بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر

فهرست مطالب

دستگاه لیزر فایبر را می توانیم به عنوان یکی از انواع دستگاه های لیزر نام ببریم که در حوزه های بسیاری کاربرد دارد. این حوزه ها شامل موارد صنعتی، پزشکی و جواهرسازی و غیره می شود. شاید شما هم تمایل داشته باشید تا در رابطه با بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر، اطلاعات بیشتری را به دست آورید. در ادامه به بررسی این عملکرد و مشخصات خاص آن می پردازیم.

دستگاه لیزر فایبر چیست؟

دستگاه لیزر فایبر یک نوع از دستگاه هایی است که با کمک لیزر کار می کند. این دستگاهی که از آن صحبت می کنیم، از جریان نوری که درطول یک الیاف نوری قرار دارد، بهره می برد و با تابش تشدید شده آن، نسبت به تولید نور لیزر اقدام می نماید.

این دستگاه ها ویژگی های بسیاری دارند که از آن جمله می توانیم به سهولت در راه اندازی، نسبت انتقال بالای آن، میزان توان خروجی قابل تنظیم، ابعاد کوچک و همینطور پایداری طول موج اشاره نمود.

کاربرد دستگاه لیزر فایبر

کاربرد این دستگاه در زمینه حکاکی و برش بسیار زیاد است و افراد بسیاری به دلیل استفاده راحت و به صرفه از آن، نسبت به خرید این دستگاه روی می آورند. هر نوع حکاکی چه ساده و چه پیچیده با کمک این دستگاه و بدون دخالت دست، به راحتی اجرا خواهد شد. تنها کافی است که طرح مورد نظر را از طریق کامپیوتر به آن انتقال دهیم تا بتوانیم به آسانی و در کمترین زمان ممکن، طرح مورد نیاز را بر روی قطعه مورد نظر، اجرا کنیم.

مطالب پر بازدید: دستگاه حکاکی لیزری

ویژگی هایی که در این دستگاه وجود دارند، موجب می شوند تا آن را از سایر دستگاه ها متمایز کنند. به عنوان مثال می توانیم به موارد ذیل به عنوان ویژگی های دستگاه لیزر فایبر اشاره نماییم که عبارتند از:

کیفیت فوق العاده بالا دستگاه لیزر فایبر

این دستگاه ها به دلیل نوع قطعاتی که در تولید آن ها به کار رفته است، از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. همچنین کارایی بیشتری نسبت به سایر دستگاه های موجود دارد.

قدرت بی نهایت زیاد دستگاه لیزر فایبر

این دستگاه لیزر فایبر، قدرت خروجی بالایی دارد و می توان این میزان از توان خروجی را تنظیم نمود. با استفاده از آن، شما می توانید هر طرحی که تمایل دارید را بر روی قطعه مورد نظر ایجاد کنید.

ابعاد کوچک و بزرگ لیزر فایبر

یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه، آن است که ابعاد آن نیز متفاوت می باشد. به این معنا که با توجه به محلی که قرار است از آن استفاده کنید، می توانید ابعاد و سایز آن را انتخاب کنید. در انواع رومیزی و پایه دار و حتی خانگی تولید شده و می توانند به خوبی، کار شما را راه بیندازند.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر فایبر

همانطور که متوجه شدید، بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر اهمیت زیادی دارد زیرا می توانید بر اساس آن، اقداماتی که در نظر دارید را بررسی نموده و آن ها را به راحتی اجرایی کنید. بررسی این موارد به ترتیب زیر میسر است و افزایش اطلاعات شما را در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط: لیزر فایبر

اصول عملکرد دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر به منظور تولید نور لیزر از الیاف نوری استفاده می کند. این الیاف از هسته و پوسته ای تشکیل شده است که شاخص شکست نسبتا بالایی دارند. نور لیزر مورد نظر از طریق هسته الیاف گذر می کند و در اثر پدیده تابش شدید و یا تشدیدسازی در طول الیاف به تقویت خود ادامه خواهد داد.

ویژگی های دستگاه لیزر فایبر

ویژگی های بسیار متفاوتی را می توانید در این دستگاه مشاهده نمایید که عاملی در متمایز ساختن این دستگاه از سایر دستگاه های موجود است. این ویژگی ها می تواند شامل پایداری طول موج، ابعاد مناسب، قابلیت تنظیم توان خروجی، شهولت راه اندازی و نسبت انتقال بالای لیزر باشد.

بررسی عملکرد دستگاه لیزر فایبر

کاربردهای دستگاه لیزر فایبر

از این دستگاه به منظور حکاکی و یا برش در صنایع گوناگونی استفاده می شود. بنابراین در هر صنعتی که به آن فکر کنید، می توانید از دستگاه فوق، بهره برده و در حقیقت کار را راه بیندازید. این دستگاه هم مزایا و معایب خاص خود را دارا است و باید به آن ها نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

نوع عملکرد دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر یکی از پرکاربردترین دستگاه هایی است که در این حوزه تولید شده است. جالب است بدانید که دستگاه های برش و حکاکی بسیاری در بازار وجود دارند که هریک به طریقی می توانند این خدمات را ارائه دهند. اما مدل دستگاه فوق توانسته است همانند بمب صدا داده و در میان صنایع گوناگون، با استقبال بالایی روبرو شود.

شاید برایتان جالب باشد: دستگاه لیزر حکاکی

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که می توانیم میان دستگاه لیزر فایبر با سایر دستگاه های موجود بیان داریم، استفاده این دستگاه از فیبرهای نوری می باشد. در واقع هر زمانی که دستگاه را روشن می کنیم، نور لیزر مورد نظر ساطع شده و با استفاده از فیبرهای نوری مورد نظر، به سر نازل انتقال داده می شوند. دستگاهی که از آن صحبت می کنیم دو قسمت و بخش مهمی دارد که شامل بخش مکانیکی و دیجیتالی می شود.

بخش دیجیتالی آن شامل قسمت کامپیوتری دستگاه می شود که طرح مورد نظر از این طریق به دستگاه فرمان می دهد تا بخش مکانیکی بتواند، طرح مورد نظر را بر روی قطعه ای که در نظر داریم، اعمال نماید. لیزر یکی از جدیدترین و به عبارتی به روزترین تکنولوژی هایی است که می توانید آن را در دستگاه های حکاکی و برش شاهد باشید. توجه داشته باشید که میان خود این دستگاه ها هم تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد.

تفاوت اصلی می تواند در اندازه و ابعاد آن ها و همینطور نوع توانی باشد که دستگاه دارا است. بنابراین سورس به کار رفته در دستگاه اهمیت زیادی دارد و باید در بالاترین کیفیت ممکن ساخته و پرداخته شده باشد. برای این که بتوانید یک دستگاه لیزر فایبر با ویژگی های فوق العاده عالی و سورس مناسب و باکیفیت را تهیه کنید، می توانید با کارشناسان فروش ایران حک در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی این دستگاه آن است که می تواند به راحتی بر روی مواد مختلف، کار کند و سرعت بالایی هم دارا می باشد. حتی می توانیم به صرفه جویی در مصرف انرژی از این طریق هم اشاره ای داشته باشیم که اهمیت بسیاری دارد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک