آشنایی با برش و حکاکی چوب

آشنایی با برش و حکاکی چوب، برش و حکاکی چوب یکی از روش های پیشرفته و دقیق در این حوزه می باشد که با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری انجام می شود. این فناوری نه تنها کمک می کند تا قطعات چوبی با دقت بالایی تولید شوند، بلکه امکان طراحی های پیچیده و جزیی را هم دارا می باشد. دستگاه لیزر حکاکی روی چوب را باید یک دستگاه پیشرفته به شمار آوریم که می تواند با استفاده از اصل عملکرد لیزر، برش و حکاکی روی چوب را به همراه داشته باشد. با استفاده از این دستگاه می توانید الگوها، نقوش مختلف و همینطور طرح های متفاوتی را بر روی سطح چوبی ایجاد کنید.

شما می توانید از این روش به راحتی در تولید مدل های متفاوت لوگو، نام و شعار شرکت های گوناگون، تصاویر و حتی نقاشی های هنری استفاده نمایید.

مزایای استفاده از روش برش و حکاکی لیزری روی چوب

آشنایی با برش و حکاکی چوب

مزایایی که برش و حکاکی لیزری روی چوب دارد، بسیار زیاد می باشد و با دانستن این موارد می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. به این ترتیب، لازم است تا به بیان و معرفی این مزایا بپردازیم که عبارتند از:

1. دارای دقت فوق العاده بالا

این امکان موجب می شود تا بتوانید علاوه بر تولید قطعات چوبی در کیفیت بالا، طرح های پیچیده ای را هم که در نظر دارید، به راحتی بر روی چوب مورد نظر اعمال نمایید.

2. امکان تکرارپذیری طرح مورد نظر

از دیگر مزایای دستگاه فوق این است که می توانید به آسانی، یک طرح را در تیراژ متعددی و به صورت ثابت و بدون هیچ تغییری، بر روی قطعات گوناگون اعمال نمایید. این امر در تولید قطعات انبوه و همینطور تکراری از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطالب مرتبط: حکاکی لیزری

3. سرعت بالای حکاکی و برش

دستگاه های حکاکی لیزری قادر هستند تا تمامی عملیات برش و حکاکی را با سرعت بالایی انجام دهند. پس با کاهش زمان تولید و همینطور افزایش بهره وری روبرو خواهیم بود.

4. امکان ایجاد طراحی های انعطاف پذیر

با استفاده از نرم افزار مخصوصی که برای این کار وجود دارد، می توانید طرح و الگوهای متنوعی را بر روی سطوح چوبی مورد حکاکی و برش قرار دهید. بنابراین اجرای طرح های پیچیده و شخصی به این ترتیب ممکن است.

5. سهولت استفاده از آن

این دستگاه های حکاکی لیزری از رابط کاربری ساده ای برخوردارند. به این ترتیب، کاربران به راحتی می توانند از دستگاه مورد نظر استفاده کنند و به تجربه و مهارت خاصی هم نیاز ندارند.

6. کاهش هدررفت مواد و متریال

شما می توانید با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری، هدررفت مواد و متریال را به حداقل آن برسانید. بنابراین شاهد از بین رفتن چوب مورد نظر نخواهید بود و عملیات حکاکی و برش در بهترین شرایط ممکن انجام خواهند شد.

البته مزایایی که این روش دارا می باشد، بسیار زیاد است و می تواند توجه هر کاربری را به خود جلب نماید. در ادامه بهتر است شما را با ویژگی های اصلی این دستگاه حکاکی و برش لیزری آشنا سازیم. هرچه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، تصمیم گیری و انتخاب برای شما راحت تر خواهد بود.

ویژگی های اصلی دستگاه برش و حکاکی روی چوب

از جمله ویژگی های فوق العاده ای که می توانیم برای دستگاه برش و حکاکی لیزری روی چوب عنوان کنیم، عبارتند از:

1. میزان قدرت لیزر:

دستگاه های لیزری به منظور حکاکی و یا برش بر روی چوب از انرژی بالای لیزر استفاده می نمایند. این میزان از قدرت لیزر متغیر می باشد و در واقع به نوع چوب و حتی میزان ضخامت آن وابسته است.

2. نوع لیزر:

دستگاه های لیزر متفاوتی وجود دارد که در این زمینه می تواند به شما کمک کند. هر یک از این لیزرها از ویژگی ها و همینطور کاربردهای خاص خود برخوردار می باشند. این شما هستید که باید با توجه به نوع لیزر مورد نظر و همینطور کارایی که در نظر دارید، یکی از انواع آن ها را انتخاب نموده تا بتوانید از مزایای دستگاه مورد نظر برخوردار شوید.

3. وجود نرم افزار دقیق و استفاده آسان از آن:

تمامی دستگاه های لیزر حکاکی به منظور ایجاد برش و یا تولید طرح هایی بر روی چوب، از نرم افزار خاصی استفاده می کنند. این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید الگوهایی که در نظر دارید را با دقت بالایی طراحی و کنترل کنید. کار با این نرم افزار بسیار راحت است البته بهترین کار، این خواهد بود تا متخصصان همین حوزه با آن کار کنند.

4. تعبیه سیستم های خنک کننده:

از آن جایی که در فرآیندهای لیزری، شاهد تولید حرارت هستیم، دستگاه های لیزری به وجود سیستم خنک کننده نیاز مبرمی دارند تا از دستگاه در مقابل آسیب هایی که از گرمای تولید شده حاصل می شود، محافظت کنند.

5. عدم برخورد دستگاه لیزر با سطح مورد نظر:

این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا سطحی که برای حکاکی و برش در نظر گرفته اید، هیچ برخوردی با دستگاه لیزر نداشته باشد. به این ترتیب، تغییری در ظاهر آن نیز به وجود نخواهد آمد. همچنین خطر خراشیدگی و خراب شدن آن نیز به حداقل ممکن می رسد.

همانطور که مشاهده می فرمایید، دستگاه های حکاکی لیزری و برش بر روی چوب هم ویژگی های بسیاری دارند. شما با دانستن مزایا و ویژگی های این نوع از دستگاه ها، می توانید انتخاب خوبی داشته باشید. توجه کنید که کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوع کارکرد و همینطور عملکرد دستگاه به شما کمک می کند تا بتوانید در شرایط بهتر و مساعدتری از دستگاه خود استفاده نمایید.

قیمت دستگاه برش و حکاکی چوب

حال که با مزایا و همینطور ویژگی های دستگاه حکاکی لیزری بر روی چوب آشنا شدید، لازم است تا در رابطه با قیمت های این دستگاه هم اطلاعاتی داشته باشید.

قیمت دستگاه لیزر حکاکی روی چوب فوق العاده متغیر است و به ویژگی و قدرت آن دستگاه نیز مرتبط می باشد.

قیمت هایی که برای این نوع از دستگاه ها اعلام می کنند، معمولا محدوده متفاوتی دارد. این امکان وجود دارد که بسته به نوع و حتی قدرت دستگاه، قیمت آن از چند میلیون هم فراتر رود.

مطالب مرتبط: دستگاه لیزر زنگ زدا

در عین حال باید بدانید که موارد دیگری همچون هزینه های مرتبط با نگهداری دستگاه، خدمات تعمیر آن، ارائه خدمات پس از فروش توسط فروشنده، مقدار کیفیت متریال به کار رفته در تولید دستگاه و بسیاری موارد دیگر هم هستند که در قیمت گذاری ها نقش اساسی دارند.

حتی برندی هم که به تولید این دستگاه پرداخته است با توجه به میزان شهرت و معروفیتی که در میان سایر تولیدکنندگان دارد، می تواند در تعیین قیمت نقش داشته باشد.

ابعاد دستگاه، نوع کارایی، متریالی که توانایی برش و حکاکی بر روی آن را دارا است، همه و همه به شما نشان می دهند که قیمت ها قابل تغییر هستند.

پس ابتدا لازم است به نیازسنجی خود بپردازید تا متوجه شوید که کدامیک از دستگاه های موجود در بازار، می تواند کار شما را به بهترین شکل ممکن راه بیندازد.

سپس بر اساس موارد نامبرده، دستگاهی را انتخاب کنید که به آن نیاز دارید.

در صورتی هم که با مشکلی در این زمینه روبرو شدید و توانایی انتخاب نداشتید، می توانید به راحتی از مشاوره های کارشناسان فروش مجموعه ایران حک برخوردار گردید.

با توجه به کاری که مد نظر دارید و همینطور نیازهای شما، بهترین و مناسب ترین دستگاه معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *