تفاوت قدرت دستگاه لیزر در برش ضخامت های مختلف انواع فلزات

تفاوت قدرت دستگاه لیزر در برش ضخامت های مختلف انواع فلزات، به منظور برش انواع فلزات از روش ها و همینطور دستگاه های متفاوتی استفاده می نمایند.

بنابراین لازم است بدانید که هر قطعه فلزی با ویژگی های مختلفی در بازار وجود دارد و جهت برش آن ها باید از دستگاه های مخصوص به آن استفاده کنید. هر دستگاهی از قدرت متفاوتی برخوردار است و توانایی برش فلزات با ضخامت های غیر یکسان را دارا می باشد. به عنوان مثال، آلومینیوم با ضخامت 4 میلی متر و آلومینیومی که از ضخامت 6 میلی متری برخوردار است را باید با دستگاه هایی مورد برش قرار داد که توان آن ها متفاوت است. پس بایستی در این رابطه اطلاعاتی داشته باشید که بتواند با دید وسیع تر و به عبارتی بهتری، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را تهیه نمایید.

ضخامت های متفاوت فلزات

نکته ای که باید در رابطه با فلزات و ضخامت های آن ها بدانید دارای اهمیت بالایی است. تفاوت قدرت دستگاه لیزر در برش ضخامت های مختلف انواع فلزات موجب می شود تا گاهی نتوانید امورات مرتبط را به خوبی انجام دهید و با مشکلاتی در این زمینه روبرو شوید.

تفاوت قدرت دستگاه لیزر در برش ضخامت های مختلف انواع فلزات، بنابراین لازم است تا درباره نوع ضخامت فلزات گوناگون و توان دستگاه های مختلف جهت برش آن ها نیز بیشتر بدانید. همچنین باید این را هم بدانید که فلزات در چند دسته بندی از نظر ضخامت قرار می گیرند. پس بر اساس این ضخامت ها است که باید دستگاه برش لیزری با توان مناسب را تهیه کنید.

فلزات با ضخامت نازک

فلزاتی که دارای ضخامتی کمتر و یا مساوی با 4 میلی متر هستند به عنوان ورزق و یا فلزات نازک شناخته می شوند. این نوع از فلزات با ضخامت نامبرده را می توان به عنوان رایج ترین و به عبارتی مورد استفاده ترین فلزات نام برد. تولیدکنندگان جهت برش این فلزات نیز از دستگاه های برش لیزری استفاده می نمایند. بنابراین دستگاه های برش مورد استفاده برای این فلزات باید توان مشخصی داشته باشند.

فلزات با ضخامت های متوسط

در صورتی که فلز و یا ورقی از ضخامت بین 4 میلی متر تا 20 میلی متر برخوردار باشد، آن ها را تحت عنوان فلزات متوسط می دانند. بنابراین نوع دستگاه و توان مصرفی آن باید با سایر ضخامت های مربوط به فلزات متفاوت باشد.

تفاوت قدرت دستگاه لیزر در برش ضخامت های مختلف انواع فلزات

ورق و فلزات ضخیم و یا سنگین

اگر ورق و فلزات مورد نظر از ضخامتی بیشتر از 20 میلی متر و کمتر از 60 میلی متر برخوردار باشند، آن ها را باید در گروه فلزات ضخیم و یا سنگین قرار دهید. با توجه به این که فلزات ضخیم سخت تر برش داده می شوند، دستگاه لیزری هم که برای برش آن ها انتخاب می کنید، باید از توان مناسبی بهره مند باشند. به این ترتیب می توان بهترین برش را برای آن ها انجام داد. در عین حال باید بدانید که برش لیزری به عنوان بهترین گزینه جهت برش انواع فلزات شناخته می شود.

فلزات خیلی سنگین

اگر با فلزی روبرو شدید که ضخامت بالای 60 میلی متر و کمتر از 600 میلی متری دارند را باید به صورت فلزات خیلی سنگین بشناسید. البته این حداکثر ضخات ممکن است در برخی از کشورها متفاوت باشد و باید به آن ها نیز توجه داشته باشید. همچنین روش های برش آن ها هم متفاوت است و باید به تمامی این موارد توجه ویژه ای داشته باشید.

فلزات رنگی با ضخامت های مختلف

مهم است بدانید که استفاده از برش لیزری در این نوع فلزات رنگی بسیار رایج می باشد. فلزاتی مانند مس، آلومینیوم، طلا و نقره و همچنین برنج را در گروه فلزات رنگی قرار می دهند. ضخامت برش این نوع فلزات با سایر فلزاتی همچون استیل و فلزات تفاوت هایی دارد. این فلزات هم اهمیت بالایی در صنایع گوناگون دارند و تمامی افراد به دنبال راه حلی خوب جهت برش آن ها می باشند.

مطالب مرتبط :دستگاه برش لیزر

دستگاه های برش لیزری با توان های متفاوت

حال باید در رابطه با دستگاه های متفاوت صحبت کنیم که توان آن ها نیز با یکدیگر فرق دارد. هریک از این دستگاه ها توانایی برش فلزاتی خاص را دارند که ضخامت های آن ها با یکدیگر نیز متفاوت می باشد. شما می توانید بر اساس این اطلاعات و نوع کار و حرفه ای که دارید، دستگاهی با توان مناسب را برای خود انتخاب کنید تا بهترین و بیشترین بازدهی را داشته باشید. این دستگاه های شامل موارد ذیل می شوند:

دستگاه برش لیزری با توان 1000 وات

شما در صورت تمایل می توانید از این دستگاه به منظور برش فلزاتی همچون کربن استیل در ضخامت 10 میلی متر، استنلس استیل با ضخامت 6 میلی متر، آلومینیوم در ضخامت 4 میلی متر و همینطور فلزات رنگی در ضخامتی معادل 3 میلی متر استفاده نمایید. بنابراین فلزات نامبرده فوق را با استفاده از یک دستگاه برش لیزری که توان 1000 واتی دارد، می توانید مورد برش قرار دهید. این کار در بهترین حالت ممکن انجام می شود و فوق العاده عالی می باشد.

دستگاه 1500 واتی

از آن جایی که دستگاه های برش لیزری از توان متفاوتی برخوردارند. شما هم جهت برش انواع فلزات، بایستی از دستگاه های برش مختلفی استفاده کنید، دستگاه 1500 واتی برای فلزاتی همچون کربن استیل با ضخامت 12 میلی متر، استنلس استیل دارای ضخامت 8 میلی متر، آلومینیوم 6 میلی متری و فلزات رنگی همراه با ضخامت 5 میلی متر کاربرد دارد. اگر سر و کار حرفه شما با این نوع فلزات و ضخامتی که بیان شد، می باشد، بهتر است یک دستگاه در توان 1500 واتی را برای خود انتخاب کنید.

دستگاه 2000 وات

دستگاه های برشی که از توان 200 واتی برخوردار هستند، برای فلزاتی با عنوان کربن استیل در ضخامت 16 میلی متر، استنلس استیل ضخامت 9 میلی متری، آلومینیوم 8 میلی متر و فلزات رنگی 6 میلی متری استفاده می شوند. پس اگر قصد خرید دستگاه با توان 2000 وات را دارید، باید فلزاتی با ضخامت های فوق را در اختیار داشته باشید.

دستگاه برش با توان 3000 وات

این دستگاهی که توان 3000 واتی دارد، می توان فلزاتی مانند کربن استیل 20 میلی متری، استنلس استیل 12 میلی متری، آلومینیوم در ضخامت 9 میلی متر و همینطور فلزات رنگی ضخیمی که 7 میلی متری هستند را پشتیبانی می کند.

دستگاه با توان 4000 وات

فلزاتی مانند کربن استیل در ضخامت 23 میلی متر، استنلس استیل 16 میلی متری، آلومینیوم در ضخامت 10 میلی متر و فلزات رنگی 8 میلی متری را می توان با دستگاه های برش لیزری همراه با توان 4000 وات مورد برش قرار داد.

مطالب مرتبط: دستگاه حکاکی لیزری

دستگاه های با توان 6000 وات

در صورتی که فلزات مصرفی شما از ضخامت های ذیل برخوردارند، بهتر است از دستگاه های برش لیزری با توان 6000 وات استفاده کنید تا کار در بهترین حالت ممکن انجام شود. کربن استیل همراه با ضخامت 25 میلی متر، استنلس استیل 19 میلی متری، آلومینیوم در ضخامت 15 میلی متر و همینطور فلزات رنگی 12 میلی متری را باید با دستگاه هایی در توان 6000 وات مورد برش قرار داد.

هریک از دستگاه های فوق را می توانید در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از مجموعه ایران حک تهیه نمایید. لازم است بدانید که کارشناسان فروش این مجموعه به شما کمک خواهند کرد تا بر اساس نیازی که دارید، بهترین و کارآمدترین دستگاه را برای خود خریداری نمایید. پس هیچ نوع نگرانی در این رابطه نداشته باشید و ابتدا نیازسنجی کنید که به چه دستگاهی بیشتر نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *