بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر را می توانیم به عنوان یکی از انواع دستگاه های لیزر نام ببریم که در حوزه های بسیاری کاربرد دارد که شامل موارد صنعتی، پزشکی و جواهرسازی و غیره می شود. شاید شما هم تمایل داشته باشید تا در رابطه با بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر، اطلاعات بیشتری را به دست آورید. در ادامه به بررسی این عملکرد و مشخصات خاص آن می پردازیم.

دستگاه لیزر فایبر چیست؟

دستگاه لیزر فایبر با کمک اشعه لیزر کار می کند بدین صورت که از جریان نوری که درطول یک الیاف نوری قرار دارد، بهره می برد و با تابش تشدید شده آن، نسبت به تولید نور لیزر اقدام می نماید.

دستگاه لیزر فایبر انواع مختلفی دارد و محبوبیت آن به دلیل : سهولت در راه اندازی، نسبت انتقال بالای آن، میزان توان خروجی قابل تنظیم، ابعاد متفاوت  و همین طور پایداری طول موج اشاره نمود.

کاربرد دستگاه لیزر فایبر

کاربرد دستگاه لیزر فایبر در زمینه حکاکی و برش بسیار زیاد است و افراد بسیاری به دلیل استفاده راحت و به صرفه از آن، نسبت به خرید این دستگاه روی می آورند. هر نوع حکاکی چه ساده و چه پیچیده با کمک  دستگاه لیزر فایبر مارکینگ و بدون دخالت دست، به راحتی اجرا خواهد شد. تنها کافی است که طرح مورد نظر را از طریق کامپیوتر به آن انتقال دهیم تا بتوانیم به آسانی و در کمترین زمان ممکن، طرح را بر روی قطعه مورد نظر، حکاکی کنیم.

مطالب پر بازدید: دستگاه حکاکی لیزری

ویژگی هایی که دستگاه لیزر فایبر مارکینگ دارد باعث تمایز آن نسبت به سایر دستگاه ها در زمینه حکاکی می شود. می توانیم به موارد ذیل به عنوان ویژگی های دستگاه لیزر فایبر اشاره نماییم که عبارتند از:

1-کیفیت فوق العاده بالا دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 دستگاه لیزرفایبر مارینگ به دلیل نوع قطعاتی که در تولید آن به کار رفته است، از کیفیت بالایی برخور است. همچنین کارایی و قدرت بیشتری نسبت به سایر دستگاه های موجود دارد.

2-قدرت زیاد دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 دستگاه لیزر فایبر، قدرت خروجی بالایی دارد و می توان این میزان از توان خروجی را تنظیم نمود.قدرت خروجی اشعه به عواملی همچون منبع تغذیه (سورس) ،فیبر به کار رفته ، پاورسوئیچینگ های اصلی و گالوانومتر نام برد. 

3-ابعاد کوچک و بزرگ دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

یکی دیگر از ویژگی های دستگاه لیزر فایبر مارکینگ  ، این است که ابعاد دستگاه لیزر نیز مسی تواند با نوجه به کارای و نیاز مشتری متفاوت  باشد. به این معنا که با توجه به محلی که قرار است از آن استفاده کنید، می توانید ابعاد و سایز آن را انتخاب کنید.

انواع دستگاه حکاکی لیزری: رومیزی ، میزدار ،پرتابل و ایستاده که با توجه به کاربرد و نیاز شما متفاوت است.

4-اصول عملکرد دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ به منظور تولید نور لیزر از الیاف نوری استفاده می کند. این الیاف از هسته و پوسته ای تشکیل شده است که شاخص شکست نسبتا بالایی دارند. نور لیزر مورد نظر از طریق هسته الیاف گذر می کند و در اثر پدیده تابش شدید و یا تشدیدسازی در طول الیاف به تقویت خود ادامه خواهد داد.

5-ویژگی های دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

ویژگی های بسیاری را می توانید در این دستگاه مشاهده نمایید که عاملی در متمایز ساختن این دستگاه از سایر دستگاه های موجود است. این ویژگی ها می تواند شامل پایداری طول موج، ابعاد مناسب، قابلیت تنظیم توان خروجی، سهولت راه اندازی و نسبت انتقال بالای لیزر باشد.

بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر

کاربردهای دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

 دستگاه لیزر فایبر مارکینگ به منظور حکاکی و یا برش در صنایع گوناگونی استفاده می شود. بنابراین در هر صنعتی می توانید از دستگاه لیزر فایبر، بهره برد . این دستگاه هم مزایا خاص خود را داراست.کاربرد در صنایع: نظامی ، جواهر سازی ، الکترونیک ، هوا وفضا ،لوازم آشپزخانه، خوردو سازی و….

نوع عملکرد دستگاه لیزر فایبر مارکینگ

دستگاه لیزر فایبر یکی از پرکاربردترین دستگاه هایی است که در حوزه دستگاه های صنعتی که با اشعه لیزر کار می کنند ،تولید شده است. در میان صنایع گوناگون، استقبال بالایی از دستگاه لیزر فایبر انجام داده اند.

شاید برایتان جالب باشد: دستگاه لیزر حکاکی

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که می توانیم میان دستگاه لیزر فایبر با سایر دستگاه های موجود بیان داریم، استفاده این دستگاه از فیبرهای نوری می باشد. در واقع هر زمانی که دستگاه را روشن می کنیم، نور لیزر ساطع شده و با استفاده از فیبرهای نوری به گالوانومتر انتقال داده می شوند. دستگاه لیزر فایبر از چند بخش مهم تشکیل شده که شامل 1- سورس 2- برد 3- سوئچینگ ها (منبع تغذیه) 4- گالوانومتر می باشد و تاثیر مسقیم بر روی نوع عملکرد دستگاه لیزر فایبر در انجام حکاکی یا برش دارند.

 

 دستگاه می شود که طرح مورد نظر از این طریق به دستگاه فرمان می دهد تا بخش مکانیکی بتواند، طرح مورد نظر را بر روی قطعه ای که در نظر داریم، اعمال نماید. لیزر یکی از جدیدترین و به عبارتی به روزترین تکنولوژی هایی است که می توانید آن را در دستگاه های حکاکی و برش شاهد باشید. توجه داشته باشید که میان خود این دستگاه ها هم تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد.

تفاوت اصلی می تواند در اندازه و ابعاد آن ها و همینطور نوع توانی باشد که دستگاه دارا است. بنابراین سورس به کار رفته در دستگاه اهمیت زیادی دارد و باید در بالاترین کیفیت ممکن ساخته و پرداخته شده باشد. برای این که بتوانید یک دستگاه لیزر فایبر با ویژگی های عالی و سورس مناسب و با کیفیت را تهیه کنید، می توانید با کارشناسان فروش ایران حک در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی این دستگاه آن است که می تواند به راحتی بر روی مواد مختلف، حکاکی کند .دستگاه لیزر فایبر دارای سرعت بالایی هم می باشد که می توانیم به صرفه جویی در مصرف انرژی از این طریق هم اشاره ای داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *