف پذیری بی نظیر

حکاکی لیزری از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. بنابراین می توانید از این نوع حکاکی بر روی متریال های گوناگونی همچون شیشه، فلز، پلاستیک، چرم، چوب و غیره استفاده کنید. به راحتی هر نوع طرح و یا الگویی که در نظر دارید را بر روی سطوح گوناگون پیاده نمایید.

• رضایت بی نهایت بالا از نتیجه حکاکی

از آن جایی که با استفاده از حکاکی لیزری، نتیجه فوق العاده دقیق و با کیفیت بالایی را در اختیار خواهید داشت، رضایت شما نیز بیشتر می شود. پرتوهای لیزر به شکل یکنواخت و هموار بر روی سطوح گوناگون به حکاکی می پردازند، پس نتیجه نهایی بسیار تمیز و یکنواخت خواهد بود.

• قدرت تکرار زیاد

این دستگاه های حکاکی لیزری توانایی تکرار بالای یک حکاکی را دارا می باشد. به این صورت که می تواند هر طرحی را در تعداد فوق العاده بالا و کاملا یکسان با طرح قبلی برای شما حکاکی نماید.

• مقاومت عالی در مقابل فرسایش

حکاکی های لیزری در برابر فرسایش از مقاومت خوبی برخوردارند. همچننی مواد و متریال به صورت مستقیم تماسی با دستگاه لیزر نخواهند داشت و این انرژی حرارتی است که برای حکاکی به کار برده می شود.

به طور کلی می توانیم در حکاکی های لیزری به سرعت بالا، دقت فوق العاده، انعطاف پذیری، نتیجه باکیفیت و مقاوم اشاره کنیم که در برابر سایر روش های حکاکی، یک برتری خاص محسوب می شود.

عوامل موثر در قیمت دستگاه حکاکی لیزری

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که قیمت دستگاه حکاکی لیزری هم به عوامل متفاوتی وابسته می باشد و عبارتند از:

  1. میزان قدرت لیزر دستگاه

در دستگاه های حکاکی لیزری، میزان قدرت دستگاه نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. بنابراین هرچه قدرت لیزری یک دستگاه بیشتر باشد، بدون شک باید قیمت بالاتری را بابت آن بپردازید.

  1. نوع و کاربرد دستگاه مورد نظر

هر نوع دستگاه حکاکی را به منظور کاربرد خاصی طراحی و تولید می نمایند که در این صورت، لازم است دستگاه مورد نظر از تکنولوژی و یا ویژگی خاصی برخوردار باشد. برخی از آن ها هم قابلیت حکاکی بر روی هر نوع متریالی را دارا می باشند که به این ترتیب، قیمت بالاتری را برای این دستگاه در نظر می گیرند.

  1. اندازه و قدرت دستگاه حکاکی لیزری

دستگاه های حکاکی لیزری را در ابعاد و اندازه های متنوعی تولید و عرضه می نمایند. دستگاه هایی که بزرگتر هستند و ابعاد بیشتری دارند، معمولا هزینه بالاتری هم دارا هستند. پس بر اساس شغل خود و میزان کاری که با دستگاه دارید، آن را در ابعاد مناسب و قدرت مورد نظر تهیه کنید.

  1. نوع برند و کیفیت دستگاه

دستگاه های توسط برندهای متفاوتی تولید می شوند و هر برندی برای خود از قیمت مشخصی پشتیبانی می کند. معمولا برندهای معروف و باکیفیت را باید با قیمت های بیشتری تهیه کنید. توجه داشته باشید که صرفا هر برندی، تولیدات باکیفیتی ندارد و باید از هر نظر آن را مورد بررسی قرار دهید.

  1. قطعات و مواد مصرفی به کار رفته در ساخت دستگاه

هر نوع قطعه ای که در ساختار این دستگاه حکاکی به کار می رود، در تعیین قیمت آن نقش دارد و باید به آن نیز توجه نمود. قطعات و تکنولوژی های اضافی هم در این مورد نقش دارند.

  1. سرویس و پشتیبانی های مورد نظر

تمامی دستگاه های حکاکی به سرویس و پشتیبانی های این چنینی نیاز دارند و هزینه این سرویس ها و ضمانت نامه ها می تواند در قیمت آن ها موثر باشد.

توجه کنید که هر دستگاه حکاکی از قمیت خاصی برخوردار است و برای این که بتوانید مناسب ترین قیمت را در اختیار داشته باشید، لازم است با تولیدکننده و یا فروشنده صحبت کنید و به این منظور، اطلاعات خود را به روز نمایید. بدون شک یکی از بهترین و برترین فروشندگان دستگاه های حکاکی لیزری، مجموعه ایران حک است که دستگاه ها را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت مورد عرضه قرار می دهد. شما می توانید با مراجعه به سایت این مجموعه و کسب اطلاعات بیشتر، به خرید آن چه در نظر دارید، بپردازید.

دستگاه حکاکی لیزری و کاربردهای آن

از آن جایی که دستگاه حکاکی لیزری یک دستگاه پیشرفته شناخته می شود، با کمک پرتو لیزر، قادر است تا به حکاکی و برش بر روی مواد گوناگون بپردازد. از این دستگاه در صنایع مختلفی استفاده می کنند و کاربردهای متفاوتی نیز دارا می باشد.

برخی از کاربردهای این دستگاه هم عبارت از حکاکی بر روی فلزات، چوب، پلاستیک، چرم، شیشه و سرامیک و غیره می باشد. بنابراین فرقی ندارد که شما قصد استفاده از این دستگاه را در چه صنایعی دارید.
البته صنایع بی شماری هستند که می توانید در آن ها به حکاکی لیزری بپردازید و از اهمیت بالایی هم برخوردار می باشند. با توجه به ویژگی های بی نظیری که در این دستگاه در نظر گرفتند، می توانید در هر زمینه ای که تمایل دارید، از آن و مزایایی که دارد، برخوردار شوید. همچنین باید بدانید که کاربردهای این دستگاه روز به روز در حال افزایش است و گسترش قابل توجهی دارد.

پس تنها کافی است که به نوع کاربرد مورد نظر خود فکر کنید تا بتوانید راه چاره ای از این بابت برای آن بیندیشید.
با دانستن تفاوت های حکاکی لیزری و سایر انواع حکاکی می توانید به راحتی دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.

لازم است بدانید که ابتدا باید به نیازسنجی صنعت مورد نظر خود و شغلی که دارید، بپردازید. در این صورت می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برخی افراد بدون این که توجهی به موارد فوق داشته باشند، دستگاهی را برای کار و حرفه خود تهیه می کنند و پس از گذشت مدتی متوجه می شوند که این دستگاه برای کار این افراد، زیاد و یا حتی کم است.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

در این صورت به مشکل بر می خورند و شاید از نظر مالی مجبور باشند تا ضرر و زیان هایی را متحمل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *