بررسی انواع سورس دستگاه حکاکی لیزری

سورس دستگاه حکاکی لیزری:

سورس لیزر قطعه حیاتی در یک دستگاه حکاکی لیزری است و انتخاب یک سورس مناسب به ویژگی هایی مانند هزینه، پایداری و خوش نامی آن بستگی دارد.

در هنگام خرید دستگاه حکاکی لیزری باید قطعات اصلی دستگاه لیزر را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داد.کیفیت سورس می تواند در عملکرد دستگاه حکاکی لیزری، تاثیر مستقیمی داشته باشد. 

 با بررسی و مقایسه انواع سورس دستگاه حکاکی لیزری، می توانید سورسی را برای دستگاه لیزر خود انتخاب کنید که کارایی و عملکرد مناسب برای کار شما را داشته باشد.

مقایسه انواع سورس دستگاه حکاکی لیزری

MAX، JPT، IPG و RAYCUS همگی نام های تجاری سورس دستگاه حکاکی لیزری هستند که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

در این مقاله چهار منبع لیزر و تفاوت آنها توضیح داده می شود تا بتوانید دستگاه لیزر مناسب را انتخاب کنید.

1-سورس دستگاه حکاکی لیزری برند RAYCUS

هزینه خرید سورس لیزر Raycus  مناسبتر است، به همین دلیل در صنایع مختلفی که به یک دستگاه حکاکی لیزری ارزان قیمت نیاز دارند، محبوبتر است . 

سورس لیزرهای فایبر پالسی، Q-switch هستند که نتایج حکاکی قابل قبولی ایجاد می کنند. سورس های لیزر Raycus دارای محدوده فرکانسی بین 20 تا 80 کیلوهرتز هستند. دستگاه های ساخته شده با این سورس لیزر قیمت مناسب تری دارند .

راندمان بالای تبدیل الکترو اپتیک ، مقاومت بالا ، طول فیبر خروجی و عملکرد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری از مزایای این برند است .

سورس Raycus دارای 3 مدل : QS،  QB , Q

1- سورسQB با طول عمر 100000 ساعت و دارای فیبر نوری با کیفیت تر نسبت به مدل Q, QS می باشد و سرتیفیکیت ورود به اروپا مربوط به سورس QB  می باشد. 

2- سورس Q هم عمر 100000 ساعت را دارد ولی فیبر نوری آن به نسبت مدل QB دارای کیفیت پایین تری می باشد.

3- سورسQS هم با طول عمر 50000 ساعت نسبت به دو مدل قبلی طول عمر کمتر و کیفیت فیبر نوری پایینتری را دارد. 

سورس دستگاه حکاکی لیزری

2-سورس دستگاه حکاکی لیزری برند IPG

سورس لیزرIPG  را به دلیل نتایج حکاکی با کیفیت بسیار بالا ، طول عمر و پایداری عالی بهترین مارک سورس می دانند.

فرکانس سورس IPG بین 1 تا 200 کیلوهرتز است.

سورس IPG در حکاکی جواهرات و قطعات الکترونیکی کوچک، بسیار دقیق است. دستگاه حکاکی لیزری با سورس لیزر IPG توانایی حکاکی و برش مواد و قطعاتی را با کیفیت بسیار بالا دارد که حکاکی آن برای سایر سورس ها از برندهای دیگر دشوار است.

مطالب مرتبط:

دستگاه حکاکی لیزری
 

3-سورس دستگاه حکاکی لیزری برند MAX

سورس لیزر Max مانند سورس لیزر Raycus  ارزان است. با این وجود، دارای برخی تفاوت ها هستند ، مانند نتایج حکاکی و فرکانس پایین (از 20 تا 80 کیلوهرتز). علاوه بر این، برای حکاکی بر روی برخی پلاستیک ها محدودیت دارند .

دارای یک پالس کوچک با کیفیت و ظریف است و برای کارهایی با تیراژ متوسط و کم می تواند مناسب باشد ، دارای یک فن خنک کننده داخلی و باکس پلمپ شده است که آن را ضد گرد و غبار می کند و طول عمر آن را بهبود می بخشد .

4-سورس دستگاه حکاکی لیزری برند JPT

سورس لیزرJPT یک برند منحصر به فرد لیزر پالسی ساخت سنگاپور است که به دلیل نتایج حکاکی ، با کیفیت و پایدار شناخته شده است.

JPT بر اساس فناوری MOPA  با عملکرد عالی لیزر و فرکانس محدوده 20 کیلوهرتز تا 400 کیلوهرتز شناخته شده است .

عملکرد لیزر عالی و محدوده فرکانس وسیعی برای طیف گسترده ای از مواد دارد و دارای نرخ تبدیل فوتوالکتریک کارآمد و خروجی لیزر پایدار است .

تفاوت بین سورس های لیزر RAYCUS، IPG، JPT، MAX :

تفاوت بین RAYCUS، IPG، JPT ، MAX  را که می توان نام برد شامل :1- نتایج حکاکی 2- تعداد موادی که می توانند حکاکی کنند  3- محدوده فرکانس آن ها 4- ثبات و پایداری که همگی موارد نام برده شده برای دقت و کارایی دستگاه حکاکی لیزر ضروری است.

هزینه بر اساس بودجه: هنگام مقایسه قیمت ها از بالاترین به پایین ترین قیمت، سورس های لیزر 1-IPG -4 JPT -3 MAX -2 RAYCUS .

پس سورس RAYCUS پایین ترین قیمت را نسبت به دیگر سورس های لیزر دارد.

نتیجه حکاکی و سازگاری با مواد : تمام سورس های نام برده شده لیزر دارای نتایج حکاکی خوبی هستند ، با این حال برخی از آن ها عملکرد بهتری نسبت به بقیه دارند.. به عنوان مثال ، لیزرهای JPT وIPG  می توانند طیف گسترده تری از مواد را حکاکی کنند و مواد با انعکاس بالا را بهتر حکاکی کنند اما در مقابل هزینه خرید اولیه سورس Raycus  بسیار پایین تر است و قابلیت حکاکی اکثر مواد پر مصرف مانند انواع فلزات و برخی از پلاستیک ها را دارد که باعث محبوبیت در بین مصرف کنندگان دستگاه حکاکی لیزری شده است .

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک