انواع لیزرهای صنعتی

فهرست مطالب

انواع لیزرهای صنعتی، امروزه شاهد آن هستیم که لیزر در تمامی صنایع و فرآیندها کاربرد فوق العاده زیادی دارد.

از لیزر به منظور برش مواد و متریال گوناگون استفاده می کنند. سوراخ کردن و نشانه گذاری را هم می توان در کنار برش متریال متنوع قرار داد.

انواع لیزرهای صنعتی را می توان در گروه های متفاوتی قرار داد. زیرا میزان قدرت و رنگ پرتوهای آن، همچنین اندازه آن ها هم با یکدیگر متفاوت است.

اما اگر بخواهیم در مورد روش استفاده از آن ها صحبتی داشته باشیم، باید بدانید که تقریبا روش یکسانی دارند.

از آن جایی که کاربردهای بسیاری را می توان برای لیزرهای صنعتی نام برد، باید بدانید که صنایع گوناگون از این فناوری استفاده می نمایند.

ویژگی های متمایزکننده انواع لیزرهای صنعتی

همانطور که متوجه شدید، سه ویژگی وجود دارد که می تواند عاملی در تمایز انواع لیزرهای صنعتی شناخته شود. این سه ویژگی را می توان به صورت تک رنگ بودن آن ها، نوع انسجامی که دارا هستند و همینطور جهت واحدی که دارند، بیان نمود. منظور ما از تک رنگ بودن لیزر، آن است که پرتو دستگاه لیزر مورد نظر ما، از یک رنگ خاص برخوردار است. رنگ نوری که در آن وجود دارد به طول موج الکترومغناطیسی آن بستگی دارد.

انواع لیزرهای صنعتی

بنابراین با این اوصاف، پرتو لیزر مورد نظر ما می تواند به رنگ هایی همچون مادون قرمز، بنفش و یا حتی یک تلفیق از رنگ های آبی و زرد و همچنین قرمز و سبز در آید. همین مورد تک رنگ بودن لیزر صنعتی، موجب می شود تا دستگاه لیزر کاملا منحصر به فرد تلقی شود. بیشترین کاربرد دستگاه هم به همین لیزر آن بستگی دارد. نکته دیگر، آن است که پرتوی لیزر صنعتی، همیشه در یک جهت حرکت می کند و از یک قطر ثابت برخوردار است. توجه داشته باشید که این ثبات و انسجامی که در پرتو وجود دارد به همراه قدرت، عاملی در راحت برش دادن فلزات بیان شده است. انسجامی هم که در پرتو لیزر وجود دارد، موجبی در جت افزایش قدرت دستگاه لیزر خواهد بود.

مزایای برش با انواع لیزرهای صنعتی

مزایای برش با انواع لیزرهای صنعتی بسیار زیاد است و می تواند عاملی در جهت استفاده از آن دستگاه مخصوص تلقی شود. از مهم ترین مزایایی که می توان برای آن ها بیان نمود، عبارتند از:

  1. سرعت فوق العاده بالا
  2. دقت عالی و زیاد
  3. در زمینه تعمیر و نگهداری دستگاه مورد نظر، نیازی به پرداخت هزینه بالایی ندارید.
  4. امکان تولید انبوه برای شما وجود دارد.
  5. هزینه های شما نیز کاهش عجیبی پیدا خواهند کرد.
  6. ایمنی که حین کار به آن نیاز دارید نیز افزایش پیدا می کند.

 

اگر شما نیز در یک صنعت مشخصی مشغول به کار و فعالیت هستید و به دستگاه لیزری نیاز دارید، لازم است تا ابتدا نوع کار و فعالیت خود را مشخص کنید. سپس بر اساس آن چه در نظر دارید. دستگاه مورد نظر خویش را انتخاب کرده و خریداری نمایید. البته که جهت خرید دستگاه لیزر، به تحقیقات بسیاری بپردازید تا بتوانید آن را بر اساس آن چه تمایل دارید، در اختیار داشته باشید.

انواع لیزرهای صنعتی

انواع دستگاه های لیزر

در رابطه با انواع دستگاه لیزر باید بدانید که به دو گروه دستگاه لیزر فایبر و همینطور دستگاه لیزر CO2 تقسیم می شود.

مطالب مرتبط:

دستگاه لیزر حکاکی

در صورتی که بخواهیم در رابطه با سه روش اصلی برش در دستگاه های برش لیزر صنعتی صحبتی داشته باشیم، می توانیم به برش لیزری CO2 و برش لیزری کریستالی و همچنین برش لیزری فایبر اشاره کنیم.

نکته جالبی که در این رابطه وجود دارد، آن است که شما می توانید با کمک و استفاده از دستگاه لیزر صنعتی، علاوه بر برش و حکاکی که بر روی متریال فلزی انجام می دهید، می توانید بر روی متریال های غیرفلزی هم این امر را انجام دهید.

خرید دستگاه لیزر حکاکی

اگر تمایل به خرید این دستگاه دارید، می توانید از روش سفارش آنلاین سفارش کنید و از مجموعه ما یعنی ایران حک، آن را سفارش داده و خریداری کنید. قیمت مناسب در کنار کیفیت فوق العاده موجب شده است تا مشتریان بسیاری داشته باشیم که تمایل شدیدی به خرید این نوع از دستگاه ها دارند. اگر به هر دلیلی، شرایط آن را ندارید که به انتخاب بهترین نوع از دستگاه لیزر اقدامی داشته باشید، می توانید از مشاوران مجموعه ایران حک کمک بگیرید تا آن چیزی که نیاز دارید را به بهترین شکل ممکن، تهیه نمایید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظرات و سوالات خود را با ما در ایران حک در میان بگذاریدx
تماس با کارشناسان ایران حک