انواع لیزرهای صنعتی

انواع لیزرهای صنعتی، امروزه شاهد آن هستیم که لیزر در تمامی صنایع و فرآیندها کاربرد فوق العاده زیادی دارد.

از لیزر به منظور برش مواد و متریال گوناگون استفاده می کنند. سوراخ کردن و نشانه گذاری را هم می توان در کنار برش متریال متنوع قرار داد.

انواع لیزرهای صنعتی را می توان در گروه های متفاوتی قرار داد. زیرا میزان قدرت و رنگ پرتوهای آن، همچنین اندازه آن ها هم با یکدیگر متفاوت است.

اما اگر بخواهیم در مورد روش استفاده از آن ها صحبتی داشته باشیم، باید بدانید که تقریبا روش یکسانی دارند.

از آن جایی که کاربردهای بسیاری را می توان برای لیزرهای صنعتی نام برد، باید بدانید که صنایع گوناگون از این فناوری استفاده می نمایند.

ویژگی های متمایزکننده انواع لیزرهای صنعتی

سه ویژگی وجود دارد که می تواند عاملی در تمایز انواع لیزرهای صنعتی شناخته شود. این سه ویژگی را می توان به صورت تک رنگ بودن آن ها، نوع انسجامی که دارا هستند و همینطور جهت واحدی که دارند، بیان نمود. منظور ما از تک رنگ بودن لیزر، آن است که پرتو دستگاه لیزر مورد نظر ما، از یک رنگ خاص برخوردار است. رنگ نوری که در آن وجود دارد به طول موج الکترومغناطیسی آن بستگی دارد.

انواع لیزرهای صنعتی

معمولا پرتو لیزر به رنگ هایی همچون قرمز یا بنفش شناخته می شوند. همین مورد تک رنگ بودن لیزر صنعتی، موجب می شود تا دستگاه لیزر کاملا منحصر به فرد تلقی شود.

پرتوی لیزر صنعتی، همیشه در یک جهت حرکت می کند و از یک قطر ثابت برخوردار است. توجه داشته باشید که این ثبات و انسجامی که در پرتو وجود دارد به همراه قدرت، عاملی در راحت برش دادن فلزات بیان شده است. انسجامی هم که در پرتو لیزر وجود دارد، موجبی در جت افزایش قدرت دستگاه لیزر خواهد بود.

مزایای برش با انواع لیزرهای صنعتی

مزایای برش با انواع لیزرهای صنعتی بسیار زیاد است و می تواند عاملی در جهت استفاده از آن دستگاه مخصوص تلقی شود. از مهم ترین مزایایی که می توان برای آن ها بیان نمود، عبارتند از:

  1. سرعت بالا
  2. دقت زیاد
  3.  تعمیر و نگهداری بسیار کم هزینه.
  4. امکان استفاده در خطوط تولید
  5. ایمنی بالا برای کاربر

اگر شما نیز در یک صنعت مشخصی مشغول به کار و فعالیت هستید و به دستگاه لیزری نیاز دارید، لازم است تا ابتدا نوع کار و فعالیت خود را مشخص کنید. سپس بر اساس آن چه در نظر دارید. دستگاه مورد نظر خویش را انتخاب کرده و خریداری نمایید. البته که جهت خرید دستگاه لیزر، به تحقیقات بسیاری بپردازید تا بتوانید آن را بر اساس آن چه تمایل دارید، در اختیار داشته باشید.

انواع لیزرهای صنعتی

انواع دستگاه های لیزر

در رابطه با انواع دستگاه لیزر باید بدانید که به دو گروه دستگاه لیزر فایبر و همینطور دستگاه لیزر CO2 تقسیم می شود.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر حکاکی

در صورتی که بخواهیم در رابطه با سه روش اصلی برش در دستگاه های برش لیزر صنعتی صحبتی داشته باشیم، می توانیم به برش لیزری CO2 و برش لیزری کریستالی و همچنین برش لیزری فایبر اشاره کنیم.

نکته جالبی که در این رابطه وجود دارد، آن است که با کمک و استفاده از دستگاه لیزر صنعتی، علاوه بر برش و حکاکی که بر روی محصولات فلزی ، می توانید بر روی برخی غیرفلزات هم انجام دهید.

خرید دستگاه لیزر حکاکی

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان مجموعه ایران حک تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *